Kredyty hipoteczne

Odpowiedz

Re.: Czas oczekiwania na decyzję kredytową

U mnie wniosek z 12.10 wstępną decyzję otrzymał 06.11, ale z błędnymi danymi, dodatkowo zmieniliśmy na tym etapie ofertę -korekta poszła 09.11, ponownie decyzję wstępną dostaliśmy 16.11 i teraz od 17.11 wisi na wycenie. 

Odpowiedz
0 Lajków
dalena
Doradca z ambicjami III
Doradca z ambicjami III icon
45
13
17-11-2020
Wiadomość 51 z 59 (4 507 wyświetleń)

Re.: Czas oczekiwania na decyzję kredytową

Dostaliśmy decyzję wstępną 13.11 do nie tej oferty, na którą składaliśmy wniosek... Czy ktoś w ogóle czyta wnioski, które dostaje do analizy w tym banku
Informacja zwrotna poszła we Wtorek 17.11 a dzisiaj wniosek z powrotem trafił do analizy...
Mam tylko nadzieję, że nie będzie to znów trwało 15 dni roboczych i kolejnych 10 wycena..

Odpowiedz
0 Lajków
Bartek_
Nowy w branży II
Nowy w branży II icon
6
1
13-11-2020
Wiadomość 52 z 59 (4 411 wyświetleń)

Re.: Czas oczekiwania na decyzję kredytową

@Bartek_, z tego co kojarzę to oferta promocyjna powinna być załączona do wniosku kredytowego, aby właśnie nie było nieporozumień co do produktu kredytowego o który się stara kredytobiorca oraz żeby sam kredytobiorca widział co zostało złożone. Jeśli taki załącznik był dodany i wniosek właściwie wypełniony (tam też o ile pamiętam zaznacza się na którą ofertę się aplikuje) to jest to raczej nie typowa sytuacja, żeby analityk się pomylił. Ciekawe gdzie był błąd.

 

Warto wybierać sprawdzonych, dobrych doradców, zwłaszcza gdy aplikuje się poza bankiem, bo w końcu bank im płaci niezłą prowizję za udzielenie kredytu i powinni oni kredytobiorce prowadzić za rękę od początku do końca. Zawsze skarge na pośrednika można złożyć później do banku, który zweryfikuje czy z jego strony były jakieś niedopatrzenia, chociaż wiadomo... nikt nie lubi się tłumaczyć.

Odpowiedz
0 Lajków
m365
Zaprawiony analityk III
Zaprawiony analityk III icon
185
84
18-04-2020
Wiadomość 53 z 59 (4 389 wyświetleń)

Re.: Czas oczekiwania na decyzję kredytową

M365
Pewnie,że wszystko jest do wyjaśnienia,ale po "tyłku" dostaje zawsze klient, bez znaczenie kto popełnił błąd (czy doradca czy analityk). Z tego co widziałem to doradca wniosek miał wypełniony prawidłowo.
Inną kwestią pozostaje to,że nawet znając numer swojego wniosku składanego w Waszym banku nie idzie się dowiedzieć prawie nic poprzez kontakt telefoniczny.
Odpowiedz
0 Lajków
Bartek_
Nowy w branży II
Nowy w branży II icon
6
1
13-11-2020
Wiadomość 54 z 59 (4 351 wyświetleń)

Re.: Czas oczekiwania na decyzję kredytową

@Bartek_, ja nie pracuje dla ING i jestem tylko zadowolonym klientem banku. Co do szczegółów dotyczących wniosku kredytowego i ewentualnych błędów po stronie banku to właściwą osobą do uzyskania informacji będzie Twój pośrednik kredytowy jeśli u niego składałeś wniosek kredytowy (pamiętaj, że on dostaje swoją pracę prowizje od banku i powinien poprowadzić Cię przez cały proces kredytowy za rękę).

 

Pozostaje wierzyć, że wszystko pójdzie po Twojej myśli i że otrzymasz swój kredyt.

 

Trzymam kciuki!

 

Odpowiedz
0 Lajków
m365
Zaprawiony analityk III
Zaprawiony analityk III icon
185
84
18-04-2020
Wiadomość 55 z 59 (4 312 wyświetleń)

Re.: Czas oczekiwania na decyzję kredytową

Dzisiaj mój wniosek po 2 tygodniach "wiszenia" na kroku 1 przeskoczył późnym popołudniem na krok 2... po czym przed chwilą sprawdziłem i wniosek przeskoczył aż na etap 5 - Podejmujemy decyzję: "Wygląda na to, że mamy już wszystko. Podejmujemy decyzję." Co prawda nie dostałem żadnej informacji dotyczącej analizy wstępnej - ale zakładam, że będzie pozytywna decyzja.

