Odpowiedz

Kredyt Hipoteczny a uruchomienie

WitamEmotikon: Szczęśliwy

 

Może miał ktoś taką sytuację jak my Emotikon: Szczęśliwy

Planujemy kupić dom od "dewelopera" jest to Pan, który ma swoją firmę budowlaną i na swoich działkach buduje domy, nie posiada on rachunku bankowego na który mogłyby wpływać transze kredytu hipotecznego. Wpłacamy mu zadatek 10% w wysokości 80 tys i podpisujemy umowę u notariusza. Pytanie brzmi: Czy jeśli budowa domu zakończy się dopiero w okolicach Sierpnia to możemy się starać juz o kredyt hipoteczny a uruchomić go jak budowa będzie zakończona a dom oddany? a w międzyczasie dostarczać niezbędne dokumenty? Chodzi nam o załatwienie wszelkich spraw kredytowych tak aby skrócić to najmożliwiej jak się da przed oddaniem domu.

z góry serdecznie dziękuje za wszystkie pomocne odpowiedzi Emotikon: Szczęśliwy

 

Odpowiedz
0 Lajków
idzienowe2020
Doradca z ambicjami I
Doradca z ambicjami I icon
1
0
10-01-2021
Wiadomość 1 z 3 (2 257 wyświetleń)

Re.: Kredyt Hipoteczny a uruchomienie

Na pewno nie we wszystkich bankach,trzeba wybrać się do doradcy lub pochodzić po bankach i popytać,jaki jest czas na uruchomienie kredytu,w ing to chyba 3 miesiące. Żaden bank natomiast nie przeleje nawwt najmniejszej transzy na prywatny rachunek dewelopera, dopiero po podpisaniu aktu notarialnego przeleje całość . Trzeba się dogadać w tej kwestii z deweloperem i skonstruować odpowiednio umowę wstępną,tak by wziąć kredyt na zakup ukończonego domu. Innymi słowy deweloper musi się zgodzić wybudować dom "za swoje "
Odpowiedz
0 Lajków
Dadi
Doradca z ambicjami I
Doradca z ambicjami I icon
3
0
29-12-2020
Wiadomość 2 z 3 (2 240 wyświetleń)

Re: Kredyt Hipoteczny a uruchomienie

Możemy sprawdzić dla Ciebie zdolność kredytową. Wystarczy, że w tej sprawie się z nami skontaktujesz (32 357 00 65). Jednak do wydania ostatecznej decyzji kredytowej, nieruchomość musi być oddana do użytku. Bez tego dokumentu nie będziemy mogli wydać decyzji. 

 

Jeśli podoba Ci się moja odpowiedź, daj mi lajka.
Jeśli odpowiedź Ci pomogła, zaakceptuj ją jako rozwiązanie.
Odpowiedz
0 Lajków
MartaK
Były moderator
Były moderator icon
672
176
04-09-2015
Wiadomość 3 z 3 (2 120 wyświetleń)
Ostatnie wpisy na forum
Re.: ING nie dba o bezpieczeństwo środków, brak autoryzacji nawet przy przelewach wysokokwotowych

Coś nałgałeś. Próbowałem właśnie zrobić przelew i nawet nie chodzi o to, że wymagają autoryzacji. Ja w ogóle go nie mogę wykonać. Pojawia się komunikat:

 

Nie możesz zrobić tego przelewu w Moim ING. Kwo

...

17-04-2024
Nadpłata w okresie karencji

Witam. Mam uruchomiony kredyt hipoteczny. Obecnie spłacam tylko raty odsetkowe (okres karencji), zostały mi do uruchomienia trzy transze. Czy w takim przypadku mogę już nadpłacać uruchomioną kwotę kre...

16-04-2024
'Raz dwa trzy, apkę masz i Ty' - 100 zł??

cześć,

 

chciałam zapytać, czy jest tu może ktoś kto dostał obiecane 100 zł za założenie aplikacji? ja wciąż czekam, a wydaje mi się, że spełniłam wszystkie warunki z regulaminu...

 

pozdrawiam!

16-04-2024
Najbardziej pomocni użytkownicy