Odpowiedz

Czasy Procesowe

Jak już wszyscy zauważyli - Bank wydłuża swoje czasy procesowe.
Pytanie więc, jaki czas procesowy mnie dotyczy? Ten który był kiedy moje dokumenty weszły w etap "Analiza dokumentów" (czyli 8-10 dni roboczych) czy ten który aktualnie się zmienił na prawie 16 dni roboczych??

Póki co - mija 15 dni.. 

Jeśli został złożony wniosek z operatem to od razu powinnam liczyć 21 dni? Czy mimo wszystko po 16 dniach powinnam przynajmniej dostać jakieś info, że czekam na decyzję ostateczną?

Odpowiedz
0 Lajków
Anita3
Doradca z ambicjami II
Doradca z ambicjami II icon
25
8
06-11-2020
Wiadomość 1 z 9 (38 934 wyświetleń)

Re.: Czasy Procesowe

[ Edytowane ]

@Anita3, strona banku: https://www.ing.pl/partner/hipoteka/proces-kredytowy  to strona orientacyjna, która jest stworzona dla Partnerów/Pośredników banku (na co wskazuje sam link ing.pl/partner) więc nie należy podawanych tam czasów traktować jako prawne zobowiązanie banku do przeprocesowania złożonych wniosków. Są to czasy szacunkowe, aby Partner banku mógł klientowi np: w chwili składania wniosku udzielić informacji jak długo zajmie proces rozpatrywania wniosku kredytowego.

 

Tych szacunkowych czasów nie należy odnosić do ustawowych 21 dni w jakich kompletny wniosek na zostać rozpatrzony, gdyż w zależności od indywidualnej sytuacji kredytobiorcy, komplet dokumentów może się nieznacznie różnić od początkowo złożonych dokumentów i tak na prawdę 21 dni na przyznanie kredytu będzie liczone od momentu, kiedy bank otrzyma wszystkie dokumenty od klienta (jeśli we wniosku nie dodajemy operatu to nie składamy wszystkich dokumentów dlatego możemy dostać jedynie wstępną decyzję kredytową - a gdy ktoś dołączy operat to jest szansa, że przy decyzji wstępnej od razu wskoczy na etap wydawania decyzji ostatecznej).

 

Dodam, że nie jest łatwo ocenić przez osobę przyjmującą/składającą wniosek kredytowy, czy analityk kredytowy podczas analizy wniosku będzie mógł podjąć decyzję kredytową czy może czasem poprosi o wyciąg bankowy pokazujący aktualne wpływy (część osób w obecnej sytuacji może zaciągać kredyt tuż przez wypowiedzeniem stąd bank zapewne weryfikuje czy sytuacja klienta sprzed np: 1.5 miesiąca jest taka jak na dzień kiedy wniosek trafił do analityka itp). Oczywiście ktoś powie, że bank może dopytywać specjalnie o dodatkowe dokumenty, by przedłużać sobie czas na wydanie decyzji, niemniej cała procedura kredytowa w banku jest ścisłym procesem i kombinacji alpejskich odbiegających od innych banków w ING się nie uprawia.

 

Można oczywiście jako alternatywę poszukać innego banku i nie mieć pretensji do procesu kredytowego w ING, ale według mnie warto poczekać.

 

Co do samej decyzji kredytowej to możesz śledzić status swojego wniosku na stronie banku: https://forms.ingbank.pl/statuswniosku/ , a o ewentualne szczegóły należy podpytywać osobę u której składałaś wniosek kredytowy lub kontaktować się z infolinią jeśli nie korzystałaś z pośrednika.

 

m365
Zaprawiony analityk III
Zaprawiony analityk III icon
185
84
18-04-2020
Wiadomość 2 z 9 (38 902 wyświetleń)

Re.: Czasy Procesowe

[ Edytowane ]

Jeśli już liczyć te dni to ja bym liczył ile dni roboczych jest pomiędzy aktualnie wydawanymi decyzjami (dziś 29 października, chyba że zmieni się na 30) a datą Twojej zmiany statusu. Ale już zostało wyżej napisane, to wszystko jest szacunkowe i orientacyjne i nie daje Ci konkretnej odpoweidzi kiedy będzie decyzja. 

