Odpowiedz

Zasady rozliczenia karty kredytowej w przypadku blokady środków

Dzień dobry,

Chciałbym zapytać o zasady rozliczenia środków z karty kredytowej w następującej sytuacji:

Na początku sierpnia będę jechał w podróż służbową i muszę dokonać rezerwacji hotelu do końca maja. Z tego co wiem, w momencie rezerwacji hotel zamrozi mi środki na karcie kredytowej, aż do momentu wymeldowania się - dopiero wtedy środki mają zostać pobrane z mojej karty. Zatem pomiędzy tymi wydarzeniami (zamrożeniem, a rozliczeniem) minie nieco ponad dwa miesiące. Jak wyglądać będzie to z punktu widzenia spłaty karty i płatności odsetek?
Chodzi mi o to czy już od momentu samej blokady środków zaczynamy "liczyć czas" tzn. dni do końca cyklu + 21 dni na spłatę, czy też zacznie się to dopiero liczyć od momentu rozliczenia z hotelem - tj. na początku sierpnia? Mam kartę kredytową Visa - wariant podstawowy.

Z góry dziękuję za pomoc.

Pozdrawiam

Baltazar

Odpowiedz
0 Lajków
baltazar
Doradca z ambicjami I
Doradca z ambicjami I icon
1
0
20-04-2023
Wiadomość 1 z 2 (1 883 wyświetleń)

Re: Zasady rozliczenia karty kredytowej w przypadku blokady środków

Odsetki liczymy dopiero od rozliczonej transakcji. Czyli dopiero, jeśli w sierpniu otrzymamy rozliczenie, jak zakończy się cykl rozliczeniowy, w którym jest ta transakcja, będziesz miał 21 dni na spłatę. Jeśli uregulujesz tę transakcję w tym czasie - odsetki od płatności anulujemy. 

 

Hotel najprawdopodobniej nałoży blokadę tak jak pisałeś, po to, aby sprawdzić, czy karta istnieje i czy mogą ją obciążyć. My po 8 dniach blokadę zdejmiemy, zgodnie z naszym regulaminem. Natomiast w momencie rozliczenia, nawet, jeśli ma rachunku karty nie będzie wystarczającej kwoty - płatność może się rozliczyć. Więc już ty musisz pamiętać o tym, aby zostawić odpowiednią kwotę na rachunku karty. 

**
Jeśli podoba Ci się moja odpowiedź, daj mi lajka.
Moja odpowiedź Ci pomogła? Zaakceptuj ją jako rozwiązanie!
Odpowiedz
0 Lajków
MagdalenaD
Moderator
Moderator icon
305
60
04-09-2015
Wiadomość 2 z 2 (1 543 wyświetleń)
Ostatnie wpisy na forum
Re: Re.: Wypowiedzenie ubezpieczenia na zycie

Proszę, zadzwońcie na naszą infolinię pod numerem 32 357 00 57. Sprawdzimy, czy będziemy mogli zaproponować Wam inne rozwiązanie. Kwestia jest tutaj często indywidualnych warunków ubezpieczenia. Godzi

...

29-11-2023
Wypowiedzenie umowy rachunku bankiwego

W grudniu konczy mi sie ważność dowodu osobistego,przebywam za granica ,w Polsce bede dopiero w lipcu.Wiem,ze bank zablokuje mi dostep do konta ,ale czy tez moze mi wypowiedzieć umowe rachunku bankowe...

29-11-2023
Re.: Wypowiedzenie ubezpieczenia na zycie

Podobno tylko w banku. Co jest dla mnie absurdem totalnym, dlaczego nie mozna np. wyslac jakiegos pisma? albo zlecic to online?

Wyglada na to, ze to specjalnie bo nie kazdy jak np. ja ma czas dymac 100

...

29-11-2023
Najbardziej pomocni użytkownicy