Kredyty hipoteczne

Odpowiedz

Błędnie wystawione zaświadczenie o dochodach

Dzień dobry, 

 

chciałem zapytać, czy

 

1. należy korygować błąd w zaświadczeniu o dochodach. Pracuje w dwóch miejscach na czas nieokreślony. Jeden z pracodawców źle wyliczył zaświadczenie o dochodach. To znaczy wpisał ostatni miesiąc (a nie wyliczył średniej z trzech miesięcy co w efekcie obniżyło moje dochody  o kilkanaście złotych. Wpisał również, że średnia dot. 5 miesięcy (a powinna dotyczyć trzech).  Dostarczyłem bankowi wyciągi z mojego konta i wszystko jest uwierzytelnione. Nie wpływa to wg mnie na moją zdolność kredytową - ale jak się trafi ktoś bardzo dociekliwy to nie chciałbym mieć z tego powodu problemy. 

 

2. Najbardziej obawiam się tego, że po dosłaniu nowego zaświadczenia mój wniosek, który ma status "analiza dokumentów" zostanie przesunięty na koniec kolejki - a umowa rezerwacyjna już mi się kończy. 

 

3. Przy dosyłaniu nowego oświadczenia należy również oświadczenie o dochodach z drugiego zakładu pracy ? 

 

Z wyrazami szacunku

 

A.Z. 

Odpowiedz
0 Lajków
Rock2008
Doradca z ambicjami III
Doradca z ambicjami III icon
34
5
13-03-2021
Wiadomość 1 z 4 (2 724 wyświetleń)

Re: Błędnie wystawione zaświadczenie o dochodach

Jeśli dokument został sprawdzony przez analityka i nie zostałeś poproszony o uzupełnienie tylko o potwierdzenia przelewów, to nie będzie potrzeby dostarczania nowego dokumentu. Jeśli jednak dokument nie był sprawdzony przez osobę podejmującą decyzję, to obawiam się, że będzie potrzebny nowy, poprawny dokument. Uzupełnienie dokumentu w trakcie oczekiwania na wykonanie analizy nie wydłuży czasu rozpatrzenia wniosku. Wystarczy uzupełnienie tylko błędnego dokumentu.

**
Jeśli podoba Ci się moja odpowiedź, daj mi lajka.
Moja odpowiedź Ci pomogła? Zaakceptuj ją jako rozwiązanie!
Odpowiedz
0 Lajków
ElżbietaG
Moderator
Moderator icon
92
16
14-12-2020
Wiadomość 2 z 4 (2 630 wyświetleń)

Re: Błędnie wystawione zaświadczenie o dochodach

W tej kwestii jeszcze jedno. Wniosek wysłałem 19 lutego, 23 albo 24 lutego zyskał statut "rejestracji.." i oczekiwania na analizę, a 8 marca zmienił się status na ANALIZA DOKUMENTÓW. 

 

Trwa to tak długo, że dzisiaj kończy mi się umowa rezerwacyjna. Deweloper przedłużył mi czas oczekiwania o 10 dni. 

 

Gdybyście na stronie banku napisali ile czasu trwało oczekiwanie na zmianę statusu z "Rejestracja wniosku" na "Analiza dokumentów" byłoby świetnie. 

 

U mnie trwało to 11-12 dni i deweloper nie chce w to uwierzyć bo powołuje się na tych, którzy wnioski składali początkiem lutego. 

Odpowiedz
0 Lajków
Rock2008
Doradca z ambicjami III
Doradca z ambicjami III icon
34
5
13-03-2021
Wiadomość 3 z 4 (2 625 wyświetleń)

Re: Błędnie wystawione zaświadczenie o dochodach

Rzeczywiście w ostatnim czasie mamy wiele wniosków i czas rozpatrywania jest dłuższy Emotikon: Smutny Wszystkie informacje na ten temat powinieneś otrzymać od specjalisty, u którego kompletowałeś dokumenty. 
 


***
Jeśli podoba Ci się moja odpowiedź, daj mi lajka.
Jeśli odpowiedź Ci pomogła, zaakceptuj ją jako rozwiązanie.
Odpowiedz
0 Lajków
KarolinaM
Moderator
Moderator icon
560
122
19-03-2018
Wiadomość 4 z 4 (2 545 wyświetleń)
Ostatnie wpisy na forum
Re: Re.: Nowe konta w ING

A kiedy jakaś sensowna opcja na płacenie kartą w walutach obcych?

28-03-2024
Re: Kupno biletów przez CarPlay - czy to żart

Czyli dobrze rozumiem? W końcu przyznaliście, że Wasz sposób wprowadzenia obsługi CarPlay jest obecnie całkowicie bezużyteczny?

28-03-2024
Najbardziej pomocni użytkownicy