Kredyty hipoteczne

Odpowiedz

Re: Re.: Aneks po nadpłacie - bezpłatny w ciągu 3 mc-y od nadpłaty

Ten aneks, który Ty podpisałeś, mieści się w ramach oceny Twojej zdolności kredytowej zweryfikowanej przy podpisywaniu Umowy.

Z tego co ja rozumiem, to w przypadku Twojego kolegi jest to aneksowanie Umowy wymagające oceny zdolności kredytowej wtórnie. Bank musi ocenić swoimi scoringami - często nadpłaty kredytu wyczerpują Twój miesięczny budżet domowy lub mocno go ograniczają, bo chcesz zmniejszyć swoje zobowiązanie wobec Banku. Ale Bank może nie dać wiary w to, że będziesz miesiąc w miesiąc przekazywał np. 70% swojego wynagrodzenia na kredyt. 

 

Ale tak jak napisała Pani Moderator - najlepiej udać się do Banku lub po prostu zadzwonić do Doradcy, który podpisywał Umowę kredytową.

Odpowiedz
0 Lajków
Galanel88
Zaprawiony analityk II
Zaprawiony analityk II icon
163
42
06-09-2019
Wiadomość 31 z 33 (2 797 wyświetleń)

Re: Re.: Aneks po nadpłacie - bezpłatny w ciągu 3 mc-y od nadpłaty

Dziękuję za podpowiedzi, przekażę. 

Swoją drogą nie wiedziałem, że można tak zagrać przy kredycie - myślałem, że skoro już jest wzięty na dany okres, to nie można nagle po kilku latach stwierdzić, że jednak chcę płacić więcej i zamiast 25 lat, zrobić z niego 20 lub 15 lat. Że można jedynie sobie nadpłacać i przy tym skracać okres kredytowania.

Rzecz wiadoma, że żaden bank nie da kredytu który zabierałby 70% domowego budżetu.

Realnie rzecz biorąc i dość bezpiecznie to 20% domowego budżetu, ale gdy ktoś ma kredyt który stanowi 10% domowego budżetu, to tej nadwyżki która mu zostaje, nie wie jak przeznaczyć, to pozbycie się kilku setek odsetek zawsze w cenie Emotikon: Mrugający 

 

To u mnie już tak kończąc temat, bo pewnie jesteście znudzeni ( Emotikon: Szczęśliwy ) - skróciłem okres kredytowania o 56 miesięcy, czyli ponad 4,5 roku. A to dopiero początek zabawy w nadpłacanie. 

Tsukuyomi - Tobie również polecam tę grę, można sobie wyrobić dobry zmysł strategiczny i nie wystawisz się na wyższe stopy procentowe, bo o ile teraz spadły o około 1,1%, o tyle maksymalnie za rok-półtora wrócą o ten 1,1% znów, a kto wie czy nie poszybują później w górę dla wyrównania - oby nie do tych 5-6% o których pisał Galanel - jak będzie to za 5 lat, to mnie już to raczej ominie. 

villa789
Doradca z ambicjami I
Doradca z ambicjami I icon
10
3
17-07-2019
Wiadomość 32 z 33 (2 754 wyświetleń)

Re: Re.: Aneks po nadpłacie - bezpłatny w ciągu 3 mc-y od nadpłaty

Już tak tylko kończąc temat czy opłaca się nadpłacać, czysto liczbowo: nadpłacone 38 tys. poszły w "ominięcie" bezpowrotne 23-25 tys. odsetek (ciężej je dokładnie policzyć, bo w międzyczasie spadły stopy procentowe). Emotikon: Szczęśliwy Więc jest bardzo dobrze, polecam każdemu! Emotikon: Szczęśliwy 

villa789
Doradca z ambicjami I
Doradca z ambicjami I icon
10
3
17-07-2019
Wiadomość 33 z 33 (2 057 wyświetleń)
Ostatnie wpisy na forum
Re: Zapętlony reset aplikacji. Dźwięk powiadomienia

Witaj,
chciałabym pomóc, ale przez Społeczność nie mogę potwierdzić Twoich danych. Jest to ogólny kontakt. Do wyjaśnienia tej sytuacji będzie potrzebne zgłoszenie techniczne. Możemy je przyjąć podczas

...

18-04-2024
Re: ubezpieczenie nieruchomości

Przez Społeczność nie mogę sprawdzić Twojej sytuacji. Jest to ogólny kontakt. Proszę, napisz do nas na czacie w Moim ING od poniedziałku do piątku od 8:00 do 18:00. Specjaliści hipoteczni sprawdzą syt

...

18-04-2024
Re: Zeskanuj i zapłać

Szkoda, byłaby to bardzo przydatna funkcja.

Niestety, ale "Zapłać rachunek ze zdjęcia lub pliku", to zupełnie inna funkcja, zupełnie nieprzydatna dla klienta indywidualnego, który przy kasie w sklepie

...

18-04-2024
Najbardziej pomocni użytkownicy