Odpowiedz

Zasady rozliczenia karty kredytowej w przypadku blokady środków

Dzień dobry,

Chciałbym zapytać o zasady rozliczenia środków z karty kredytowej w następującej sytuacji:

Na początku sierpnia będę jechał w podróż służbową i muszę dokonać rezerwacji hotelu do końca maja. Z tego co wiem, w momencie rezerwacji hotel zamrozi mi środki na karcie kredytowej, aż do momentu wymeldowania się - dopiero wtedy środki mają zostać pobrane z mojej karty. Zatem pomiędzy tymi wydarzeniami (zamrożeniem, a rozliczeniem) minie nieco ponad dwa miesiące. Jak wyglądać będzie to z punktu widzenia spłaty karty i płatności odsetek?
Chodzi mi o to czy już od momentu samej blokady środków zaczynamy "liczyć czas" tzn. dni do końca cyklu + 21 dni na spłatę, czy też zacznie się to dopiero liczyć od momentu rozliczenia z hotelem - tj. na początku sierpnia? Mam kartę kredytową Visa - wariant podstawowy.

Z góry dziękuję za pomoc.

Pozdrawiam

Baltazar

Odpowiedz
0 Lajków
baltazar
Doradca z ambicjami I
Doradca z ambicjami I icon
1
0
20-04-2023
Wiadomość 1 z 2 (3 632 wyświetleń)

Re: Zasady rozliczenia karty kredytowej w przypadku blokady środków

Odsetki liczymy dopiero od rozliczonej transakcji. Czyli dopiero, jeśli w sierpniu otrzymamy rozliczenie, jak zakończy się cykl rozliczeniowy, w którym jest ta transakcja, będziesz miał 21 dni na spłatę. Jeśli uregulujesz tę transakcję w tym czasie - odsetki od płatności anulujemy. 

Hotel najprawdopodobniej nałoży blokadę tak jak pisałeś, po to, aby sprawdzić, czy karta istnieje i czy mogą ją obciążyć. My po 8 dniach blokadę zdejmiemy, zgodnie z naszym regulaminem. Natomiast w momencie rozliczenia, nawet, jeśli ma rachunku karty nie będzie wystarczającej kwoty - płatność może się rozliczyć. Więc już ty musisz pamiętać o tym, aby zostawić odpowiednią kwotę na rachunku karty. 

-----------------
Moja odpowiedź Ci pomogła? Zaakceptuj ją jako rozwiązanie.
Jeśli chcesz szybciej uzyskać odpowiedź, zachęcamy Cię do kontaktu na czacie w Moim ING lub skorzystania z Wirtualnego Asystenta.
Odpowiedz
0 Lajków
MagdalenaD
Moderator
Moderator icon
331
65
04-09-2015
Wiadomość 2 z 2 (3 292 wyświetleń)
Ostatnie wpisy na forum
Re.: [SYGESTIA] Pomysł zainspirowany pobytem w niemczech

To daje fajne pole do nadużyć. Jeśli ktoś nie zweryfikuje źródła takiego dokumentu, można podrzucić ofierze taki wygenerowany kod qr ale prowadzący do rachunku słupa. Ciekawe ile osób by wykonało taki

...

23-07-2024
Może czas zakończyć testy?

Dzień dobry.

I po raz kolejny robię za testera i wskazuję wam błędy. Aczkolwiek od razu podpowiadam - to kiepski pomysł, aby testy przeprowadzać w środowisku produkcyjnym.

Wchodząc w główny dział jaki

...

23-07-2024
Re.: Likwidacja placówki ING w Brzegu

1. Jeżeli nie ma się konta internetowego to sorki, ING nie jest dla takiego klienta. To bank nowoczesny, dla nowoczesnych ludzi Emotikon: Mrugający

2. Tutaj nie wiem, nie wypowiem się.

3. Nie wiem o czym piszesz, ale swoj

...

23-07-2024
Najbardziej pomocni użytkownicy