Konta osobiste i firmowe

Odpowiedz

Utrata/kradzież dokumentów - jakie wsparcie ING?

Powiedzmy, że ktoś straci dokumenty. W jaki sposób i czy w ogóle bank wspiera w tym zakresie swoich klientów? Czy muszą sobie radzić sami, czy jednak mogą liczyć na jakieś doradztwo?

 

Na pewno pierwsze co, należy zastrzec dokumenty. To jest wiadome. I na tym koniec? Czy może jednak ING jest w stanie w takich sytuacjach coś jeszcze zaoferować? 

Odpowiedz
0 Lajków
Szkot
Zaprawiony analityk I
Zaprawiony analityk I icon
87
26
21-01-2016
Wiadomość 1 z 4 (3 111 wyświetleń)

Re: Utrata/kradzież dokumentów - jakie wsparcie ING?

W przypadku utraty dokumentu faktycznie ważne jest zastrzeżenie go. Taki dokument zostanie dodany do centralnej bazy danych, która należy do Związku Banków Polskich. Dzięki temu instytucje finansowe dostaną dostęp do tej informacji, co ograniczy możliwość wykorzystania takiego dokumentu. 
Przekazujemy również informacje co dalej, np. nadal możesz korzystać z przelewów w Moim ING, nie będzie jednak możliwe sprawdzenie danych o finansach np. na naszej infolinii. Wiele wskazówek, które dotyczą bezpieczeństwa, znajdziesz:
- w Moim ING po zalogowaniu i wybraniu Usługi,
- na stronie przed zalogowaniem do Mojego ING po kliknięciu na Poznaj zasady bezpieczeństwa, 
- na naszej stronie internetowej: https://www.ing.pl/indywidualni/uslugi-dla-ciebie/bezpieczenstwo-finansow
- na naszym blogu w kategorii Bezpieczeństwo w internecie: https://spolecznosc.ing.pl/-/Blog/bg-p/Blog





-----------------
Jeśli podoba Ci się moja odpowiedź, daj mi lajka.
Jeśli odpowiedź Ci pomogła, zaakceptuj ją jako rozwiązanie.
Odpowiedz
0 Lajków
AgnieszkaBin
Moderator
Moderator icon
773
171
04-09-2015
Wiadomość 2 z 4 (3 089 wyświetleń)

Re: Utrata/kradzież dokumentów - jakie wsparcie ING?

Dzięki za odpowiedź. Mam jeszcze kilka dodatkowych pytań.

 

 

1. Po wyrobieniu nowego dowodu można go przypisać do konta jedynie w oddziale?

 

2. Czy z zastrzeżonym dokumentem i zablokowaną kartą płatniczą można zamówić nową?

 

3. Jak jest z prawem jazdy? Jedni mówią, że tego się nie zastrzega bo to tylko potwierdzenie uprawnień do prowadzenia pojazdów. Z drugiej jednak strony trzeba potwierdza, że konkretna osoba ma te uprawnienia. Dlatego też w wielu miejscach jest informacja aby jednak zastrzegać.

Odpowiedz
0 Lajków
Szkot
Zaprawiony analityk I
Zaprawiony analityk I icon
87
26
21-01-2016
Wiadomość 3 z 4 (2 999 wyświetleń)

Re: Utrata/kradzież dokumentów - jakie wsparcie ING?

1) Nowy dowód możesz nam podać w dowolnym oddziale banku, ale zmienisz go również w swojej bankowości internetowej po wejściu w Opcje > Moje dane > Dane osobiste. 

2) Mając zastrzeżoną kartę i dokument tożsamości będziesz mógł w bankowości internetowej zamówić nową kartę. Nie zrobisz tego telefonicznie ani w oddziale banku przed aktualizacją dokumentu tożsamości.

3) My jako bank zastrzegamy jedynie dokument tożsamości. Nie zastrzeżemy dla Ciebie prawa jazdy, ponieważ ono nim nie jest. 

Jeśli podoba Ci się moja odpowiedź, daj mi lajka.
Jeśli odpowiedź Ci pomogła, zaakceptuj ją jako rozwiązanie.
Odpowiedz
0 Lajków
ŁukaszW
Były moderator
Były moderator icon
699
228
12-10-2015
Wiadomość 4 z 4 (2 950 wyświetleń)
Ostatnie wpisy na forum
Re: Analiza wniosku kredyt hipoteczny

Witam, składałam wniosek przez Specjalistę w dniu 8 marca 2024. Dosyłaliśmy zaświadczenie w międzyczasie więc do analizy trafił dopiero 22 marca. Na stronie, gdzie można sprawdzać status wniosku widni

...

19-04-2024
Kredyt hipoteczny staż pracy

Hey wszystkim ! jestem od dawna zadowolonym klientem ING - miałem konto firmowe, teraz mam prywatne. Miałem też już jeden kredyt hipoteczny, który bezproblemowo spłaciłem. Chciałbym ubiegać się o nowy

...

19-04-2024
Re.: ING nie dba o bezpieczeństwo środków, brak autoryzacji nawet przy przelewach wysokokwotowych

Klucz U2F służy tylko i wyłącznie do zatwierdzenia logowania.  Nie autoryzuje nim żadnych przelewów.

 

 

I tutaj właśnie mamy problem. Ty musisz wpisywać kod z sms żeby wyszedł przelew. Czyli jest to bez

...

19-04-2024
Najbardziej pomocni użytkownicy