Kredyty hipoteczne

Odpowiedz
Highlighted

Re: Re.: Aneks po nadpłacie - bezpłatny w ciągu 3 mc-y od nadpłaty

Ten aneks, który Ty podpisałeś, mieści się w ramach oceny Twojej zdolności kredytowej zweryfikowanej przy podpisywaniu Umowy.

Z tego co ja rozumiem, to w przypadku Twojego kolegi jest to aneksowanie Umowy wymagające oceny zdolności kredytowej wtórnie. Bank musi ocenić swoimi scoringami - często nadpłaty kredytu wyczerpują Twój miesięczny budżet domowy lub mocno go ograniczają, bo chcesz zmniejszyć swoje zobowiązanie wobec Banku. Ale Bank może nie dać wiary w to, że będziesz miesiąc w miesiąc przekazywał np. 70% swojego wynagrodzenia na kredyt. 

 

Ale tak jak napisała Pani Moderator - najlepiej udać się do Banku lub po prostu zadzwonić do Doradcy, który podpisywał Umowę kredytową.

Odpowiedz
0 Lajków
Galanel88
Zaprawiony analityk
Zaprawiony analityk icon
160
40
06-09-2019
Wiadomość 31 z 32 (597 wyświetleń)
Highlighted

Re: Re.: Aneks po nadpłacie - bezpłatny w ciągu 3 mc-y od nadpłaty

Dziękuję za podpowiedzi, przekażę. 

Swoją drogą nie wiedziałem, że można tak zagrać przy kredycie - myślałem, że skoro już jest wzięty na dany okres, to nie można nagle po kilku latach stwierdzić, że jednak chcę płacić więcej i zamiast 25 lat, zrobić z niego 20 lub 15 lat. Że można jedynie sobie nadpłacać i przy tym skracać okres kredytowania.

Rzecz wiadoma, że żaden bank nie da kredytu który zabierałby 70% domowego budżetu.

Realnie rzecz biorąc i dość bezpiecznie to 20% domowego budżetu, ale gdy ktoś ma kredyt który stanowi 10% domowego budżetu, to tej nadwyżki która mu zostaje, nie wie jak przeznaczyć, to pozbycie się kilku setek odsetek zawsze w cenie Emotikon: Mrugający 

 

To u mnie już tak kończąc temat, bo pewnie jesteście znudzeni ( Emotikon: Szczęśliwy ) - skróciłem okres kredytowania o 56 miesięcy, czyli ponad 4,5 roku. A to dopiero początek zabawy w nadpłacanie. 

Tsukuyomi - Tobie również polecam tę grę, można sobie wyrobić dobry zmysł strategiczny i nie wystawisz się na wyższe stopy procentowe, bo o ile teraz spadły o około 1,1%, o tyle maksymalnie za rok-półtora wrócą o ten 1,1% znów, a kto wie czy nie poszybują później w górę dla wyrównania - oby nie do tych 5-6% o których pisał Galanel - jak będzie to za 5 lat, to mnie już to raczej ominie. 

Odpowiedz
0 Lajków
villa789
Doradca z ambicjami
Doradca z ambicjami icon
9
0
17-07-2019
Wiadomość 32 z 32 (554 wyświetleń)
Ostatnie wpisy na forum
Re.: Spłata całkowita pożyczki

Witam wziąłem pożyczke w wysokości 48500zł na 7 lat przy racie 700zl mc i spłaciłem ja po 3 latach.Pytanie brzmi czy za wcześniejszą spłatę o te 4 lata należy mi się zwrot prowizji i jeśli tak to jaka...

21-10-2020
Kredyt konsolidacyjny, Kierowca ciężarówki

Witam, czy mam szanse ubiegać się o pożyczkę z konsolidacją w państwa banku.
Mam 24 lata, mieszkam z rodzicami.
 
Jestem kierowcą ciężarówki na rękę co miesiąc dostaję około 2150, jednak moja pensja na r

...

21-10-2020
Giełda - stosunek dochodu do straty - jak rozlicza to za dany rok Dział Maklerski Ing?

Szanowni Państwo,

 

z początkiem roku zacząłem inwestować na giełdzie – za pośrednictem konta Makler w INGu. Czytałem posty w temacie, w którym piszę dziś, jednak żaden nie odpowiedział na moje pytanie

...

21-10-2020
Najbardziej pomocni użytkownicy