Odpowiedz

21 dni oczekiwania na decyzje

Witam, składając dokumenty o kredyt hipoteczny, dowiedzialem się, że czas oczekiwania to 21 dni. Zlozylem pełną dokumentacje wraz z operatem. Dzis mija ostatni dzień i nadal nie mam żadnej informacji. Jak to jest, że w zasadach wspominacie i mówicie głośno o 21 dniach, a nic z tego nie wynika?

Odpowiedz
0 Lajków
Booster
Nowy w branży II
Nowy w branży II icon
7
5
20-02-2021
Wiadomość 1 z 24 (20 436 wyświetleń)

Re.: 21 dni oczekiwania na decyzje

Powiem ci co odpiszą... że w tej chwili mają tak dużo wniosków, że czas się wydłuża... bla bla bla...

No dobra, ja to nawet rozumiem, że może tak być, wiadomo liczba analityków nie zmienia się z dnia na dzień, może być chwilowe opóźnienie, bo np. w lutym wpłynęło więcej wniosków...

Jest tylko jedno małe "ale"... taka sytuacja jest już od bardzo długiego czasu, co widać też tu na forum i zanim dostaniesz kolejną głupią odpowiedź , że się "wydłużyło" warto wiedzieć, że bank ma to totalnie w nosie, że to długo trwa, bo po co im się starać jak i tak kolejni składają wnioski.

Nie wiem tylko po co oszukiwać klientów, wolałbym wiedzieć, że to będzie np. dwa miesiące i pod to układam swoje plany, np dotyczące budowy, umowy z deweloperem, wynajmu mieszkania czy tym podobne. To nie jest tak błacha sprawa jak co zjeść na kolację dziś, więc przydało by się trochę powagi, ze strony banku, już nie wymagając szacunku.

Jeśli składałaś 21 dni temu (kalendarzowych) to szykuj się na jeszcze dwa tygodnie. U mnie obecnie 35dni od złożenia (32 od statusu analiza), wg tego co na stronie w tym tygodniu powinna być.

Na stronie podejrzysz z jakiego dnia robią wnioski:

https://www.ing.pl/partner/hipoteka/proces-kredytowy?fbclid=IwAR3LHMGrnKfJA0vv4rtBJho2O5XDdAL8Ui256i...
Odpowiedz
0 Lajków
KamisLBN
Doradca z ambicjami I
Doradca z ambicjami I icon
7
0
27-01-2021
Wiadomość 2 z 24 (20 329 wyświetleń)

Re: 21 dni oczekiwania na decyzje

@Booster @KamisLBN Ufff, ciężko jest cokolwiek napisać po Twojej wiadomości. Przede wszystkim, tak jak mówisz, aktualnie rozpatrywane wnioski można sprawdzić pod tym linkiem. 

 

To prawda- wniosków jest dużo. To prawda- mamy poślizgi. Jednak, to też prawda, że robimy wszystko, co możemy, żeby rozpatrzyć je tak szybko, jak to tylko możliwe. Zdajemy sobie sprawę z tego, o czym wspominasz- dla każdego zakup mieszkania (często pierwszego) wiąże się z mnóstwem dokumentów, załatwianiem wielu spraw, emocjami temu towarzyszącemu. Zdajemy sobie sprawę, że każdy kolejny dzień oczekiwania na decyzję od banku wprowadza jeszcze więcej stresu. 

Czy odpowiada nam sytuacja, w której klienci wyrażają zniecierpliwienie- oczywiście nie. 

 

Każdy taki głos nie ginie w próżni. Całą opinię przekazałem do zespołu organizującego pracę specjalistów hipotecznych. 

 

@Booster Przepraszamy za opóźnienia. Mam nadzieję, że nie będziesz długo czekał na naszą decyzję. Możesz kontaktować się z naszymi specjalistami również bezpośrednio- na czacie lub telefonicznie pod numerem 32 357 00 57. 


***Jeśli podoba Ci się moja odpowiedź, daj mi lajka.
Jeśli odpowiedź Ci pomogła, zaakceptuj ją jako rozwiązanie.
Odpowiedz
0 Lajków
DawidSz
Były moderator
Były moderator icon
225
47
26-11-2018
Wiadomość 3 z 24 (20 238 wyświetleń)

Re.: 21 dni oczekiwania na decyzje

Witam,

 

Analiza wniosku - Czas: 19-23 dni roboczych (info ze strony ING)

 

ja mam dziś 25 dzień roboczy oczekiwania i nadal brak decyzji.

