Konta osobiste i firmowe

Odpowiedz

Założenie kont PLN/EUR dla spółki jawnej

Proszę o informację jakie dokumenty wymagane są przy zakładaniu kont PLN i EUR dla spółki jawnej?

I drugie pytanie: czy w przypadku posiadania profili zaufanych można założyć takie konta przez internet bez potrzeby przesyłania dokumentów pocztą?

Odpowiedz
0 Lajków
atmt
Zaprawiony analityk II
Zaprawiony analityk II icon
146
77
27-11-2015
Wiadomość 1 z 5 (10 960 wyświetleń)

Re.: Założenie kont PLN/EUR dla spółki jawnej

Przesyłamy wymagane dokumenty do założenia konta firmowego w PLN i Euro dla przedsiębiorców prowadzących spółkę  jawną korzystających z uproszczonych form księgowości:

- dokument tożsamości,
- umowa spółki wraz z aneksami,
- decyzja o nadaniu numeru NIP,
- decyzja o nadaniu numeru Regon,
Konto można założyć w oddziale. Wymagana jest obecność wszystkich wspólników.





-----------------
Jeśli podoba Ci się moja odpowiedź, daj mi lajka.
Jeśli odpowiedź Ci pomogła, zaakceptuj ją jako rozwiązanie.
Odpowiedz
0 Lajków
AgnieszkaBin
Moderator
Moderator icon
772
171
04-09-2015
Wiadomość 2 z 5 (10 919 wyświetleń)

Re.: Założenie kont PLN/EUR dla spółki jawnej

Pani Agnieszko, dziękuję za odpowiedź. Jeśli w umowie spółki jest zapis, że dwóch wspólników może podpisywać umowy to nadal wymagana jest obecność wszystkich? Akurat dzwoniłem na infolinię i poinformowano mnie, że wystarczy dwóch, trzeci powinien się zjawić do złożenia wzoru podpisu, ale może przyjść w innym terminie. To jak to w końcu jest?

Odpowiedz
0 Lajków
atmt
Zaprawiony analityk II
Zaprawiony analityk II icon
146
77
27-11-2015
Wiadomość 3 z 5 (10 893 wyświetleń)

Re.: Założenie kont PLN/EUR dla spółki jawnej

@atmtTak, wymagana jest wizyta wszystkich wspólników w oddziale w tym samym czasie.

 


*****
Jeśli podoba ci się moja odpowiedź, daj mi lajka.
Jeśli odpowiedź ci pomogła, zaakceptuj ją jako rozwiązanie.
Odpowiedz
0 Lajków
PatrykW
Były moderator
Były moderator icon
106
34
25-03-2016
Wiadomość 4 z 5 (10 890 wyświetleń)

Re.: Założenie kont PLN/EUR dla spółki jawnej

Na Waszej infolinii mówią co innego. Musi być tylu wspólników ilu jest wymaganych do podpisywania umów (wg umowy to się nazywa do składania oświadczeń woli i podpisów) w umowie spółki. Pozostali mogą przyjść w innym terminie. Tak jest też w innych bankach, z którymi rozmawiałem, więc chyba trochę nie do końca precyzyjne informacje podajecie.

Odpowiedz
0 Lajków
atmt
Zaprawiony analityk II
Zaprawiony analityk II icon
146
77
27-11-2015
Wiadomość 5 z 5 (10 863 wyświetleń)
Ostatnie wpisy na forum
Re.: Kredyt hipoteczny - czas oczekiwania na decyzję

Tak, wczoraj dostaliśmy informację o zakończonej analizie i wstępną decyzję. Ja śledzę wpisy o ich czasach procesowych i były zgodne ze stanem faktycznym. Dzisiaj nadal są wnioski z 4.03 - czas analiz...

28-03-2024
Re: Kupno biletów przez CarPlay - czy to żart

Przepraszamy za dłuższy czas odpowiedzi. Temat jest analizowany po naszej stronie. Damy znać jeśli wprowadzone będą zmiany w tym zakresie.

28-03-2024
Re.: Kredyt hipoteczny - czas oczekiwania na decyzję

Dzień dobry,

Czy ma już Pani decyzję?

Ja złożyłam wniosek 6.03, od 8.03 jest w analizie. Nie proszono mnie o dodatkowe dokumenty, miałam operat zewnętrzny, 19.03 ING sprawdzał mnie w BIK i nadal beż żad

...

28-03-2024
Najbardziej pomocni użytkownicy