Kredyty hipoteczne

Odpowiedz

Decyzja ostateczna a umowa deweloperska

Witam. Staram się o kredyt hipoteczny na nieruchomość od dewelopera która jest w trakcie budowy. Decyzję wstępną dostałem pozytywną z rata 1400 zł. Żeby była decyzja ostateczna bank prosi o umowę deweloperska. I tutaj mam pytanie.. czy po podpisaniu deweloperki i dostarczeniu umowy do banku moga zmienić się warunki z decyzji wstępnej np bank w decyzji ostatecznej podniesie ratę kredytu na 1500zl?? Bo moim zdaniem jest to chore że najpierw podpisuje umowę deweloperska a dopiero wtedy dostaje decyzję ostateczna.. czy nie powinno być tak że najpierw decyzja ostateczna a dopiero potem umowa deweloperska która po dostarczeniu uruchamia kredyt?
Odpowiedz
0 Lajków
Piotrek2
Doradca z ambicjami I
Doradca z ambicjami I icon
8
0
25-05-2021
Wiadomość 1 z 4 (1 942 wyświetleń)

Re.: Decyzja ostateczna a umowa deweloperska

Piszesz decyzja z rata 1400, a w wnioski składałeś jakaś inna opcje i zmienili?
Odpowiedz
0 Lajków
Anja_ak
Nowy w branży II
Nowy w branży II icon
2
0
28-03-2021
Wiadomość 2 z 4 (1 931 wyświetleń)

Re.: Decyzja ostateczna a umowa deweloperska

Tak, na decyzji wstępnej przyznali mi kredyt z rata miesięczna w wysokości 1400zl. Co masz na myśli "inna opcja i zmienili" bo nie rozumiem?? Złożyłem wniosek o 300 tys. W decyzji wstępnej przyznali mi kredyt z rata 1400zl. Czy po podpisaniu umowy deweloperskiej i dostarczeniu jej do banku warunki decyzji ostatecznej mogą być gorsze (w sensie wyższa rata kredytu) czy nie mogą się zmienić i pozostają jak w decyzji wstępnej?? Bo jeżeli mogą się zmienić to jest to chore że najpierw podpisuje umowę deweloperska. Bank wiedząc że jest podpisana deweloperka ma każdego klienta w szachu bo może podnieść ratę kredytu w decyzji ostatecznej (wiedząc że klient jest uwiązany umowa z deweloperem). I o ile klient moze nie zgodzić się na warunki decyzji ostatecznej to ma problem bo podpisał umowę deweloperska i w przypadku odstąpienia od umowy traci np wkład własny który został już wpłacony dla dewelopera.
Odpowiedz
0 Lajków
Piotrek2
Doradca z ambicjami I
Doradca z ambicjami I icon
8
0
25-05-2021
Wiadomość 3 z 4 (1 918 wyświetleń)

Re: Re.: Decyzja ostateczna a umowa deweloperska

Warunki decyzji się nie zmienią - marża i prowizja będą takie same. Jeśli zdecydowałeś się na kredyt z oprocentowaniem zmiennym, to w zależności od stawki wiboru, rata może się zmienić. Wibor aktualizujemy co 6 miesięcy.


***
Jeśli podoba Ci się moja odpowiedź, daj mi lajka.
Jeśli odpowiedź Ci pomogła, zaakceptuj ją jako rozwiązanie.
KarolinaM
Moderator
Moderator icon
562
122
19-03-2018
Wiadomość 4 z 4 (1 779 wyświetleń)
Ostatnie wpisy na forum
Re: Kredyt hipoteczny staż pracy

Szanowna Pani Magdaleno, to nie jest odpowiedź na moje pytanie - wszystko w odpowiedzi znam ponieważ sprawnie poruszam się po aplikacji oraz opisach kredytów. Pracownicy na infolinii nie wiedzą jak ro

...

20-04-2024
Re: Wpłatomat Planet Cash pobrał gotówkę ale nie zaksięgował.

Wyśle prośbę o przyspieszenie rozpatrzenia Twojego zgłoszenia do odpowiedniego działu. 

20-04-2024
Re: Kredyt hipoteczny staż pracy

Cześć,
miło mi, że masz pozytywne doświadczenia związane z naszym bankiem Emotikon: Szczęśliwy 

Ofertą kredytów hipotecznych zajmują się nasi eksperci hipoteczni w placówkach banku.

Na kontakt z naszym specjalistą możesz

...

20-04-2024
Najbardziej pomocni użytkownicy