Odpowiedz

Re: 21 dni oczekiwania na decyzje

21 dni Emotikon: Szczęśliwy 

 

To sobie poczekacie, ja złożyłem wniosek 02.12.2020 i procedura kredytu dalej się ciągnie, czyli już prawie 3 i pół miesiąca. 

02.12.2020 - roku złożyłem wniosek.

21.12.2020 - wniosek wpadł do kolejki analityka, co robił przez ten czas nie wiem.

05.02.2021 - (piątek) dostałem decyzję 

08.02.2021 - (poniedziałek) byłem w oddziale na podpisanie umowy

10.02.2021 - podpisanie umowy przyrzeczonej u notariusza ze sprzedającymi.

11.02.2021 - podpisanie dyspozycji wypłaty pierwszej transzy na spłatę hipoteki sprzedającego, tego samego dnia te pieniądze dotarły na wskazany rachunek, również tego samego dnia sprzedający wystąpił o zaświadczenie o spłacie, niezbędnę do uruchomienia 2 transzy. 

08.03.2021 - zaświadczenie w końcu dotarło, mimo iż bank sprzedającego ma na to 14 dni, wniosek został wysłany po jakiś 20 dniach litem który idzie 5 dni roboczych. Mnie ing ponaglał do dostarczenia tego dokumentu a bank sprzedającego nie kwapił się do wysyłki. A bo nie napisałem bank sprzedającego to również ING.

10.03.2021 - opłaciłem formalności do sądu i wysłałem odpowiednie wnioski

11.03.2021 - wizyta w oddziale banku do podpisania dyspozycji 2 transzy oraz dostarczenie kopi dokumentów wysłanych do sądu, kopi zaświadczenia o spłacie hipoteki i potwierdzenia nadania listu do sądu. 

 

No i teraz muszę czekać podobno kilka dni (w co nie wierzę) na drugą transze, jeśli poprawnie zweryfikują moje dokumenty. Także pozdro.

 

Ogólnie poza niesamowicie wolna procedurą, mój opiekun kredytu jest absolutnie pozbawiony jakichkolwiek kompentencji, już cięzko się z nią rozmawia najlepiej o nic nie pytać bo wprowadzi w błąd co się stało z wysokością pierwszej transzy. Nie ma żadnych umiejętności miekkich oraz pojęcia co robi. Dodatkowo nie sprawia zbyt dobrego wrażenia, nawet drzwi do pokoju nie umie zamknąć. Ale to już piszę na marginesie.

 

Pierwszy raz w życiu w ogole biorę jakikolwiek kredyt i nie spodziewałem się ze to będzie wymagało tyle zachodu i tyle cierpliwości. 

 

Dodam na koniec, że jestem idealnym klientem dla banku pod względem rozpatrywania mojego wniosku, nie mam żadnych komplikacji biurokratycznych żeby sprawdzać nie wiadomo co. Wszystkie dokumnety dostarczyłem w terminie i nie bylo nic dosyłane. 

 

Co do tej strony gdzie się sprawdza z jakiego dnia rozpatrują wnioski to dodajcie sobie z tydzień do tego. Mój wniosek został rozpatrzony chyba 27.12.2020 zmienił status na 3 i tak sobie leżał tydzień, zawieszony w przestrzeni mięzdywymiarowej, dopiero potem zmienił status na 4. Także bank może dowolnie sobie wydłużać każdy termin który sam ustala.

Odpowiedz
0 Lajków
Andzej
Doradca z ambicjami I
Doradca z ambicjami I icon
10
0
28-01-2021
Wiadomość 11 z 24 (5 667 wyświetleń)

Re: 21 dni oczekiwania na decyzje

 

19 luty był wysłany wniosek 

24 luty został zarejestrowany 

8 marca zyskał  status "analiza dokumentów" 

... 

więc biorąc pod uwagę, że czeka się 25 - 26 dni roboczych, to decyzje otrzymam po świętach wielkanocnych. 

