Odpowiedz

Re.: 40 dni na decyzję wstępną

Podpinam się pod pytanie, może ktoś wie lub był w takiej sytuacji? 

Odpowiedz
0 Lajków
aaa12345
Zaprawiony analityk I
Zaprawiony analityk I icon
77
12
12-08-2021
Wiadomość 11 z 20 (5 232 wyświetleń)

Re.: 40 dni na decyzję wstępną

Dokładnie tak samo zrobiłem, dosłałem własny operat kilka dni po złożeniu wniosku. Nie daje to obecnie w ING od razu decyzji ostatecznej. Na decyzję wstępną czekałem 40 dni, ale roboczych (równe 2 miesiące) od złożenia wniosku. Po analizie wstępnej jest etap wyceny nieruchomości, który u mnie został pominięty ze względu właśnie mój operat. Niestety i tak od decyzji wstępnej minęło już 16 dni, a nadal nie mam decyzji ostatecznej. Mało tego, gdy już nadszedł termin, gdy mój wniosek powinien ją otrzymać zgodnie z datami na stronie, zażądano ode mnie dodatkowych dokumentów oraz ponownego oświadczenia o zarobkach. Na szczęście posłuchałem innych forumowiczów i zawczasu takie "świeże" oświadczenia miałem gotowe... Niestety chyba mimo ponad 3 miesięcy terminu na znalezienie kredytu od umowy przedwstępnej, nie wyrobie się w ING i będę musiał wybrać wyjście awaryjne w mniej ciekawym banku.

Manakandi
Nowy w branży II
Nowy w branży II icon
7
4
25-08-2021
Wiadomość 12 z 20 (5 225 wyświetleń)

Re.: 40 dni na decyzję wstępną

[ Edytowane ]

Rozumiem, to na którym etapie jest teraz Twój wniosek, po wejściu w link do sprawdzenia statusu? Czy decyzję wstepna dostałeś zgodnie z czasem podanym na stronie dot. czasów procesowych? Bo jeśli tak to wychodzi, że wstępną decyzję powinnam mieć za dwa tygodnie i to też będzie 40 dni roboczych od złożenia wniosku.  Dobrze wiedzieć o tym zaświadczeniu o zarobkach to też będę załatwiąc po wstepnej decyzji, o ile będzie pozytywnaEmotikon: Bardzo szczęśliwy

aaa12345
Zaprawiony analityk I
Zaprawiony analityk I icon
77
12
12-08-2021
Wiadomość 13 z 20 (5 217 wyświetleń)

Re.: 40 dni na decyzję wstępną

Jest na etapie 5 podejmujemy decyzję, tyle że wcześniej dodatkowy opis był "mamy wszystko podejmujemy decyzję". Obecnie jest, że "oczekują na dodatkowe dokumenty". Data wejścia na etap 5 nie jest równoznaczna z uzyskaniem statusu "oczekiwanie na decyzję ostateczną". Z informacji od doradcy wynika, że status oczekiwania na decyzję ostateczną uzyskałem dopiero tydzień po wejściu na etap 5... Niestety gdy nadszedł dzień, gdy powinni mi wydać decyzję ostateczną zgodnie z czasami na stronie, poprosili właśnie o dodatkowe dokumenty i nadal czekam po ich dosłaniu.

 

Tak decyzję wstępną uzyskałem zgodnie z tymi czasami na stronie. Ciężko powiedzieć za ile pojawi się "twoja data", bo czasem skoczy o 2 dni, czasem przez 3 dni jest na tej samej (chociaż teraz i tak chyba jest już nieco lepiej niż jeszcze miesiąc temu).

