Konta osobiste i firmowe

Odpowiedz

LikwidacjaKontaOsobyObłożnieChorej

Wspaniały Bank ING wypowiedział jednostronnie rachunek osobie niepełnosprawnej w stopniu znacznym, niezdolnej do samodzielnej egzystencji konto bankowe z powodu rzekomego niedokonania aktualizacji danych... Gdyby nawet jakakolwiek aktualizacja danych była wymagana bank powinien skontaktować się z klientem

 

Skandaliczne działanie Banku pozbawiło osobę obłożnie chorą (z ciężką niewydolnością krążeniowo - oddechową, wymagającą stałego podawania tlenu) dostępu do szeregu usług w tym w szczególności do e-recept, epacjent, epuap, i szeregu innych aplikacji rządowych Nie ma możliwości, żeby osoba w takim stanie dotarła do placówki i założyła sobie ponownie konto.

Banki mają obowiązek prowadzić również darmowe rachunki (do podstawowych usług) i to bez względu na to, czy są na nim wpływy i obroty.

Żaden pracownik Banku nie raczył uprzedzić o swoim zamiarze zamknięcia rachunku - mógł to zrobić telefonicznie.

 

Zachowanie banku jest skandaliczne!

Wykluczeni
Nowy w branży II
Nowy w branży II icon
1
1
11-06-2024
Wiadomość 1 z 4 (4 054 wyświetleń)

Re.: LikwidacjaKontaOsobyObłożnieChorej

Chcielibyśmy wyjaśnić sytuację, jednak na naszym forum nie możemy sprawdzić co było powodem wypowiedzenia umowy. Jako bank mamy obowiązek weryfikować tożsamość, dlatego ważne jest, aby dokument tożsamości był u nas aktualny. Dlatego w sprawie aktualizacji danych kontaktujemy się m.in. w Moim ING (zakładka Wiadomości), pisemnie, SMS-em. Pierwszą komunikację wysyłamy na pół roku przed utratą ważności dokumentu tożsamości. Aby wyjaśnić sytuację, właściciel konta może złożyć reklamację, np. na czacie w Moim ING (na dole strony po zalogowaniu do Mojego ING) lub telefonicznie (+48 32 357 00 69). W opisanej sytuacji rozwiązaniem może być ustanowienie pełnomocnictwa notarialnego do reprezentowania danej osoby. Pełnomocnictwo powinno określać precyzyjnie zakres czynności dla pełnomocnika. Musi też zawierać wszystkie niezbędne dane mocodawcy i pełnomocnika, o których piszemy w dokumencie na stronie: https://www.ing.pl/indywidualni/tabele-i-regulaminy/regulaminy/niezbedne-dokumenty


-----------------
Moja odpowiedź Ci pomogła? Zaakceptuj ją jako rozwiązanie.
Jeśli chcesz szybciej uzyskać odpowiedź, zachęcamy Cię do kontaktu na czacie w Moim ING lub skorzystania z Wirtualnego Asystenta.
Odpowiedz
0 Lajków
MateuszF
Moderator
Moderator icon
656
133
12-04-2017
Wiadomość 2 z 4 (3 994 wyświetleń)

Re.: LikwidacjaKontaOsobyObłożnieChorej

[ Edytowane ]

To naprawdę przykro się czyta. Tak jak waszym obowiązkiem jest weryfikowanie dowodu tożsamości, tak jest nim też zapewnienie dostępu do informacji i komunikacji z OzN.  Instrukcje typu: "Aby wyjaśnić sytuację, właściciel konta może złożyć reklamację, np. na czacie w Moim ING" dla osoby, która jest oblężnie chora jest naprawdę skandaliczne. Powinniście się szkolić np u LLOYDS BANK  na czym polega inkluzywna komunikacja z klientami banku. 

Odpowiedz
0 Lajków
JustynekMH
Doradca z ambicjami I
Doradca z ambicjami I icon
8
0
18-12-2024
Wiadomość 3 z 4 (2 862 wyświetleń)

Re.: LikwidacjaKontaOsobyObłożnieChorej

Ze względu na to, że sytuacje są różne, przedstawiamy dostępne rozwiązania, z których można skorzystać. Zgodnie z regulacjami informacji możemy udzielić tylko właścicielowi konta. Jeśli właściciel nie może samodzielnie skontaktować się z nami, rozwiązaniem może być ustanowienie pełnomocnictwa notarialnego, które upoważni inną osobę do realizacji konkretnych czynności.



-----------------
Moja odpowiedź Ci pomogła? Zaakceptuj ją jako rozwiązanie.
Jeśli chcesz szybciej uzyskać odpowiedź, zachęcamy Cię do kontaktu na czacie w Moim ING lub skorzystania z Wirtualnego Asystenta.
Odpowiedz
0 Lajków
IlonaU
Moderator
Moderator icon
1144
226
07-06-2017
Wiadomość 4 z 4 (2 810 wyświetleń)
Ostatnie wpisy na forum
FWK a refinansowanie

Korzystam z FWK w innym banku. Czy mogę przenieść kredyt do ING?

12-03-2026
Re.: Aplikacja ING na systemach AOSP, bez Google Play Services.

Dzień dobry, jak dziś wygląda podejście banku do sprawy?

Jest coraz większa nisza na telefony "degoogled" oraz telefony oparte na Linuksie, polski Mudita, fińska Jolla, holenderski Fairphone, niemiecki

...

11-03-2026
Re: Refinansowanie kredytu hipotecznego - nieprawidłowy numer rachunku do spłaty

Prosimy, w tym temacie napisz do naszych specjalistów z działu hipotek. Są oni dostępni na czacie w Moim ING w dni robocze w godzinach 8:00 - 18:00. Specjaliści z działu hipotek są również dostępni po

...

11-03-2026
Najbardziej pomocni użytkownicy