 

Przez infolinię nie można się dowiedzieć czy nawalił pośrednik, czy po prostu tak pracuje ten bank. 

 

A jak to się ma z umową rezerwacyjną ? Umowa jest na m-c. A później to już od dewelopera zależy czy poczeka z podpisaniem umowy czy nie... a jak między czasie wyjdzie jakiś błąd na którymś druku... to już można sobie szukać nowe mieszkanie i załatwiać wszystko od nowa. 

 

 

 

Odpowiedz
0 Lajków
Rock2008
Doradca z ambicjami III
Doradca z ambicjami III icon
34
5
13-03-2021
Wiadomość 12 z 24 (5 662 wyświetleń)

Re: 21 dni oczekiwania na decyzje

My złożyliśmy dokumenty 09.02. Status dokumenty w analizie 12.02. Jak na razie ten status się nie zmienił, a minął już miesiąc....
Odpowiedz
0 Lajków
Karolina_028
Doradca z ambicjami I
Doradca z ambicjami I icon
7
2
10-03-2021
Wiadomość 13 z 24 (5 638 wyświetleń)

Re: 21 dni oczekiwania na decyzje

Coś czuje, że z tym ING trzeba sobie będzie dać spokój... widać jak szanują klientów. Na przyszłość wszystkim radze nie korzystać z doradców... nigdzie nie można sprawdzić czy czegoś nie nawalili 

Odpowiedz
0 Lajków
Rock2008
Doradca z ambicjami III
Doradca z ambicjami III icon
34
5
13-03-2021
Wiadomość 14 z 24 (5 619 wyświetleń)

Re: 21 dni oczekiwania na decyzje

Nowe informację o moim kredycie.

 

Mój opiekun nie przeklikał wniosku o wypłatę 2 transzy do końca, więc ten od czwartku 11 nawet nie wpadł do kolejki, gdyby nie mój telefon na infolinie to bym nawet o tym nie wiedział tylko czekał. 

 

Tak niekompletnego człowieka to ja chyba nigdy nie spotkałem, wręcz sabotuję mój wniosek. I założę się że nawet sama dzisiaj do mnie nie zadzwoni, przecież to jest jakaś kpina.

 

Nie polecam banku i wszystkim znajomym również będę odradzał bo moja cierpliwość się wyczerpała.

Odpowiedz
0 Lajków
Andzej
Doradca z ambicjami I
Doradca z ambicjami I icon
10
0
28-01-2021
Wiadomość 15 z 24 (5 401 wyświetleń)

Re: 21 dni oczekiwania na decyzje

Witaj, 

przykro mi, że masz takie zdanie Emotikon: Smutny Rozumiem, że opisana sytuacja miała wpływ na Twoją opinie. Decyzje staramy się wydawać jak najszybciej, jednak mamy dużą ilość wniosków. Wydajemy je do 21 dni kalendarzowych, jeżeli z wnioskiem zostały złożone wszystkie dokumenty. Jeżeli dokumenty były dosyłane po złożeniu wniosku, lub bez np. operatu szacunkowego lub umowy deweloperskiej to zgodnie z ustawą do 21 dni od otrzymania wszystkich wymaganych dokumentów. Każdy doradca przyjmujący wniosek powinien poinformować klienta o czasie na rozpatrzenie wniosku. Jeżeli masz jakieś pytania dotyczące wniosku, zawsze możesz się sam skontaktować z opiekunem. Odpowie na wszystkie Twoje pytania.

 

 

***

Jeśli podoba Ci się moja odpowiedź, daj mi lajka.
Jeśli odpowiedź Ci pomogła, zaakceptuj ją jako rozwiązanie.

