Odpowiedz

Kredyt Hipoteczny a uruchomienie

WitamEmotikon: Szczęśliwy

 

Może miał ktoś taką sytuację jak my Emotikon: Szczęśliwy

Planujemy kupić dom od "dewelopera" jest to Pan, który ma swoją firmę budowlaną i na swoich działkach buduje domy, nie posiada on rachunku bankowego na który mogłyby wpływać transze kredytu hipotecznego. Wpłacamy mu zadatek 10% w wysokości 80 tys i podpisujemy umowę u notariusza. Pytanie brzmi: Czy jeśli budowa domu zakończy się dopiero w okolicach Sierpnia to możemy się starać juz o kredyt hipoteczny a uruchomić go jak budowa będzie zakończona a dom oddany? a w międzyczasie dostarczać niezbędne dokumenty? Chodzi nam o załatwienie wszelkich spraw kredytowych tak aby skrócić to najmożliwiej jak się da przed oddaniem domu.

z góry serdecznie dziękuje za wszystkie pomocne odpowiedzi Emotikon: Szczęśliwy

 

Odpowiedz
0 Lajków
idzienowe2020
Doradca z ambicjami
Doradca z ambicjami icon
1
0
10-01-2021
Wiadomość 1 z 3 (464 wyświetleń)

Re.: Kredyt Hipoteczny a uruchomienie

Na pewno nie we wszystkich bankach,trzeba wybrać się do doradcy lub pochodzić po bankach i popytać,jaki jest czas na uruchomienie kredytu,w ing to chyba 3 miesiące. Żaden bank natomiast nie przeleje nawwt najmniejszej transzy na prywatny rachunek dewelopera, dopiero po podpisaniu aktu notarialnego przeleje całość . Trzeba się dogadać w tej kwestii z deweloperem i skonstruować odpowiednio umowę wstępną,tak by wziąć kredyt na zakup ukończonego domu. Innymi słowy deweloper musi się zgodzić wybudować dom "za swoje "
Odpowiedz
0 Lajków
Dadi
Doradca z ambicjami
Doradca z ambicjami icon
2
0
29-12-2020
Wiadomość 2 z 3 (447 wyświetleń)

Re: Kredyt Hipoteczny a uruchomienie

Możemy sprawdzić dla Ciebie zdolność kredytową. Wystarczy, że w tej sprawie się z nami skontaktujesz (32 357 00 65). Jednak do wydania ostatecznej decyzji kredytowej, nieruchomość musi być oddana do użytku. Bez tego dokumentu nie będziemy mogli wydać decyzji. 

 

Jeśli podoba Ci się moja odpowiedź, daj mi lajka.
Jeśli odpowiedź Ci pomogła, zaakceptuj ją jako rozwiązanie.
Odpowiedz
0 Lajków
MartaK
Moderator
Moderator icon
490
125
04-09-2015
Wiadomość 3 z 3 (327 wyświetleń)
Ostatnie wpisy na forum
Re: Re.: brak decyzji kredytowej od 5.11.2020

@bluenancy Tutaj nie mamy dostępu do Twojego wniosku, żeby cokolwiek sprawdzić. Zapewniam jednak, że decyzję kredytową podejmiemy jak najszybciej będzie to możliwe. Po więcej szczegółów zapraszam Cię

...

20-01-2021
Re: Pożyczka hipoteczna pod zastaw nieruchomości osoby trzeciej

W opisanej przez Ciebie sytuacji, wpis hipoteczny spowoduje, że w pierwszej kolejności będzie spłacona pożyczka, jak tylko zlicytowana zostanie nieruchomość. 

 

20-01-2021
Re: Powiadomienia do konta walutowego

Dziękuję  za odpowiedz.

20-01-2021
Najbardziej pomocni użytkownicy