Konta osobiste i firmowe

Odpowiedz

Komornicze zajecie a saldo bieżące.

Dzień dobry,
Trudne jak dla mnie jest to prawo bankowe oraz wszelkie jego regulację dlatego też moje pytanie postaram się zadać w miarę możliwości prosto, otóż,

Kwota wolna od zajęcia 1500zł Istnieje również limit roczny z tego co mi wiadomo to kwota 11000zł? akurat tego nie jestem pewien, ale do sedna sprawy. Moje zajęcie komornicze to ok 1860 zł. Saldo
dostępne to 0, a bieżące to kwota to 1450. Dodam że w bieżącym miesiącu wyplacilem już 1500zł. Za Czy za kilka dni gdy będzie już nowy miesiąc na rachunku dostepnym pojawi mi się saldo ujemne? Na chwilę obecną wciąż może nie fizycznie posiadam 1450zl, więc w nowym miesiącu ta kwota musiałaby zostać uwolniona.
Kolejna kwesia jes taka, że przebywam za granicą Polski. Korespondencja znikoma . Listy polecone wracają do nadawców, a o blokadzie dowiedziałem się po zalogowaniu na konto bankowe. Widnieje tylko informacja o kwocie zajęcia, sygnatura sprawy oraz dane kancelarii. Mimo usilnych starań z kancelarią nie udało mi się skontaktować, przy czym wydałem dość dużo pieniędzy na rachunek za tel. Włącza się infolinia nalicza koszt połączenia od pierwszej sekundy a po upływie ok 15 min słyszę informacje, że wszyscy są zajęci i połączenie się urywa. Dzwoniłem cały dzień.
Już na to nie mam siły tak więc całą kancelarie pozdrawiam i życzę sukcesów zawodowych. Dobre relacje z klientem to podstawa wszystkich form biznesu.

Tomasz S.

Odpowiedz
0 Lajków
siim79
Doradca z ambicjami I
Doradca z ambicjami I icon
6
0
21-09-2017
Wiadomość 1 z 12 (45 919 wyświetleń)

Re.: Komornicze zajecie a saldo bieżące.

[ Edytowane ]

@siim79 od września 2016 roku została wprowadzona nowelizacja prawa dotycząca kwoty wolnej od zajęć egzekucyjnych. Nie obowiązuje limit roczny. Miesięczna kwota wolna od zajęcia w 2017 roku to 1500 zł. O toczącym się postępowaniu egzekucyjnym powinieneś zostać powiadomiony przez odpowiedni organ egzekucyjny, tj. komornika sądowego. Szczegółowe informacje możesz uzyskać tylko kontaktując się z wskazaną kancelarią komorniczą.

Każdego miesiąca kwota wolna się odnawia. Jest to granica, poniżej której nie przekażemy pieniędzy na realizację zajęcia z konta bankowego. Oznacza to, że nie zobaczysz salda ujemnego na rachunku. Jeśli w ciągu miesiąca suma wpływów na konto przekroczy 1500 zł nadwyżkę przeksięgujemy na spłatę zadłużenia. Jeśli przy kwocie 1450 zł widzisz napis: blokada, to znaczy, że te pieniądze zostaną przekazane na spłatę zajęcia komorniczego i pomniejszy to łączną kwotę do spłaty.


**
Jeśli podoba Ci się moja odpowiedź, daj mi lajka.
Moja odpowiedź Ci pomogła? Zaakceptuj ją jako rozwiązanie!
IlonaU
Moderator
Moderator icon
1073
215
07-06-2017
Wiadomość 2 z 12 (45 869 wyświetleń)

Re.: Komornicze zajecie a saldo bieżące.

Dziękuję za merytoryczną odpowiedź. W końcu zrozumiałem zasadę funkcjonowania tego tupu zajęć. W moim przypadku, nie jest to konieczne dobra wiadomość, ponieważ tak jak wspominałaś przy kwocie salda, cudnym czerwonym kolorem widnieje napis blokada. Jedna rzecz mnie jeszcze ciekawi, a mianowicie, czy bank albo komornik (to już bez znaczenia) czekają do ostatniego dnia miesiąca z przejęciem środków na moim koncie? a nóż widelec wpłynie nieco na rachunek i zabierzemy delikwentowi więcej. ;-)
Pozdrawiam,
Tomek.
Odpowiedz
0 Lajków
siim79
Doradca z ambicjami I
Doradca z ambicjami I icon
6
0
21-09-2017
Wiadomość 3 z 12 (45 839 wyświetleń)

Re.: Komornicze zajecie a saldo bieżące.

Kwota wolna 1500 zł przysługuje od pierwszego do ostatniego dnia miesiąca. Mamy obowiązek przekazania każdego wpływu przekraczającego kwotę wolną niezależenie od dnia wpływu, czy będzie to pierwszy czy ostatni dzień miesiąca.  Każdy wpływ po wykorzystaniu kwoty wolnej jest automatycznie blokowany na realizację zajęcia.

