Odpowiedz

Konto dla dziecka

Witajcie! co sądzicie o kontach dla dzieci od lat 10? Ja zdecydowanie uważam, że edukacja finansowa, której brakuje np. w szkołach jest konieczna w naszych domach. Dzieciaki uczą się gospodarowania pieniędzmi. Korzystam z ING prywatnie, firmowo i moja 13 letnie córka już też (Konto Mobi). Namówiłam ją do tego mimo, że w przeszłości miała konto w innym banku (bankowość dla dzieci bardziej obrazkowa, zachęcająca ale dla mnie beznadziejna technicznie :-)

Ale brakuje mi  kont dla dzieciaków w wieku np. od 10 lat.  Mam utworzone tzw. OKO dla syna przy moim koncie  prywatnym, ale to nie jest jego... :-) ja tym zarządzam, a chciałabym aby on sam mógł widzieć jak to wszystko działa. I bynajmniej nie trzeba moim zdaniem żadnych animacji - świnki = ikonki zadowoliłyby wszystkich :-)

 

pozdrawiam

Odpowiedz
0 Lajków
Sabina
Doradca z ambicjami II
Doradca z ambicjami II icon
20
10
10-02-2018
Wiadomość 1 z 8 (9 282 wyświetleń)

Re: Konto dla dziecka

W naszej ofercie dla dziecka poniżej 13 roku życia udostępniamy Otwarte Konto Oszczędnościowe i konta walutowe. Tymi kontami może zarządzać tylko rodzic. 
Po 13 roku życia dziecko nabywa częściową zdolność do czynności prawnych. W związku z tym, dopiero po tym czasie dziecko może mieć kartę płatniczą, bankowość internetową, wpłacać i wypłacać gotówkę. Dziecko może w ten sposób zarządzać kontem, jeśli rodzic nie wyrazi sprzeciwu Emotikon: Szczęśliwy

 

 

Jeśli podoba Ci się moja odpowiedź, daj mi lajka.
Jeśli odpowiedź Ci pomogła, zaakceptuj ją jako rozwiązanie. .
WiolettaS
Moderator
Moderator icon
531
120
04-09-2015
Wiadomość 2 z 8 (9 262 wyświetleń)

Re: Konto dla dziecka

Tak rozumiem, ala myślałam, że dla młodszych też można by stworzyć takie konto, no może bez kart, ale tak aby mogli sami nimi zarządzać. No nic pozostaje nam poczekać jeszcze 3 lata :-) pozdrawiam

Odpowiedz
0 Lajków
Sabina
Doradca z ambicjami II
Doradca z ambicjami II icon
20
10
10-02-2018
Wiadomość 3 z 8 (9 186 wyświetleń)

Re.: Konto dla dziecka

Tak dla konta dla dzieci poniżej 13 roku!! Córka i ja czekamy już z niecierpliwością na dzień ukończenia 13 roku przez nią.
Odpowiedz
0 Lajków
Małgosia
Doradca z ambicjami I
Doradca z ambicjami I icon
5
1
27-06-2019
Wiadomość 4 z 8 (8 460 wyświetleń)

Re: Re.: Konto dla dziecka

[ Edytowane ]

@Małgosia @Sabina My na Was również czekamy Emotikon: Szczęśliwy


***Jeśli podoba Ci się moja odpowiedź, daj mi lajka.
Jeśli odpowiedź Ci pomogła, zaakceptuj ją jako rozwiązanie.
DawidSz
Były moderator
Były moderator icon
225
47
26-11-2018
Wiadomość 5 z 8 (8 431 wyświetleń)

Re.: Konto dla dziecka

Witajcie Emotikon: Szczęśliwy

Uważam, że to bardzo dobre rozwiązanie konto dla dziecka. Za parę lat o ile będzie dostępne również założymy tak owe. Pozdrawiam serdecznie.