Odpowiedz
0 Lajków
arster
Doradca z ambicjami II
Doradca z ambicjami II icon
25
5
13-11-2020
Wiadomość 3 z 9 (38 861 wyświetleń)

Re.: Czasy Procesowe

Gdzie mogę znaleźć informację na temat aktualnie wydawanych decyzji, o których piszesz?
Odpowiedz
0 Lajków
S_k
S_k
Doradca z ambicjami I
Doradca z ambicjami I icon
2
0
23-11-2020
Wiadomość 4 z 9 (38 832 wyświetleń)
arster
Doradca z ambicjami II
Doradca z ambicjami II icon
25
5
13-11-2020
Wiadomość 5 z 9 (38 819 wyświetleń)

Re.: Czasy Procesowe

@S_k, szacunkowe czasy dla poszczególnych etapów wniosku są podawane pod tym linkiem:

https://www.ing.pl/partner/hipoteka/proces-kredytowy

Odpowiedz
0 Lajków
m365
Zaprawiony analityk III
Zaprawiony analityk III icon
185
84
18-04-2020
Wiadomość 6 z 9 (38 817 wyświetleń)

Re.: Czasy Procesowe

[ Edytowane ]
Bardziej miałem na myśli skąd bierzesz daty 29 i 30 października i przede wszystkim co rozumiesz przez 'zmieni się na 30'? Liczysz po prostu 16 dni roboczych od dzisiaj wstecz i wychodzi 30 październik?
Odpowiedz
0 Lajków
S_k
S_k
Doradca z ambicjami I
Doradca z ambicjami I icon
2
0
23-11-2020
Wiadomość 7 z 9 (38 803 wyświetleń)

Re.: Czasy Procesowe

[ Edytowane ]

Twój wniosek przechodzi przez określone etapy. Na początek jest Witamy, Potem jest "Analiza Dokumentów" (niestety sam musisz pilnować kiedy nastąpiła zmiana). Jeśli dziś wydają decyzje dla wniosków w których status na "analiza dokumentów" zmienił się 30.10 i 2.11, to oznacza że (jeśli będą szli dzień po dniu bo czasami są obsuwy), na przykład w czwartek 26.11 powinni dostawać wstępne decyzje ludzie których status zmienił się na analiza dokumentów 5.11. Oczywiście to są czasy orientacyjne i może się to trochę jeszcze wydłużyć, zależy od tego ile wniosków i jak skomplikowane wnioski danego dnia zmieniły status na "Analiza Dokumentów" 

Odpowiedz
0 Lajków
arster
Doradca z ambicjami II
Doradca z ambicjami II icon
25
5
13-11-2020
Wiadomość 8 z 9 (38 776 wyświetleń)

Re.: Czasy Procesowe

[ Edytowane ]

@S_k, wszystkie daty dla każdego etapu są widoczne dla Twojego pośrednika więc możesz się z nim skontaktować i poprosić o ich podanie - następnie możesz sam sprawdzać status swojego wniosku (chociaż czasem lepiej tego nie robić, bo będziesz się niecierpliwić). Jeśli nie masz czasu, aby sprawdzać czasy to zdaj się na pośrednika, gdyż on otrzymuje powiadomienia na maila z systemu ING kiedy tylko Twój wniosek zmieni status na kolejny etap. Oczywiście Twój pośrednik ma również dostęp do bezpośredniego kontaktu z analitykiem więc może w razie potrzeby odpowiednio zareagować zwłaszcza, gdy będą wymagane od Ciebie jakieś dodatkowe dokumenty.

m365
Zaprawiony analityk III
Zaprawiony analityk III icon
185
84
18-04-2020
Wiadomość 9 z 9 (38 745 wyświetleń)
Ostatnie wpisy na forum
'Raz dwa trzy, apkę masz i Ty' - 100 zł??

cześć,

 

chciałam zapytać, czy jest tu może ktoś kto dostał obiecane 100 zł za założenie aplikacji? ja wciąż czekam, a wydaje mi się, że spełniłam wszystkie warunki z regulaminu...

 

pozdrawiam!

16-04-2024
Kredyt hipoteczny na dom - dlaczego ciągle otrzymuję nieprawdziwe informacje o czasach ?

Wniosek trafił do analizy 5.03.2024 zakończone 4.04.2024 - miało być 16 dni wyszło 21 dni.

4.04.2024 nagle się okazało, że potrzeba dokumentów, które można było załatwić wcześniej i od 11.04 trwa dodat

...

16-04-2024
Re: Numer karty oraz kod CVV

Dziękujemy za sugestię.

15-04-2024
Najbardziej pomocni użytkownicy