**
Jeśli podoba Ci się moja odpowiedź, daj mi lajka.
Moja odpowiedź Ci pomogła? Zaakceptuj ją jako rozwiązanie!
Odpowiedz
0 Lajków
NataliaKr
Moderator
Moderator icon
408
81
18-01-2021
Wiadomość 16 z 24 (5 269 wyświetleń)

Re: 21 dni oczekiwania na decyzje

Z jednej strony podajesz, że do 21 dni kalendarzowych staracie się wydawać decyzje, a wg strony sama analiza wniosku trwa 24-26 dni roboczych. Co gorsza od momentu złożenia mojego wniosku ten czas wydłużył się (bo był krótszy). 

 

Operat dosłany został później, ale czy obowiązkowe jest składanie wniosku z operatem ? (mój pośrednik powiedział, że nie). Jeśli  operat jest dosłany później to nie powinno to wpływać na czas rozpoczęcia analizy - tak jak mówiłem w moim przypadku analiza została rozpoczęta bardzo późno. 

 

 

 

Odpowiedz
0 Lajków
Rock2008
Doradca z ambicjami III
Doradca z ambicjami III icon
34
5
13-03-2021
Wiadomość 17 z 24 (5 223 wyświetleń)

Re: 21 dni oczekiwania na decyzje

My złożyliśmy komplet dokumentów wraz z wycena nieruchomości i czekamy już 38 dni kalendarzowych. Nikt nam nie zgłosił jakichkolwiek braków. Mam nadzieje,że podane terminy rozpatrywania wniosków są aktualne i jutro w końcu doczekamy się odpowiedzi.
Odpowiedz
0 Lajków
Karolina_028
Doradca z ambicjami I
Doradca z ambicjami I icon
7
2
10-03-2021
Wiadomość 18 z 24 (5 200 wyświetleń)

Re: 21 dni oczekiwania na decyzje

Dlatego ja naprawdę rozważam, skorzystanie z innej oferty. Bo jeśli współpraca z bankom ma się przez 30 lat tak układać jak podczas oczekiwania - to szkoda nerwów. 

Odpowiedz
0 Lajków
Rock2008
Doradca z ambicjami III
Doradca z ambicjami III icon
34
5
13-03-2021
Wiadomość 19 z 24 (5 187 wyświetleń)

Re: 21 dni oczekiwania na decyzje

@Karolina_028 – jeżeli Twój wniosek rozpatrujemy tak długo i nie otrzymałaś żadnych informacji, skontaktuj się z opiekunem wniosku, żeby dopytać co się dzieje. Może potrzebujemy dodatkowych dokumentów. Jeśli kontakt z opiekunem nie będzie możliwy złóż reklamację, sprawdzimy to dla Ciebie.


-------------

Jeśli podoba ci się moja odpowiedź, daj mi lajka.
Jeśli odpowiedź ci pomogła, zaakceptuj ją jako rozwiązanie.

Odpowiedz
0 Lajków
MonikaC
Moderator
Moderator icon
626
119
04-09-2015
Wiadomość 20 z 24 (5 081 wyświetleń)
Ostatnie wpisy na forum
Wakacje kredytowe 2024, dochód

Dzień dobry, czy 13stka wliczana jest do dochodu przy obliczaniu RdD? Czy skoro bank nie wizął jej pod uwagę przy liczeniu zdolności kredytowej, teraz też należy ją pominąć ?

27-03-2024
czas oczekiwania na decyzje

co to znaczy 21 od dnia zlozenia kompletu dokumentow czyli czego w przypadku osoby na umowie o prace? pytam sie o ostateczna decyzje etap 6?

27-03-2024
Re: ING nie dba o bezpieczeństwo środków, brak autoryzacji nawet przy przelewach wysokokwotowych

Bezpieczeństwo pieniędzy naszych klientów jest bardzo ważne. Posiadany szereg zabezpieczeń oraz nieustannie pracujemy nad nowymi rozwiązaniami, które są zgodne z najnowszymi standardami bezpieczeństwa

...

27-03-2024
Najbardziej pomocni użytkownicy