Odpowiedz

Komornik na koncie

Witam

 

Mam kkonto firmowe, które zajął mi komornik.

Na koncie miałek kwotę 6500 - komornik zabrał 5900

zostało mi 600 zł

Z tego co wiem nie wolno zabrać nic poad kwotę 3-miesięcznego średniego wynagrodzenia

Dlaczego nie mogę wybrać zatem woich środków?

alek1
Nowy w branży II
Nowy w branży II icon
1
1
21-01-2016
Wiadomość 1 z 4 (10 610 wyświetleń)

Re.: Komornik na koncie

Możesz wybrać 600 złotych resztę zabrał komornik. To u niego pytaj dlaczego. Bank wykonuje egzekucje na podstawie litery prawa i przekazanych informacji od komornika.

Odpowiedz
0 Lajków
Ernest
Doradca z ambicjami III
Doradca z ambicjami III icon
55
35
03-11-2015
Wiadomość 2 z 4 (10 575 wyświetleń)

Re.: Komornik na koncie

@alek1 Osobie fizycznej posiadającej rachunki osobiste zgodnie z art.54 Prawa Bankowego przysługuje przywilej egzekucyjny w postaci kwoty wolnej.
Przywilej polega na tym, że środki pieniężne znajdujące się na rachunkach oszczędnościowych, rachunkach oszczędnościowo-rozliczeniowych oraz na rachunkach terminowych lokat oszczędnościowych, niezależnie od liczby zawartych umów, są wolne od zajęcia.
Nie dotyczy to kont firmowych.



-----------------
Moja odpowiedź Ci pomogła? Zaakceptuj ją jako rozwiązanie.
Jeśli chcesz szybciej uzyskać odpowiedź, zachęcamy Cię do kontaktu na czacie w Moim ING lub skorzystania z Wirtualnego Asystenta
Odpowiedz
0 Lajków
AgnieszkaBin
Moderator
Moderator icon
808
176
04-09-2015
Wiadomość 3 z 4 (10 473 wyświetleń)

Re.: Komornik na koncie

[ Edytowane ]

Wszystko byłoby fajnie, tylko że kwota wolna obowiązuje na rachunkach indywidualnych. Dla kont firmowych nie ma tak owych. Tam wszystko co wpływa, a na co zwolnienia nie ma (np: zbieranie na listę płac) automatycznie przekazywane jest do komornika.

 

Pamiętaj też, że zajęcia konta bankowego nie dokonuje bank. Warto podkreślić, że do zajęcia konta bankowego uprawnione są wyżej wskazane podmioty. Bank realizuje jedynie polecenie danej instytucji.

 

 

Odpowiedz
0 Lajków
GrzegorzG
Pracuję w ING
Pracuję w ING icon
78
13
30-01-2016
Wiadomość 4 z 4 (10 123 wyświetleń)
Ostatnie wpisy na forum
Re: Zdolność kredytowa a żyrant

Ofertą kredytów hipotecznych zajmują się nasi eksperci hipoteczni w placówkach banku. Na kontakt z osobami zajmującymi się kredytami hipotecznymi możesz umówić się w Moim ING. Po zalogowaniu do Mojego

...

13-02-2026
Zdolność kredytowa a żyrant

Dzień dobry,

Moje pytanie: Chciałbym wziąć kredyt na pierwsze mieszkanie, mam 20% wkład własny, niestety brakuje mi niewiele zdolności kredytowej (40k) do wymarzonego miejsca. Czy jest możliwość wzięci

...

13-02-2026
Re.: Czas analizy po dodatkowych oświadczeniach

Fajnie by było jakbyś dodała informacje jak długo czekałaś od statusu, ponieważ jestem w tej samej sytuacji i dziś miałem zmianę na: mamy już wszystko podejmujemy decyzję

10-02-2026
Najbardziej pomocni użytkownicy