Odpowiedz
0 Lajków
Ula40
Nowy w branży II
Nowy w branży II icon
1
0
10-07-2019
Wiadomość 6 z 8 (8 056 wyświetleń)

Re: Konto dla dziecka

[ Edytowane ]

@WiolettaS

Cytując: "Tymi kontami może zarządzać tylko rodzic"

Dlaczego nie wyartykułujecie jasno, że rodzic owszem i może zarządzać tym kontem i środkami na nim zgromadzonymi, ale tylko do kwoty zwykłego zarządu (tj. niecałe 5000zł). Niestety doradcy ING prowadzą jakąś niejasną politykę w tym zakresie posługując się cały czas pojęciem zwykłego zarządu, które dla zwykłego Kowalskiego jest jakimś enigmatycznym nic nie mówiącym pojęciem. Jeśli Kowalski podczas zakładania konta nie wykaże się odpowiednią czujnością i nie dopyta o to pojęcie może zablokować sobie środki na długie miesiące. Przykład: po założeniu konta dla dziecka, otrzymujemy na nim bonus na start w postaci promocyjnego oprocentowania, przelewacie na nie swoje oszczędności (np. 60000zł), a po zakończeniu okresu promocyjnego chcielibyście te środki wypłacić, a na koncie dziecka zostawić tylko wypracowane odsetki. I w tym momencie zaczynają się schody.

Zgodnie z regulaminem miesięcznie możemy wypłacić nie więcej niż kwota zwykłego zarządu tj. ~5000zł. Jeśli chcielibyście wypłacić wszystko na raz konieczna jest zgoda sądu!

ING informujcie klientów w sposób jasny i klarowny co to jest kwota zwykłego zarządu i jakie niesie ze sobą konsekwencje!

Odpowiedz
0 Lajków
PrzemoS
Doradca z ambicjami I
Doradca z ambicjami I icon
1
0
30-07-2019
Wiadomość 7 z 8 (7 793 wyświetleń)

Re: Konto dla dziecka

@PrzemoS

 

Dziękujemy za Twoją opinię, dokładamy wszelkich starań, aby informować o korzyściach oraz ograniczeniach związanych z kontem dla dziecka. Zarządzanie kontem dziecka w ramach kwoty zwykłego zarządu jest określone w naszym Regulaminie oraz w Kodeksie Cywilnym i jesteśmy zobowiązani je stosować. Zapis ten ma za zadanie chronić środki zgromadzone na koncie dziecka. 

 

W tym wątku mówimy też o kontach dla dziecka powyżej 13 roku życia, gdzie nabiera ono części zdolności do czynności prawnych i w tym wypadku może już samodzielnie zarządzać całością środków zgromadzonych na koncie, rodzic nadal ma do nich dostęp tylko w kwocie zwykłego zarządu. Dlatego w wypowiedzi @WiolettaS nie pojawia się ta informacja - kontekst tej wypowiedzi jest inny - dotyczy zarządzania kontem przez dziecko. 

**
Jeśli podoba Ci się moja odpowiedź, daj mi lajka.
Moja odpowiedź Ci pomogła? Zaakceptuj ją jako rozwiązanie!
Odpowiedz
0 Lajków
AgnieszkaR
Były moderator
Były moderator icon
168
22
02-11-2016
Wiadomość 8 z 8 (7 787 wyświetleń)
Ostatnie wpisy na forum
Re.: Kredyt hipoteczny - czas oczekiwania na decyzję

Trzymam kciuki za pozytywną i szybką decyzję dla Ciebie 🙂

28-03-2024
Re.: Kredyt hipoteczny - czas oczekiwania na decyzję

Gratuluję i bardzo dziękuje za informację Emotikon: Szczęśliwy

28-03-2024
Re: Kupno biletów przez CarPlay - czy to żart

Niestety całe ING, tam gdzie nie trzeba to wielce dbają bezpieczeństwo, tak jak z tym CarPlay wymagającym odblokowania tel, albo jak aktywujesz U2F w aplikacji to każde uruchomienie aplikacji wymaga p

...

28-03-2024
Najbardziej pomocni użytkownicy