Odpowiedz
0 Lajków
MichałB
Nowy w branży II
Nowy w branży II icon
1
0
10-03-2021
Wiadomość 4 z 24 (20 102 wyświetleń)

Re.: 21 dni oczekiwania na decyzje

U mnie także dzisiaj mija 21 dzień i decyzji niestety nie ma.
Odpowiedz
0 Lajków
Rabb
Doradca z ambicjami I
Doradca z ambicjami I icon
7
2
10-03-2021
Wiadomość 5 z 24 (20 077 wyświetleń)

Re: 21 dni oczekiwania na decyzje

[ Edytowane ]
@DawidSz
Jeżeli sytuacja taka trwa od kilku miesięcy i jak Pan pisze jest to zgłaszane do zespołu od kredytów hipotecznych to pytanie co tej zespół z tym robi?
Jakie kroki zostały powzięte, aby ten proces przyspieszyć aby defacto terminy były zgodne z prawem
W ustawie mamy wskazany termin że decyzję należy wydać nie później niż 21 dni od momentu złożenia wniosku kredytowego.
Powinni dodać dodatkowy zapis, że jeżeli bank nie zdąży przeanalizować to wtedy jest automatyczna decyzja pozytywna, być może wtedy coś na prawdę byłoby przyspieszone.
Pozdrawiam
Odpowiedz
0 Lajków
Rabb
Doradca z ambicjami I
Doradca z ambicjami I icon
7
2
10-03-2021
Wiadomość 6 z 24 (20 076 wyświetleń)

Re: 21 dni oczekiwania na decyzje

Rabb, wspomniany przez Ciebie termin 21 dni liczymy od momentu dostarczenia kompletu dokumentów łącznie z operatem szacunkowym. Jeżeli analityk prosił Cię o dostarczenie dodatkowych dokumentów, okres 21 dni liczy się od tego momentu dostarczenia nam nowych dokumentów.  


Najwięcej informacji na temat statusu wniosku uzyskasz u osoby, u której składałaś wniosek o kredyt hipoteczny. Ta osoba powinna również informować Cię na bieżąco o kolejnych zmianach statusu wniosku, wymaganych dodatkowo dokumentach itd.


***
Jeśli podoba Ci się moja odpowiedź, daj mi lajka.
Jeśli odpowiedź Ci pomogła, zaakceptuj ją jako rozwiązanie.
Odpowiedz
0 Lajków
KarolinaM
Moderator
Moderator icon
560
122
19-03-2018
Wiadomość 7 z 24 (19 933 wyświetleń)

Re: 21 dni oczekiwania na decyzje

[ Edytowane ]
Rozumiem że chodzi o kompletny wniosek, ale to ma być 21 dni kalendarzowych a wy oficjalnie podajecie że 24 robocze potrzebujecie na analizę wniosku.
Wszyscy raczej oczekiwali skrócenia czasu analizy natomiast w dniu dzisiejszym zostały one wyłożone..
Więc może bezpieczniej aby jednak Państwo nie zgłaszali nic do zespołu od kredytów hipotecznych bo termin jeszcze zostanie wydłużony..
Ponadto autor tematu wspomniał że złożył kompletny wniosek i nie został on rozpatrzony zgodnie z terminem wskazanym w ustawie oraz z Państwa terminami wskazanymi na stronie także nie..
Rabb
Doradca z ambicjami I
Doradca z ambicjami I icon
7
2
10-03-2021
Wiadomość 8 z 24 (19 898 wyświetleń)

Re: 21 dni oczekiwania na decyzje

Ale ja złożyłem dokument KOMPLETNY i przez 21 dni ING NIE POPROSIŁO mnie o żaden dodatkowy dokument. Zatem od momentu złożenia kompletnego wniosku MINELO juz 21 dni a ja nie otrzymalem decyzji. 

Odpowiedz
0 Lajków
Booster
Nowy w branży II
Nowy w branży II icon
7
5
20-02-2021
Wiadomość 9 z 24 (19 868 wyświetleń)

Re: 21 dni oczekiwania na decyzje

@Booster Rozumiemy, że zależy Ci na tym, aby Twój wniosek był już rozpatrzony, natomiast przez naszą społeczność nie możemy napisać Ci więcej, niż to co padło do tej pory. Tu nie mamy dostępu do danych naszych klientów. W tej sprawie prosimy Cię o kontakt z osobą, u której złożyłeś swój wniosek. 

Jeśli podoba Ci się moja odpowiedź, daj mi lajka.
Jeśli odpowiedź Ci pomogła, zaakceptuj ją jako rozwiązanie.
Odpowiedz
0 Lajków
ŁukaszW
Były moderator
Były moderator icon
699
228
12-10-2015
Wiadomość 10 z 24 (19 700 wyświetleń)
Ostatnie wpisy na forum
Re: Wakacje kredytowe 2024, dochód

Ustawa nie jest jeszcze podpisana. Na tę chwilę nie jesteśmy w stanie odpowiedzieć na Twoje pytanie. Również czekamy na informacje w tej sprawie.

28-03-2024
Re: czas oczekiwania na decyzje

Prosimy o kontakt z doradcą, u którego składałeś wniosek.

28-03-2024
Najbardziej pomocni użytkownicy