 

Muszę przyznać, że mi trochę ulżyło. Bo to oznacza, że w przyszłym tygodniu powinna być już decyzja kredytowa. Natomiast oznacza to też, że strona "Status wniosku o kredyt hipoteczny" nie jest w żaden sposób miarodajna.

 

Poniżej daty istotne dla mojego procesu kredytowego, może się to przydać komuś, kto jest w podobnej sytuacji:
02.11.2020 - wizyta w oddziale banku, złożenie wniosku o kredyt hipoteczny wraz z większością dokumentów
04.11.2020 - druga wizyta w oddziale banku, skompletowanie wszystkich dokumentów potrzebnych do analizy wstępnej
05.11.2020 - dosłanie operatu szacunkowego
12.11.2020 - pojawienie się wniosku o kredyt na stronie "Status wniosku o kredyt hipoteczny" - krok 1/6 "Witamy"
20.11.2020 - przejście do kroku 2/6 "Analizujemy dokumenty", tego samego dnia przejście do kroku 5/6 "Podejmujemy decyzję"

 
Nie traćcie nadziei!
Dario89
Nowy w branży II
Nowy w branży II icon
7
3
11-11-2020
Wiadomość 56 z 59 (4 298 wyświetleń)

Re.: Czas oczekiwania na decyzję kredytową

@Dario89 Gratuluję i dzięki za podzielenie się datami!

U mnie wciąż cisza, choć wniosek złożony i uzupełniany w październiku... Mógłbyś zdradzić czy jesteś klientem wewnętrznym banku i czy pracujesz na etat? Bo ja chwilowo "zwalam" na bycie zewnętrznym klientem pracującym na działalności. Choć nie wiem jakie to ma znaczenie, bo patrząc na to co się dzieje mam wrażenie że mój wiosek leży gdzieś na półce i nikt się nim nie zajmuje....

Odpowiedz
0 Lajków
Użytkownik nie istnieje
Wiadomość 57 z 59 (4 209 wyświetleń)

Re.: Czas oczekiwania na decyzję kredytową

@Konto usunięte Chyba jeszcze nie ma czego gratulować - bo jest takie zamieszanie, że nie zdziwiłbym się gdyby po niedzieli mój wniosek wrócił na etap 2. ;-)

 

Nie jestem klientem wewnętrznym ING, też wydaje mi się, że nie ma to większego znaczenia. To może być jedynie ułatwienie przy kompletowaniu dokumentów - mając konto u ING, wpływy byłyby łatwe do zweryfikowania. A tak wystarczy dostarczyć zaświadczenie o zarobkach/zatrudnieniu i wyciąg z ostatnich 3 miesięcy pokazujący wpływy wynagrodzenia na konto bankowe. Też myślę, że bycie "lojalnym" i branie kredytu w banku, gdzie ma się konto od lat nie ma żadnego znaczenia, a wręcz powiedziałbym, że z perspektywy banku i statystyk to nowy klient liczy się bardziej od już pozyskanego.

 

Myślę, że dla analityka mogło mieć znaczenie to, że od kilku lat mam umowę na czas nieokreślony, branża też jest pewna. W dodatku kredyt niewielki, bo ~150.000 zł, krótszy niż standardowo okres kredytowania (15 lat) i aż 40 % wkładu własnego.

Dario89
Nowy w branży II
Nowy w branży II icon
7
3
11-11-2020
Wiadomość 58 z 59 (4 183 wyświetleń)

Re.: Czas oczekiwania na decyzję kredytową

@m365
Dzięki 🙂
To właśnie miałem na myśli,że jesteś klientem pisząc " w waszym banku"
Odpowiedz
0 Lajków
Bartek_
Nowy w branży II
Nowy w branży II icon
6
1
13-11-2020
Wiadomość 59 z 59 (4 150 wyświetleń)
Ostatnie wpisy na forum
Re: czas oczekiwania na decyzje

Prosimy o kontakt z doradcą, u którego składałeś wniosek.

28-03-2024
Re: Re.: Nowe konta w ING

A kiedy jakaś sensowna opcja na płacenie kartą w walutach obcych?

28-03-2024
Najbardziej pomocni użytkownicy