Odpowiedz

Zasady rozliczenia karty kredytowej w przypadku blokady środków

Dzień dobry,

Chciałbym zapytać o zasady rozliczenia środków z karty kredytowej w następującej sytuacji:

Na początku sierpnia będę jechał w podróż służbową i muszę dokonać rezerwacji hotelu do końca maja. Z tego co wiem, w momencie rezerwacji hotel zamrozi mi środki na karcie kredytowej, aż do momentu wymeldowania się - dopiero wtedy środki mają zostać pobrane z mojej karty. Zatem pomiędzy tymi wydarzeniami (zamrożeniem, a rozliczeniem) minie nieco ponad dwa miesiące. Jak wyglądać będzie to z punktu widzenia spłaty karty i płatności odsetek?
Chodzi mi o to czy już od momentu samej blokady środków zaczynamy "liczyć czas" tzn. dni do końca cyklu + 21 dni na spłatę, czy też zacznie się to dopiero liczyć od momentu rozliczenia z hotelem - tj. na początku sierpnia? Mam kartę kredytową Visa - wariant podstawowy.

Z góry dziękuję za pomoc.

Pozdrawiam

Baltazar

Odpowiedz
0 Lajków
baltazar
Doradca z ambicjami I
Doradca z ambicjami I icon
1
0
20-04-2023
Wiadomość 1 z 2 (2 684 wyświetleń)

Re: Zasady rozliczenia karty kredytowej w przypadku blokady środków

Odsetki liczymy dopiero od rozliczonej transakcji. Czyli dopiero, jeśli w sierpniu otrzymamy rozliczenie, jak zakończy się cykl rozliczeniowy, w którym jest ta transakcja, będziesz miał 21 dni na spłatę. Jeśli uregulujesz tę transakcję w tym czasie - odsetki od płatności anulujemy. 

 

Hotel najprawdopodobniej nałoży blokadę tak jak pisałeś, po to, aby sprawdzić, czy karta istnieje i czy mogą ją obciążyć. My po 8 dniach blokadę zdejmiemy, zgodnie z naszym regulaminem. Natomiast w momencie rozliczenia, nawet, jeśli ma rachunku karty nie będzie wystarczającej kwoty - płatność może się rozliczyć. Więc już ty musisz pamiętać o tym, aby zostawić odpowiednią kwotę na rachunku karty. 

**
Jeśli podoba Ci się moja odpowiedź, daj mi lajka.
Moja odpowiedź Ci pomogła? Zaakceptuj ją jako rozwiązanie!
Odpowiedz
0 Lajków
MagdalenaD
Moderator
Moderator icon
312
61
04-09-2015
Wiadomość 2 z 2 (2 344 wyświetleń)
Ostatnie wpisy na forum
Zajęcie komornicze

Dlaczego ING blokuje nadwyżki kwoty wolnej od zajęcia komorniczego i nie zwraca jej z początkiem nowego miesiąca przy zbiegu egzekucji? Pieniądze od 2 lat co miesiąc są przetwarzane na kontach a nie m...

01-03-2024
Re: Re.: Nowy wygląd Mojego ING

Pomysł, każdy kto jest niezadowolony niech wrzuci adekwatną niską ocenę aplikacji w app store lub google play, jest to jedyny wskaźnik który może zainteresować osoby decyzyjne.

29-02-2024
Re: Re.: Nowy wygląd Mojego ING

Zgadzam się ze wszystkim co powyżej, aplikacja jest fatalna. Myślę że dopóki temat nie nabierze rozgłosu lub nie dotrze do kogoś komu zależy raczej nikt w ing nic nie zrobi.
Przy najbliższej wizycie w ...

29-02-2024
Najbardziej pomocni użytkownicy