Odpowiedz

Druga transza - rezygnacjA

Witam, Mam kredyt hip. Dostałem pierwsza transzę ale okazało się że wykonawca jest oszustem i oszukał sporo osób zebrał pieniądze i tyle go widzieli. Zostało mi spłacać kredyt chodź nic nie mam tzn mam sama płytę fund. Złożyłem wniosek o anulację drugiej transzy i prośbę bym zaczął spłacać już rety kapitałowo odsetkowe a nie same odsetki. Pani w banku mnie straszy że będzie problem że mogą nawet cofnąć cały kredyt. Proszę o inf jak wybrnąć z tej sytuacji.
Odpowiedz
0 Lajków
Oman
Nowy w branży II
Nowy w branży II icon
4
0
09-11-2022
Wiadomość 1 z 7 (3 568 wyświetleń)

Re: Druga transza - rezygnacjA

Przykro nam, że spotkała Cię taka sytuacja. Standardowo z transzy możesz zrezygnować, jeśli inwestycja jest już zakończona lub posiadasz środki własne na jej dokończenie.   

Tutaj proponuję abyś złożył w oddziale pismo z opisem sytuacji i wskazaniem proponowanego przez Ciebie rozwiązania oraz zgłoszenie sytuacji na policję. 

Skontaktuj się w tym temacie z naszym specjalistą na infolinii hipotecznej lub w placówce bankowej. Nie mamy tutaj standardowej ścieżki działania, sprawa zostanie podjęta indywidualnie. 

**
Jeśli podoba Ci się moja odpowiedź, daj mi lajka.
Moja odpowiedź Ci pomogła? Zaakceptuj ją jako rozwiązanie!
Odpowiedz
0 Lajków
IlonaU
Moderator
Moderator icon
1073
215
07-06-2017
Wiadomość 2 z 7 (3 526 wyświetleń)

Re: Druga transza - rezygnacjA

Złożyłem już pismo i ciągle czekam na odpowiedź było to już ponad 2 tygodnie temu. Ciągle czekam.
Odpowiedz
0 Lajków
Oman
Nowy w branży II
Nowy w branży II icon
4
0
09-11-2022
Wiadomość 3 z 7 (3 500 wyświetleń)

Re: Druga transza - rezygnacjA

Mamy nadzieję, że uda się rozwiązać pozytywnie tę sprawę. W razie pytań o status wniosku, skontaktuj się z doradcą, którego do składałeś.

**
Jeśli podoba Ci się moja odpowiedź, daj mi lajka.
Moja odpowiedź Ci pomogła? Zaakceptuj ją jako rozwiązanie!
Odpowiedz
0 Lajków
IlonaU
Moderator
Moderator icon
1073
215
07-06-2017
Wiadomość 4 z 7 (3 420 wyświetleń)

Re: Druga transza - rezygnacjA

Witam, rozmawiałem z oddziałem w którym podpisywałem umowę odpowiedź -nic jeszcze nie wiemy, obawiam się że bank może rozwiązać umowę i cofnąć kredyt.
Odpowiedz
0 Lajków
Oman
Nowy w branży II
Nowy w branży II icon
4
0
09-11-2022
Wiadomość 5 z 7 (3 412 wyświetleń)

Re: Druga transza - rezygnacjA

Witam, moja sprawa cały czas jest nie rozwiązana, by mieć ratę kapitałowo odsetkowe muszę po rac drugą transzę ale z przyczyn opisanych wcześniej nie mogę jej pobrać. Niestety bank nie jest po stronie klienta i nie chce mi pomóc mimo mojej straty. Zero jakiegoś ludzkiego podejścia ale co się dziwić to tylko bank, chodź pracują w nim normalni ludzie- chyba
Odpowiedz
0 Lajków
Oman
Nowy w branży II
Nowy w branży II icon
4
0
09-11-2022
Wiadomość 6 z 7 (2 720 wyświetleń)

Re: Druga transza - rezygnacjA

Zdajemy sobie sprawę, że sytuacja jest bardzo wyjątkowa. Dlatego też podjęcie decyzji nie jest automatyczne. Przykro nam, że tyle to trwa. Prosimy o cierpliwość.

**
Jeśli podoba Ci się moja odpowiedź, daj mi lajka.
Moja odpowiedź Ci pomogła? Zaakceptuj ją jako rozwiązanie!
Odpowiedz
0 Lajków
MagdalenaD
Moderator
Moderator icon
316
61
04-09-2015
Wiadomość 7 z 7 (2 648 wyświetleń)
Ostatnie wpisy na forum
Wakacje kredytowe 2024, dochód

Dzień dobry, czy 13stka wliczana jest do dochodu przy obliczaniu RdD? Czy skoro bank nie wizął jej pod uwagę przy liczeniu zdolności kredytowej, teraz też należy ją pominąć ?

27-03-2024
czas oczekiwania na decyzje

co to znaczy 21 od dnia zlozenia kompletu dokumentow czyli czego w przypadku osoby na umowie o prace? pytam sie o ostateczna decyzje etap 6?

27-03-2024
Re: ING nie dba o bezpieczeństwo środków, brak autoryzacji nawet przy przelewach wysokokwotowych

Bezpieczeństwo pieniędzy naszych klientów jest bardzo ważne. Posiadany szereg zabezpieczeń oraz nieustannie pracujemy nad nowymi rozwiązaniami, które są zgodne z najnowszymi standardami bezpieczeństwa

...

27-03-2024
Najbardziej pomocni użytkownicy