Odpowiedz

Re.: 40 dni na decyzję wstępną

Podpinam się pod pytanie, może ktoś wie lub był w takiej sytuacji? 

Odpowiedz
0 Lajków
aaa12345
Zaprawiony analityk I
Zaprawiony analityk I icon
77
12
12-08-2021
Wiadomość 11 z 20 (5 296 wyświetleń)

Re.: 40 dni na decyzję wstępną

Dokładnie tak samo zrobiłem, dosłałem własny operat kilka dni po złożeniu wniosku. Nie daje to obecnie w ING od razu decyzji ostatecznej. Na decyzję wstępną czekałem 40 dni, ale roboczych (równe 2 miesiące) od złożenia wniosku. Po analizie wstępnej jest etap wyceny nieruchomości, który u mnie został pominięty ze względu właśnie mój operat. Niestety i tak od decyzji wstępnej minęło już 16 dni, a nadal nie mam decyzji ostatecznej. Mało tego, gdy już nadszedł termin, gdy mój wniosek powinien ją otrzymać zgodnie z datami na stronie, zażądano ode mnie dodatkowych dokumentów oraz ponownego oświadczenia o zarobkach. Na szczęście posłuchałem innych forumowiczów i zawczasu takie "świeże" oświadczenia miałem gotowe... Niestety chyba mimo ponad 3 miesięcy terminu na znalezienie kredytu od umowy przedwstępnej, nie wyrobie się w ING i będę musiał wybrać wyjście awaryjne w mniej ciekawym banku.

Manakandi
Nowy w branży II
Nowy w branży II icon
7
4
25-08-2021
Wiadomość 12 z 20 (5 289 wyświetleń)

Re.: 40 dni na decyzję wstępną

[ Edytowane ]

Rozumiem, to na którym etapie jest teraz Twój wniosek, po wejściu w link do sprawdzenia statusu? Czy decyzję wstepna dostałeś zgodnie z czasem podanym na stronie dot. czasów procesowych? Bo jeśli tak to wychodzi, że wstępną decyzję powinnam mieć za dwa tygodnie i to też będzie 40 dni roboczych od złożenia wniosku.  Dobrze wiedzieć o tym zaświadczeniu o zarobkach to też będę załatwiąc po wstepnej decyzji, o ile będzie pozytywnaEmotikon: Bardzo szczęśliwy

aaa12345
Zaprawiony analityk I
Zaprawiony analityk I icon
77
12
12-08-2021
Wiadomość 13 z 20 (5 281 wyświetleń)

Re.: 40 dni na decyzję wstępną

Jest na etapie 5 podejmujemy decyzję, tyle że wcześniej dodatkowy opis był "mamy wszystko podejmujemy decyzję". Obecnie jest, że "oczekują na dodatkowe dokumenty". Data wejścia na etap 5 nie jest równoznaczna z uzyskaniem statusu "oczekiwanie na decyzję ostateczną". Z informacji od doradcy wynika, że status oczekiwania na decyzję ostateczną uzyskałem dopiero tydzień po wejściu na etap 5... Niestety gdy nadszedł dzień, gdy powinni mi wydać decyzję ostateczną zgodnie z czasami na stronie, poprosili właśnie o dodatkowe dokumenty i nadal czekam po ich dosłaniu.

 

Tak decyzję wstępną uzyskałem zgodnie z tymi czasami na stronie. Ciężko powiedzieć za ile pojawi się "twoja data", bo czasem skoczy o 2 dni, czasem przez 3 dni jest na tej samej (chociaż teraz i tak chyba jest już nieco lepiej niż jeszcze miesiąc temu).

 

Powodzenia i cierpliwości życzę Emotikon: Szczęśliwy

Manakandi
Nowy w branży II
Nowy w branży II icon
7
4
25-08-2021
Wiadomość 14 z 20 (5 261 wyświetleń)

Re.: 40 dni na decyzję wstępną

Taak to już zauważylem Emotikon: Szczęśliwy Niestety oczekiwanie na decyzję ostateczną, po wstepnej, jest dłuuuuugie, tym bardziej, że chcę zmienić pracę, jak tylko uda się otrzymać pozytywną. Dzięki i życzę jak najszybszego otrzymania ostatecznej decyzji - pozytywnej Emotikon: Szczęśliwy 

Odpowiedz
0 Lajków
brx123
Doradca z ambicjami II
Doradca z ambicjami II icon
20
7
31-08-2021
Wiadomość 15 z 20 (5 255 wyświetleń)

Re: Re.: 40 dni na decyzję wstępną

@brx123  Jeśli umowę będziesz już miał podpisaną  i zmienisz pracę, to zgodnie z warunkami umowy, pamiętaj o poinformowaniu nas o tym. Nie zmieni to warunków wydanej decyzji.