 

Powodzenia i cierpliwości życzę Emotikon: Szczęśliwy

Manakandi
Nowy w branży II
Nowy w branży II icon
7
4
25-08-2021
Wiadomość 14 z 20 (5 197 wyświetleń)

Re.: 40 dni na decyzję wstępną

Taak to już zauważylem Emotikon: Szczęśliwy Niestety oczekiwanie na decyzję ostateczną, po wstepnej, jest dłuuuuugie, tym bardziej, że chcę zmienić pracę, jak tylko uda się otrzymać pozytywną. Dzięki i życzę jak najszybszego otrzymania ostatecznej decyzji - pozytywnej Emotikon: Szczęśliwy 

Odpowiedz
0 Lajków
brx123
Doradca z ambicjami II
Doradca z ambicjami II icon
20
7
31-08-2021
Wiadomość 15 z 20 (5 191 wyświetleń)

Re: Re.: 40 dni na decyzję wstępną

@brx123  Jeśli umowę będziesz już miał podpisaną  i zmienisz pracę, to zgodnie z warunkami umowy, pamiętaj o poinformowaniu nas o tym. Nie zmieni to warunków wydanej decyzji.

**
Jeśli podoba Ci się moja odpowiedź, daj mi lajka.
Moja odpowiedź Ci pomogła? Zaakceptuj ją jako rozwiązanie!
Odpowiedz
0 Lajków
IlonaU
Moderator
Moderator icon
1073
215
07-06-2017
Wiadomość 16 z 20 (5 136 wyświetleń)

Re: Re.: 40 dni na decyzję wstępną

A co dokładnie trzeba dostarczyć? I co będzie w przypadku gdy przed podpisaniem umowy zmienię pracę, ale już otrzymam decyzję ostateczną?

Odpowiedz
0 Lajków
brx123
Doradca z ambicjami II
Doradca z ambicjami II icon
20
7
31-08-2021
Wiadomość 17 z 20 (5 104 wyświetleń)

Re: Re.: 40 dni na decyzję wstępną

@brx123 jeśli będziemy mieć już wydaną decyzję kredytową - również nie wpłynie to na jej warunki Emotikon: Szczęśliwy Wystarczy, że poinformujesz nas o tym w oddziale banku lub przez Moje ING. 


***
Jeśli podoba Ci się moja odpowiedź, daj mi lajka.
Jeśli odpowiedź Ci pomogła, zaakceptuj ją jako rozwiązanie.
Odpowiedz
0 Lajków
KarolinaM
Moderator
Moderator icon
560
122
19-03-2018
Wiadomość 18 z 20 (5 036 wyświetleń)

Re: Re.: 40 dni na decyzję wstępną

Rozumiem, dziekuję. Czy wtedy będzie potrzebne zaświadczenie o zatrudnieniu? Czy po prostu sama informacja o zmianie pracodawcy z X na Y? Emotikon: Szczęśliwy 

Odpowiedz
0 Lajków
brx123
Doradca z ambicjami II
Doradca z ambicjami II icon
20
7
31-08-2021
Wiadomość 19 z 20 (5 030 wyświetleń)

Re: Re.: 40 dni na decyzję wstępną

Wystarczy wysłać nam taką informację Emotikon: Szczęśliwy Nie powinniśmy prosić już o żadne dodatkowe dokumenty.

 

Jeśli podoba Ci się moja odpowiedź, daj mi lajka.
Jeśli odpowiedź Ci pomogła, zaakceptuj ją jako rozwiązanie. .
Odpowiedz
0 Lajków
WiolettaS
Moderator
Moderator icon
531
120
04-09-2015
Wiadomość 20 z 20 (4 960 wyświetleń)
Ostatnie wpisy na forum
Re.: Kredyt hipoteczny - czas oczekiwania na decyzję

Tak, wczoraj dostaliśmy informację o zakończonej analizie i wstępną decyzję. Ja śledzę wpisy o ich czasach procesowych i były zgodne ze stanem faktycznym. Dzisiaj nadal są wnioski z 4.03 - czas analiz...

28-03-2024
Re: Kupno biletów przez CarPlay - czy to żart

Przepraszamy za dłuższy czas odpowiedzi. Temat jest analizowany po naszej stronie. Damy znać jeśli wprowadzone będą zmiany w tym zakresie.

28-03-2024
Re.: Kredyt hipoteczny - czas oczekiwania na decyzję

Dzień dobry,

Czy ma już Pani decyzję?

Ja złożyłam wniosek 6.03, od 8.03 jest w analizie. Nie proszono mnie o dodatkowe dokumenty, miałam operat zewnętrzny, 19.03 ING sprawdzał mnie w BIK i nadal beż żad

...

28-03-2024
Najbardziej pomocni użytkownicy