...
Jeśli podoba Ci się moja odpowiedź, daj mi lajka.
Jeśli odpowiedź Ci pomogła, zaakceptuj ją jako rozwiązanie.
KamilaC
Były moderator
Były moderator icon
177
70
04-09-2015
Wiadomość 4 z 12 (45 756 wyświetleń)

Re.: Komornicze zajecie a saldo bieżące.

Dziękuję, za odpowiedź. Podstawową wiedzę już posiadam. Tylko jak się okazuje sprawa jest bardziej skomplikowana niż sądziłem. W wielkim skrócie, na podstawie mojej historii kredytowej, możn by napisać trylogię, a od BIK-u powinienem dostać koszulkę lidera. Na drugim koncie posiadam jak się okazuje jeszcze dwie egzekucję, dot. dwóch różnych spraw. Tak więc co teraz? Czym uwarunkowane jest pierwszeństwo egzekucji ? Wyrokiem sądowym ? Sytuacja zaczyna robić się coraz bardziej nieprzyjemna. Cóż, błędy młodości trzeba spłacać.
Odpowiedz
0 Lajków
siim79
Doradca z ambicjami I
Doradca z ambicjami I icon
6
0
21-09-2017
Wiadomość 5 z 12 (45 683 wyświetleń)

Re.: Komornicze zajecie a saldo bieżące.

@siim79 Prosimy napisz do nas w tej sprawie przez Moje ING: Wiadomości -> Napisz wiadomość.





-----------------
Jeśli podoba Ci się moja odpowiedź, daj mi lajka.
Jeśli odpowiedź Ci pomogła, zaakceptuj ją jako rozwiązanie.
Odpowiedz
0 Lajków
AgnieszkaBin
Moderator
Moderator icon
772
171
04-09-2015
Wiadomość 6 z 12 (45 585 wyświetleń)

Re.: Komornicze zajecie a saldo bieżące.

"Czym uwarunkowane jest pierwszeństwo egzekucji ? Wyrokiem sądowym ?"
Odpowiedz
0 Lajków
Użytkownik nie istnieje
Wiadomość 7 z 12 (45 534 wyświetleń)

Re.: Komornicze zajecie a saldo bieżące.

Jeśli na koncie postępowanie egzekucyjne prowadzi kilka organów (występuje zbieg egzekucji) na podstawie wyroku sądu ustalany jest jeden organ do prowadzenia wszystkich spraw. Wyznaczony organ egzekucyjny prowadzi łączną egzekucję. Jeśli chcesz z nami wyjaśnić szczegóły związane z zajęciem na swoim koncie zadzwoń do nas (32/357 00 69) lub wyślij wiadomość po zalogowaniu się do bankowości internetowej.

 

______

Jeśli podoba Ci się moja odpowiedź, daj mi lajka.
Jeśli odpowiedź Ci pomogła, zaakceptuj ją jako rozwiązanie.

 

 

Jeśli podoba Ci się moja odpowiedź, daj mi lajka.
Jeśli odpowiedź Ci pomogła, zaakceptuj ją jako rozwiązanie.
MartaK
Były moderator
Były moderator icon
672
176
04-09-2015
Wiadomość 8 z 12 (45 480 wyświetleń)

Re.: Komornicze zajecie a saldo bieżące.


MartaK pisze:

Jeśli chcesz z nami wyjaśnić szczegóły związane z zajęciem na swoim koncie zadzwoń do nas (32/357 00 69) lub wyślij wiadomość po zalogowaniu się do bankowości internetowej.


Jeżeli to pytanie do mnie to na szczęście nie mam co wyjaśniać. Emotikon: Szczęśliwy

Chciałem tylko dowiedzieć się czy są jakieś uwarunkowania w tym względzie.

 

Odpowiedz
0 Lajków
Użytkownik nie istnieje
Wiadomość 9 z 12 (45 478 wyświetleń)

Re.: Komornicze zajecie a saldo bieżące.

Witam.

Założyłem niedawno u Was konto.

Będą tam spływały drobne sumy - 30,50,80,100 zł - codziennie kilka, zależy od dnia.

Raczej nigdy suma nie przekroczy 1500 zł.

Jak wygląda sprawa z zajęciem komorniczym w takim wypadku ?

Chciałbym wypłacać pieniądze na bieżąco - codziennie, jednak jeśli komornik zajmie mi rachunek, będą wypłacane mu całe kwoty i tym samym zostanę bez środków do życia ?

Pozdrawiam społeczność.

Odpowiedz
0 Lajków
Dziki
Doradca z ambicjami I
Doradca z ambicjami I icon
2
0
09-11-2017
Wiadomość 10 z 12 (44 429 wyświetleń)
Ostatnie wpisy na forum
Re: Re.: Nowe konta w ING

A kiedy jakaś sensowna opcja na płacenie kartą w walutach obcych?

28-03-2024
Re: Kupno biletów przez CarPlay - czy to żart

Czyli dobrze rozumiem? W końcu przyznaliście, że Wasz sposób wprowadzenia obsługi CarPlay jest obecnie całkowicie bezużyteczny?

28-03-2024
Najbardziej pomocni użytkownicy