**
Jeśli podoba Ci się moja odpowiedź, daj mi lajka.
Moja odpowiedź Ci pomogła? Zaakceptuj ją jako rozwiązanie!
Odpowiedz
0 Lajków
IlonaU
Moderator
Moderator icon
1074
215
07-06-2017
Wiadomość 16 z 20 (5 200 wyświetleń)

Re: Re.: 40 dni na decyzję wstępną

A co dokładnie trzeba dostarczyć? I co będzie w przypadku gdy przed podpisaniem umowy zmienię pracę, ale już otrzymam decyzję ostateczną?

Odpowiedz
0 Lajków
brx123
Doradca z ambicjami II
Doradca z ambicjami II icon
20
7
31-08-2021
Wiadomość 17 z 20 (5 168 wyświetleń)

Re: Re.: 40 dni na decyzję wstępną

@brx123 jeśli będziemy mieć już wydaną decyzję kredytową - również nie wpłynie to na jej warunki Emotikon: Szczęśliwy Wystarczy, że poinformujesz nas o tym w oddziale banku lub przez Moje ING. 


***
Jeśli podoba Ci się moja odpowiedź, daj mi lajka.
Jeśli odpowiedź Ci pomogła, zaakceptuj ją jako rozwiązanie.
Odpowiedz
0 Lajków
KarolinaM
Moderator
Moderator icon
562
122
19-03-2018
Wiadomość 18 z 20 (5 100 wyświetleń)

Re: Re.: 40 dni na decyzję wstępną

Rozumiem, dziekuję. Czy wtedy będzie potrzebne zaświadczenie o zatrudnieniu? Czy po prostu sama informacja o zmianie pracodawcy z X na Y? Emotikon: Szczęśliwy 

Odpowiedz
0 Lajków
brx123
Doradca z ambicjami II
Doradca z ambicjami II icon
20
7
31-08-2021
Wiadomość 19 z 20 (5 094 wyświetleń)

Re: Re.: 40 dni na decyzję wstępną

Wystarczy wysłać nam taką informację Emotikon: Szczęśliwy Nie powinniśmy prosić już o żadne dodatkowe dokumenty.

 

Jeśli podoba Ci się moja odpowiedź, daj mi lajka.
Jeśli odpowiedź Ci pomogła, zaakceptuj ją jako rozwiązanie. .
Odpowiedz
0 Lajków
WiolettaS
Moderator
Moderator icon
531
120
04-09-2015
Wiadomość 20 z 20 (5 024 wyświetleń)
Ostatnie wpisy na forum
Re: Zapętlony reset aplikacji. Dźwięk powiadomienia

Witaj,
chciałabym pomóc, ale przez Społeczność nie mogę potwierdzić Twoich danych. Jest to ogólny kontakt. Do wyjaśnienia tej sytuacji będzie potrzebne zgłoszenie techniczne. Możemy je przyjąć podczas

...

18-04-2024
Re: ubezpieczenie nieruchomości

Przez Społeczność nie mogę sprawdzić Twojej sytuacji. Jest to ogólny kontakt. Proszę, napisz do nas na czacie w Moim ING od poniedziałku do piątku od 8:00 do 18:00. Specjaliści hipoteczni sprawdzą syt

...

18-04-2024
Re: Zeskanuj i zapłać

Szkoda, byłaby to bardzo przydatna funkcja.

Niestety, ale "Zapłać rachunek ze zdjęcia lub pliku", to zupełnie inna funkcja, zupełnie nieprzydatna dla klienta indywidualnego, który przy kasie w sklepie

...

18-04-2024
Najbardziej pomocni użytkownicy