Konta osobiste i firmowe

Odpowiedz

Wypowiedzenie umowy rachunku za pomocą podpisu elektronicznego

Witam,

Chciałem wypowiedzieć umowę na prowadzenie jednego z rachunków bankowych.

Zaskoczyło mnie, że ING nie uznało wypowiedzenia podpisanego  podpisem kwalifikowanym (a takie wysłałem do Banku). 

 

Zwrotnie otrzymałem odpowiedz:

"przykro mi, że podjął Pan decyzję o zamknięciu konta w naszym banku. Nie możemy tego zrobić za pomocą formularza kontaktowego- nie mamy tutaj dostępu do Pana danych w systemie."

 

Następnie zadałem pytanie:

"Dlaczego nie uznajecie Państwo dokumentu podpisanego certyfikatem kwalifikowanym skoro ma on moc równoważną podpisowi odręcznemu? Rozumiem, że macie swoje regulaminy ale prawo obowiązuje również Państwa i powinniście zrealizować moją dyspozycję."

 

 Po czym otrzymałem odpowiedz:

"formularz kontaktowy jest kanałem nieszyfrowanym. Odpisując na wiadomości naszych klientów, którzy zdecydowali się na kontakt z nami w ten sposób nie mamy wglądu do systemu bankowego. Oznacza to, że nie możemy tutaj udzielić informacji na temat stanu rachunku klienta, jego salda, historii i jakichkolwiek danych wrażliwych"

 

Oczywiście kilka kolejnych maili było w podobnym tonie i ich celem było odesłanie mnie do oddziału lub na pocztę (czyli zniechęcenie).

Zważywszy, że jest czas pandemii i ktoś może być chory lub przebywać na kwarantannie to powyższy sposób złożenia wypowiedzenia jest dla niego nieosiągalny. 

 

Druga rzecz, z informacji otrzymanych drogą mailową wywnioskowałem że rachunek można zamknąć z poziomu bankowości elektronicznej a konsultant z chatu twierdził że nie można zamknąć rachunku z poziomu bankowości elektronicznej.

Jak się finalnie okazało to konsultant z chatu miał rację. Fajne gdyby wiedza konsultantów była spójna i zgodna ze stanem faktycznym,

 

Pytanie do Banku: Jaki jest powód, że Bank, który wdraża nowinki i chce być Bankiem przyjaznym dla Klientów nie stosuje rozwiązań ułatwiających życie Klientów zwłaszcza w tych trudnych czasach?  (że nie wspomnę o dostosowaniu do obowiązujących regulacji). 

 

 

pozdrawiam

Odpowiedz
0 Lajków
jwa
jwa
Nowy w branży II
Nowy w branży II icon
1
0
22-12-2020
Wiadomość 1 z 6 (4 275 wyświetleń)

Re: Wypowiedzenie umowy rachunku za pomocą podpisu elektronicznego

Aktualnie przez naszą bankowość internetową można zamknąć konta osobiste i oszczędnościowe w złotówkach. Kont firmowych nie da się zamknąć przez internet. Możliwe, że w przyszłości się to zmieni. Ciągle wprowadzamy nowe udogodnienia dla klientów. Prawdą jest, że można to aktualnie zrobić tylko w oddziale banku lub korespondencyjne. Możliwe, że w przyszłości pojawią się kolejne ułatwienia w tej kwestii w naszej bankowości internetowej. Jeżeli w Moim ING chciałeś zamknąć konto firmowe, to rzeczywiście tam nie da się tego zrobić. 

Jeśli podoba Ci się moja odpowiedź, daj mi lajka.
Jeśli odpowiedź Ci pomogła, zaakceptuj ją jako rozwiązanie.
Odpowiedz
0 Lajków
ŁukaszW
Były moderator
Były moderator icon
699
228
12-10-2015
Wiadomość 2 z 6 (4 210 wyświetleń)

Re.: Wypowiedzenie umowy rachunku za pomocą podpisu elektronicznego

[ Edytowane ]

Czy bank przyjąłby wypowiedzenie umowy gdyby klient wysłał listem poleconym do banku nośnik danych (CD-R) z plikiem PDF zawierającym stosowne oświadczenie o wypowiedzeniu umowy podpisane certyfikatem kwalifikowanym?

Odpowiedz
0 Lajków
JoannaLBN
Doradca z ambicjami II
Doradca z ambicjami II icon
17
2
04-01-2019
Wiadomość 3 z 6 (4 087 wyświetleń)

Re: Re.: Wypowiedzenie umowy rachunku za pomocą podpisu elektronicznego

@JoannaLBN Chcemy to dla Ciebie dokładnie wyjaśnić. Pytasz o zamkniecie konta indywidualnego, czy firmowego?

**
Jeśli podoba Ci się moja odpowiedź, daj mi lajka.
Moja odpowiedź Ci pomogła? Zaakceptuj ją jako rozwiązanie!
Odpowiedz
0 Lajków
MateuszF
Moderator
Moderator icon
537
119
12-04-2017
Wiadomość 4 z 6 (4 064 wyświetleń)

Re: Re.: Wypowiedzenie umowy rachunku za pomocą podpisu elektronicznego

MateuszF, proszę o odpowiedź dla obydwu przypadków.

Odpowiedz
0 Lajków
JoannaLBN
Doradca z ambicjami II
Doradca z ambicjami II icon
17
2
04-01-2019
Wiadomość 5 z 6 (4 044 wyświetleń)

Re: Re.: Wypowiedzenie umowy rachunku za pomocą podpisu elektronicznego

@JoannaLBN Konto indywidualne i firmowe możesz zamknąć przez wysłanie nam załącznika w formacie PDF z podpisem kwalifikowanym. Jeśli podpis będzie prawidłowy, to zamkniemy konto. Nie zaakceptujemy jednak wysłanie do nas takiego pliku na nośniku danych np. na płycie CD-R. Plik z podpisem kwalifikowanym można do nas wysłać przez bankowość internetową> Twoje dane> Wiadomości> Napisz do nas> Prześlij dokumenty. W tym miejscu dodaj załącznik i wpisz treść zgłoszenia.

**
Jeśli podoba Ci się moja odpowiedź, daj mi lajka.
Moja odpowiedź Ci pomogła? Zaakceptuj ją jako rozwiązanie!
MateuszF
Moderator
Moderator icon
537
119
12-04-2017
Wiadomość 6 z 6 (3 906 wyświetleń)
Ostatnie wpisy na forum
Re: Analiza wniosku kredyt hipoteczny

Witam, składałam wniosek przez Specjalistę w dniu 8 marca 2024. Dosyłaliśmy zaświadczenie w międzyczasie więc do analizy trafił dopiero 22 marca. Na stronie, gdzie można sprawdzać status wniosku widni

...

19-04-2024
Kredyt hipoteczny staż pracy

Hey wszystkim ! jestem od dawna zadowolonym klientem ING - miałem konto firmowe, teraz mam prywatne. Miałem też już jeden kredyt hipoteczny, który bezproblemowo spłaciłem. Chciałbym ubiegać się o nowy

...

19-04-2024
Re.: ING nie dba o bezpieczeństwo środków, brak autoryzacji nawet przy przelewach wysokokwotowych

Klucz U2F służy tylko i wyłącznie do zatwierdzenia logowania.  Nie autoryzuje nim żadnych przelewów.

 

 

I tutaj właśnie mamy problem. Ty musisz wpisywać kod z sms żeby wyszedł przelew. Czyli jest to bez

...

19-04-2024
Najbardziej pomocni użytkownicy