Odpowiedz

Komornik na koncie

Witam

 

Mam kkonto firmowe, które zajął mi komornik.

Na koncie miałek kwotę 6500 - komornik zabrał 5900

zostało mi 600 zł

Z tego co wiem nie wolno zabrać nic poad kwotę 3-miesięcznego średniego wynagrodzenia

Dlaczego nie mogę wybrać zatem woich środków?

alek1
Nowy w branży II
Nowy w branży II icon
1
1
21-01-2016
Wiadomość 1 z 4 (8 741 wyświetleń)

Re.: Komornik na koncie

Możesz wybrać 600 złotych resztę zabrał komornik. To u niego pytaj dlaczego. Bank wykonuje egzekucje na podstawie litery prawa i przekazanych informacji od komornika.

Odpowiedz
0 Lajków
Ernest
Doradca z ambicjami III
Doradca z ambicjami III icon
55
37
03-11-2015
Wiadomość 2 z 4 (8 706 wyświetleń)

Re.: Komornik na koncie

@alek1 Osobie fizycznej posiadającej rachunki osobiste zgodnie z art.54 Prawa Bankowego przysługuje przywilej egzekucyjny w postaci kwoty wolnej.
Przywilej polega na tym, że środki pieniężne znajdujące się na rachunkach oszczędnościowych, rachunkach oszczędnościowo-rozliczeniowych oraz na rachunkach terminowych lokat oszczędnościowych, niezależnie od liczby zawartych umów, są wolne od zajęcia.
Nie dotyczy to kont firmowych.





-----------------
Jeśli podoba Ci się moja odpowiedź, daj mi lajka.
Jeśli odpowiedź Ci pomogła, zaakceptuj ją jako rozwiązanie.
Odpowiedz
0 Lajków
AgnieszkaBin
Moderator
Moderator icon
772
171
04-09-2015
Wiadomość 3 z 4 (8 604 wyświetleń)

Re.: Komornik na koncie

[ Edytowane ]

Wszystko byłoby fajnie, tylko że kwota wolna obowiązuje na rachunkach indywidualnych. Dla kont firmowych nie ma tak owych. Tam wszystko co wpływa, a na co zwolnienia nie ma (np: zbieranie na listę płac) automatycznie przekazywane jest do komornika.

 

Pamiętaj też, że zajęcia konta bankowego nie dokonuje bank. Warto podkreślić, że do zajęcia konta bankowego uprawnione są wyżej wskazane podmioty. Bank realizuje jedynie polecenie danej instytucji.

 

 

Odpowiedz
0 Lajków
GrzegorzG
Pracuję w ING
Pracuję w ING icon
78
13
30-01-2016
Wiadomość 4 z 4 (8 254 wyświetleń)
Ostatnie wpisy na forum
Re: Wakacje kredytowe 2024, dochód

Ustawa nie jest jeszcze podpisana. Na tę chwilę nie jesteśmy w stanie odpowiedzieć na Twoje pytanie. Również czekamy na informacje w tej sprawie.

28-03-2024
Re: czas oczekiwania na decyzje

Prosimy o kontakt z doradcą, u którego składałeś wniosek.

28-03-2024
Najbardziej pomocni użytkownicy