Konta osobiste i firmowe

Odpowiedz

Zajęcie komornicze rachunku z linią kredytową

Czy zajęcie komornicze jest realizowane, jeżeli na koncie jest limit kredytowy pozostający do dyspozycji posiada rachunku, czy dopiero, gdy saldo jest dodatnie, a środki przewyższają kwotę limitu ? Nadmieniam, że pytam o  egzekucję z rachunku bankowego, a nie o egzekucję z innych wierzytelności.

Odpowiedz
0 Lajków
Latitude68
Nowy w branży II
Nowy w branży II icon
1
0
14-12-2020
Wiadomość 1 z 8 (7 384 wyświetleń)

Re: Zajęcie komornicze rachunku z linią kredytową

Zajęcie realizujemy tylko w ramach Twoich pieniędzy. Nie pobierzemy środków z przyznanego limitu do konta. 

 

Jeśli podoba Ci się moja odpowiedź, daj mi lajka.
Jeśli odpowiedź Ci pomogła, zaakceptuj ją jako rozwiązanie.
Odpowiedz
0 Lajków
MartaK
Były moderator
Były moderator icon
672
176
04-09-2015
Wiadomość 2 z 8 (7 350 wyświetleń)

Re: Zajęcie komornicze rachunku z linią kredytową

Niestety nie jest to prawdą co pisze pracownik banku ING. Posiadam limit kredytowy i zajęcie egzekucyjne. Po wpływie wynagrodzenia na konto, został dokonany przelew na rzecz komornika. Jednocześnie bank nie analizuje kwoty jaką pobiera. Kwota wolna od zajęcia to 1950 zł. Wpływ wynagrodzenia to kwota 1920 zł. Pobrano i wysłano do komornika 900 zł. Właśnie z limitu. Więc jak to się ma do przepisów, bo na stronach prawniczych jasno jest napisane, że limit, czyli kredyt - pieniądze banku - nie podlegają zajęciu. Jednocześnie Państwa pracownik wprowadza klienta w błąd. Gdzie mam złożyć reklamację? Do rzecznika?

Odpowiedz
0 Lajków
Szuba
Nowy w branży II
Nowy w branży II icon
4
1
30-12-2020
Wiadomość 3 z 8 (7 196 wyświetleń)

Re: Zajęcie komornicze rachunku z linią kredytową

Limit kredytowy to wierzytelność przysługująca posiadaczowi konta. Jeśli komornik nie zajął jeszcze tej wierzytelności (oficjalnym pismem skierowanym do dłużnika) to bank nie powinien z niej egzekwować należności dla komornika.

Odpowiedz
0 Lajków
JoannaLBN
Doradca z ambicjami II
Doradca z ambicjami II icon
17
2
04-01-2019
Wiadomość 4 z 8 (7 156 wyświetleń)

Re: Zajęcie komornicze rachunku z linią kredytową

@Szuba Chcemy to dla Ciebie dokładnie wyjaśnić. Mimo braku wglądu do danych w systemie postaramy się to zrobić tutaj. Opisujesz sytuację dla konta indywidualnego, czy firmowego? 

**
Jeśli podoba Ci się moja odpowiedź, daj mi lajka.
Moja odpowiedź Ci pomogła? Zaakceptuj ją jako rozwiązanie!
Odpowiedz
0 Lajków
MateuszF
Moderator
Moderator icon
533
119
12-04-2017
Wiadomość 5 z 8 (6 777 wyświetleń)

Re: Zajęcie komornicze rachunku z linią kredytową

Szuba Blokujemy tylko wpływy bieżące na konto.
W związku z tym, że klient mógł już wykorzystać cały bądź jakąś część limitu, to wpływy na konto nie są traktowane jako pokrycie zadłużenia już powstałego limitu. Traktowane są jako bieżący wpływ na konto.
Wpływ na konto minus kwota wolna daje nadwyżkę, jaką możemy przekazać do organu egzekucyjnego.
Skontaktuj się telefonicznie pod numerem 32 357 00 69 z naszym działem egzekucyjnym. Specjaliści pracują w dni robocze od 8:00 do 20:00. Sprawdzimy to. 

**
Jeśli podoba Ci się moja odpowiedź, daj mi lajka.
Moja odpowiedź Ci pomogła? Zaakceptuj ją jako rozwiązanie!
Odpowiedz
0 Lajków
IlonaU
Moderator
Moderator icon
1073
215
07-06-2017
Wiadomość 6 z 8 (7 084 wyświetleń)

Re: Zajęcie komornicze rachunku z linią kredytową

Tak, był wpływ powyżej wolnej od zajęcia, ale jako przelew wewnętrzny z karty kredytowej. Czyli jeżeli robiłbym operacje wewnętrzne kilkakrotnie w miesiącu pomiędzy np. swoim rachunkiem z limitem, a kartą kredytową to też to jest traktowane jako wpływ bieżący na konto? Swoją drogą dwie poprzednie wypowiedzi w tej dyskusji pracowników banku się wykluczają.  Jednocześnie nadmieniam, że bank udzielił mi informacji, że  egzekucją z rachunku bankowego mogą być objęte tylko te środki   z kredytu udzielonego w formie odnawialnego limitu kredytowego, co do których skutecznie została złożona moja dyspozycja. A nie została złożona, co oznacza, że albo nie wiecie co robicie, albo mówicie. 

Odpowiedz
0 Lajków
Szuba
Nowy w branży II
Nowy w branży II icon
4
1
30-12-2020
Wiadomość 7 z 8 (7 034 wyświetleń)

Re: Zajęcie komornicze rachunku z linią kredytową

@Szuba chcielibyśmy wyjaśnić dla Ciebie sytuację, która miała miejsce. W tym celu musimy sprawdzić informacje w naszym systemie bankowym. Zadzwoń na naszą infolinię 32 357 00 69 lub napisz do nas na czacie po zalogowaniu do Moje ING. Czat jest dostępny od poniedziałku do piątku w godzinach 8:00-24:00 oraz w soboty w godzinach 8:00 - 22:00. Sprawdzimy wszystko i przekażemy szczegóły i zasadność pobranych pieniędzy

**
Jeśli podoba Ci się moja odpowiedź, daj mi lajka.
Moja odpowiedź Ci pomogła? Zaakceptuj ją jako rozwiązanie!
Odpowiedz
0 Lajków
MagdalenaD
Moderator
Moderator icon
316
61
04-09-2015
Wiadomość 8 z 8 (6 987 wyświetleń)
Ostatnie wpisy na forum
Re: Wakacje kredytowe 2024, dochód

Ustawa nie jest jeszcze podpisana. Na tę chwilę nie jesteśmy w stanie odpowiedzieć na Twoje pytanie. Również czekamy na informacje w tej sprawie.

28-03-2024
Re: czas oczekiwania na decyzje

Prosimy o kontakt z doradcą, u którego składałeś wniosek.

28-03-2024
Najbardziej pomocni użytkownicy