Konta osobiste i firmowe

Odpowiedz

Re.: Blokada konta prywatnego z powodu braku wypełnienia oświadczenia o przeciwdziałaniu terroryzmow

Jeśli możesz to pewnie najlepiej gotówka. Ja niestety nie mogę. Zmuszony byłem się przenieść do innego banku (mam nadzieję że na jakiś czas bo później tego bu*delu nikt nie ogarnie jak będę firmę i swoje sprawy prowadził "na raty" w kilku bankach). I to wygląda podobnie albo nawet gorzej.

Poza tym później będę się musiał tłumaczyć z transferów które wyglądają totalnie bezsensownie więc podejrzanie...

Faktycznie skala ingerencji w prywatne sprawy klientów to jakiś cyrk a forma prowadzenia procedur woła o pomstę do nieba. Do tego stopnia że ja już nawet nie wiem, ani co mam dostarczyć ani czy wymagane dokumenty mogę legalnie dostarczyć. No ale jak nie dostarczę to mi urząd skarbowy wejdzie na głowę bo niepopłacone podatki to już realny problem... a nie jakieś urojenia ludzi którzy wszędzie widzą mafie i terrorystów a w moje relacje z bankiem wciągają już nawet osoby trzecie które mogą sobie tego nie życzyć.

Tylko mieć nadzieję, że sytuacja jest przejściowa i to wynik problemów na Ukrainie oraz tego że się próbuje zapobiegać jakiemuś... nie wiem, może wyciekowi pieniędzy do Rosji?

Jeśli dowód tożsamości jest ważny, podatki zostały odprowadzone a dochody zadeklarowane to ewentualnie tyle obsługę ING powinno interesować.

Tyle są warte te wszystkie "nowoczesne programy bezgotówkowe". Jak tak dalej pójdzie to za niedługo przy zakupie 2 marchewek i 5 cebul będziesz musiał pójść do banku i złożyć deklarację że chcesz ugotować rosół a nie kałasznikowa bo ja rozumiem że to spowiadanie się z najmu w ramach AML ma służyć temu, żeby sprawdzić czy nie podnająłeś mieszkania jakimś terrorystom Emotikon: Bardzo szczęśliwy
slawek12
Nowy w branży II
Nowy w branży II icon
2
1
09-01-2024
Wiadomość 11 z 13 (3 024 wyświetleń)

Re.: Blokada konta prywatnego z powodu braku wypełnienia oświadczenia o przeciwdziałaniu terroryzmow

Czy poza blokadą konta były jeszcze jakieś konsekwencje? Pytam, bo przezywam teraz to samo...
Odpowiedz
0 Lajków
Mammamia
Nowy w branży II
Nowy w branży II icon
2
0
04-03-2024
Wiadomość 12 z 13 (2 312 wyświetleń)

Re.: Blokada konta prywatnego z powodu braku wypełnienia oświadczenia o przeciwdziałaniu terroryzmow

U mnie po składaniu reklamacji i czekaniu 3 tygodnie, odblokiwano funkcje. Dostałam pismo, że to z winy pracownika i inne ble, ble. Żadnej rekompensaty. Zrezygnowałam u nich z karty i OKO.  Otworzyłam nowe konto w innym banku. 

Mają prawo pytać ale co pół roku o to samo? XXI wiek i trzeba drukować płachty papieru, skanować i im wysyłać? I nikt nie jest w stanie udzielić informacji za jaki okres trzeba się spowiadać.  Wiadomo, jak się ma trochę oszczędności, to się przerzuca z banku do banku, gdzie akurat jest wyższe oprocentowanie.

Coraz gorsza obsługa w tym banku.

 

 

Odpowiedz
0 Lajków
irl
irl
Doradca z ambicjami I
Doradca z ambicjami I icon
10
5
23-11-2023
Wiadomość 13 z 13 (2 302 wyświetleń)
Ostatnie wpisy na forum
Re: Analiza wniosku kredyt hipoteczny

To u mnie podobnie tylko ponowne dostarczenie dokumentów zmieniło status w środę i mam rzekomy termin na przyszły tydzień w majówkę. Czy wiecie już ile się czeka na podpisanie umowy?

26-04-2024
Re: Analiza wniosku kredyt hipoteczny

To trochę zawiłe, bo niby mieliśmy już wszystko w poniedziałek 15.04, później w środę 17.04, że mamy dostarczyć dokumenty i dokumenty dostarczyliśmy tego samego dnia, status z “dostarczenia” na mamy j...

26-04-2024
Re: Analiza wniosku kredyt hipoteczny

Gratuluję, czy możesz przypomnieć ile czekaliście na decyzję od momentu dostarczenia ostatnich dokumentów?

26-04-2024
Najbardziej pomocni użytkownicy