Kredyty hipoteczne

Odpowiedz

Re: Re.: Aneks po nadpłacie - bezpłatny w ciągu 3 mc-y od nadpłaty

Ten aneks, który Ty podpisałeś, mieści się w ramach oceny Twojej zdolności kredytowej zweryfikowanej przy podpisywaniu Umowy.

Z tego co ja rozumiem, to w przypadku Twojego kolegi jest to aneksowanie Umowy wymagające oceny zdolności kredytowej wtórnie. Bank musi ocenić swoimi scoringami - często nadpłaty kredytu wyczerpują Twój miesięczny budżet domowy lub mocno go ograniczają, bo chcesz zmniejszyć swoje zobowiązanie wobec Banku. Ale Bank może nie dać wiary w to, że będziesz miesiąc w miesiąc przekazywał np. 70% swojego wynagrodzenia na kredyt. 

 

Ale tak jak napisała Pani Moderator - najlepiej udać się do Banku lub po prostu zadzwonić do Doradcy, który podpisywał Umowę kredytową.

Odpowiedz
0 Lajków
Galanel88
Zaprawiony analityk II
Zaprawiony analityk II icon
163
42
06-09-2019
Wiadomość 31 z 33 (2 769 wyświetleń)

Re: Re.: Aneks po nadpłacie - bezpłatny w ciągu 3 mc-y od nadpłaty

Dziękuję za podpowiedzi, przekażę. 

Swoją drogą nie wiedziałem, że można tak zagrać przy kredycie - myślałem, że skoro już jest wzięty na dany okres, to nie można nagle po kilku latach stwierdzić, że jednak chcę płacić więcej i zamiast 25 lat, zrobić z niego 20 lub 15 lat. Że można jedynie sobie nadpłacać i przy tym skracać okres kredytowania.

Rzecz wiadoma, że żaden bank nie da kredytu który zabierałby 70% domowego budżetu.

Realnie rzecz biorąc i dość bezpiecznie to 20% domowego budżetu, ale gdy ktoś ma kredyt który stanowi 10% domowego budżetu, to tej nadwyżki która mu zostaje, nie wie jak przeznaczyć, to pozbycie się kilku setek odsetek zawsze w cenie Emotikon: Mrugający 

 

To u mnie już tak kończąc temat, bo pewnie jesteście znudzeni ( Emotikon: Szczęśliwy ) - skróciłem okres kredytowania o 56 miesięcy, czyli ponad 4,5 roku. A to dopiero początek zabawy w nadpłacanie. 

Tsukuyomi - Tobie również polecam tę grę, można sobie wyrobić dobry zmysł strategiczny i nie wystawisz się na wyższe stopy procentowe, bo o ile teraz spadły o około 1,1%, o tyle maksymalnie za rok-półtora wrócą o ten 1,1% znów, a kto wie czy nie poszybują później w górę dla wyrównania - oby nie do tych 5-6% o których pisał Galanel - jak będzie to za 5 lat, to mnie już to raczej ominie. 

villa789
Doradca z ambicjami I
Doradca z ambicjami I icon
10
3
17-07-2019
Wiadomość 32 z 33 (2 726 wyświetleń)

Re: Re.: Aneks po nadpłacie - bezpłatny w ciągu 3 mc-y od nadpłaty

Już tak tylko kończąc temat czy opłaca się nadpłacać, czysto liczbowo: nadpłacone 38 tys. poszły w "ominięcie" bezpowrotne 23-25 tys. odsetek (ciężej je dokładnie policzyć, bo w międzyczasie spadły stopy procentowe). Emotikon: Szczęśliwy Więc jest bardzo dobrze, polecam każdemu! Emotikon: Szczęśliwy 

villa789
Doradca z ambicjami I
Doradca z ambicjami I icon
10
3
17-07-2019
Wiadomość 33 z 33 (2 029 wyświetleń)
Ostatnie wpisy na forum
Re.: Kredyt hipoteczny - czas oczekiwania na decyzję

Tak, wczoraj dostaliśmy informację o zakończonej analizie i wstępną decyzję. Ja śledzę wpisy o ich czasach procesowych i były zgodne ze stanem faktycznym. Dzisiaj nadal są wnioski z 4.03 - czas analiz...

28-03-2024
Re: Kupno biletów przez CarPlay - czy to żart

Przepraszamy za dłuższy czas odpowiedzi. Temat jest analizowany po naszej stronie. Damy znać jeśli wprowadzone będą zmiany w tym zakresie.

28-03-2024
Re.: Kredyt hipoteczny - czas oczekiwania na decyzję

Dzień dobry,

Czy ma już Pani decyzję?

Ja złożyłam wniosek 6.03, od 8.03 jest w analizie. Nie proszono mnie o dodatkowe dokumenty, miałam operat zewnętrzny, 19.03 ING sprawdzał mnie w BIK i nadal beż żad

...

28-03-2024
Najbardziej pomocni użytkownicy