Kredyty hipoteczne

Odpowiedz

Decyzja ostateczna a umowa deweloperska

Witam. Staram się o kredyt hipoteczny na nieruchomość od dewelopera która jest w trakcie budowy. Decyzję wstępną dostałem pozytywną z rata 1400 zł. Żeby była decyzja ostateczna bank prosi o umowę deweloperska. I tutaj mam pytanie.. czy po podpisaniu deweloperki i dostarczeniu umowy do banku moga zmienić się warunki z decyzji wstępnej np bank w decyzji ostatecznej podniesie ratę kredytu na 1500zl?? Bo moim zdaniem jest to chore że najpierw podpisuje umowę deweloperska a dopiero wtedy dostaje decyzję ostateczna.. czy nie powinno być tak że najpierw decyzja ostateczna a dopiero potem umowa deweloperska która po dostarczeniu uruchamia kredyt?
Odpowiedz
0 Lajków
Piotrek2
Doradca z ambicjami I
Doradca z ambicjami I icon
5
0
25-05-2021
Wiadomość 1 z 4 (648 wyświetleń)

Re.: Decyzja ostateczna a umowa deweloperska

Piszesz decyzja z rata 1400, a w wnioski składałeś jakaś inna opcje i zmienili?
Odpowiedz
0 Lajków
Anja_ak
Nowy w branży II
Nowy w branży II icon
2
0
28-03-2021
Wiadomość 2 z 4 (637 wyświetleń)

Re.: Decyzja ostateczna a umowa deweloperska

Tak, na decyzji wstępnej przyznali mi kredyt z rata miesięczna w wysokości 1400zl. Co masz na myśli "inna opcja i zmienili" bo nie rozumiem?? Złożyłem wniosek o 300 tys. W decyzji wstępnej przyznali mi kredyt z rata 1400zl. Czy po podpisaniu umowy deweloperskiej i dostarczeniu jej do banku warunki decyzji ostatecznej mogą być gorsze (w sensie wyższa rata kredytu) czy nie mogą się zmienić i pozostają jak w decyzji wstępnej?? Bo jeżeli mogą się zmienić to jest to chore że najpierw podpisuje umowę deweloperska. Bank wiedząc że jest podpisana deweloperka ma każdego klienta w szachu bo może podnieść ratę kredytu w decyzji ostatecznej (wiedząc że klient jest uwiązany umowa z deweloperem). I o ile klient moze nie zgodzić się na warunki decyzji ostatecznej to ma problem bo podpisał umowę deweloperska i w przypadku odstąpienia od umowy traci np wkład własny który został już wpłacony dla dewelopera.
Odpowiedz
0 Lajków
Piotrek2
Doradca z ambicjami I
Doradca z ambicjami I icon
5
0
25-05-2021
Wiadomość 3 z 4 (624 wyświetleń)

Re: Re.: Decyzja ostateczna a umowa deweloperska

Warunki decyzji się nie zmienią - marża i prowizja będą takie same. Jeśli zdecydowałeś się na kredyt z oprocentowaniem zmiennym, to w zależności od stawki wiboru, rata może się zmienić. Wibor aktualizujemy co 6 miesięcy.


***
Jeśli podoba Ci się moja odpowiedź, daj mi lajka.
Jeśli odpowiedź Ci pomogła, zaakceptuj ją jako rozwiązanie.
KarolinaM
Moderator
Moderator icon
363
89
19-03-2018
Wiadomość 4 z 4 (485 wyświetleń)
Ostatnie wpisy na forum
Re: Zmiana statusu

Mam pytanie, otrzymałam decyzję wstepna pozytywną jednakże bank poprosił o dodatkowe dokumenty tj. Umowę deweloperską. W minioną środę wysłałam ten dokument brakujący do banku, które został doręczony

...

20-09-2021
Ustanowienie hipoteki

W przyszłym miesiącu idę do notariusza podpisać akt notarialny. Chciałabym ustanowić jednocześnie hipotekę w akcie notarialnym. Od notariusza dostałam informację, że potrzebują ode mnie

'oświadczenia b

...

20-09-2021
Re: Wydłużenie terminu oddania budynku do uzytkowania,.

A jak ING zwykle podchodzi do takich sytuacji? Pewnie zależy to od stopnia zaawansowania budowy?

20-09-2021
Najbardziej pomocni użytkownicy