Odpowiedz

VISA Zbliżeniowa a powiadomienia PUSH

Witam, 

czy w przypadku transakcji zbliżeniowych wykonanych kartą VISA zbliżeniowa nie ma powiadomień PUSH z aplikacji? Wykonałem kilka transakcji i nie było ani razu powiadomienia.

 

Płacąc za pomocą Mastercard w telefonie, powiadomienia są i to od razu po wykonaniu każdej transakcji.

Odpowiedz
0 Lajków
marcinkowski
Nowy w branży II
Nowy w branży II icon
13
3
10-04-2016
Wiadomość 1 z 6 (6 514 wyświetleń)

Re: VISA Zbliżeniowa a powiadomienia PUSH

Prosimy sprawdź czy dla karty Visa Zbliżeniowa włączyłeś powiadomienia. Aby to sprawdzić, wybierz po zalogowaniu kolejno: dane i ustawienia, aplikacja mobilna, notyfikacje, powiadomienia PUSH - zarządzaj. 

Jeśli podoba Ci się moja odpowiedź, daj mi lajka.
Jeśli odpowiedź Ci pomogła, zaakceptuj ją jako rozwiązanie.
Odpowiedz
0 Lajków
AgnieszkaS
Były moderator
Były moderator icon
408
112
12-10-2015
Wiadomość 2 z 6 (6 468 wyświetleń)

Re: VISA Zbliżeniowa a powiadomienia PUSH

Oczywiście mam włączone powiadomienia dla tej konkretnej karty, otrzymuję np. powiadomienia w przypadku kiedy transakcja jest wykonywana za pomocą czytnika, nie ma tylko powiadomień dokonując płatności zbliżeniowo.

 

Ponadto, jeżeli można , dlaczego transakcje zbliżeniowego wykonane kartą widoczne na koncie są dopiero po 2-3 dniach od wykonania?

Odpowiedz
0 Lajków
marcinkowski
Nowy w branży II
Nowy w branży II icon
13
3
10-04-2016
Wiadomość 3 z 6 (6 437 wyświetleń)

Re: VISA Zbliżeniowa a powiadomienia PUSH

W ramach funkcjonalności zbliżeniowej może się zdarzyć, że transakcja odbędzie się w trybie offline. Są to głównie sytuacje w których terminal nie łączy się z bankiem aby potwierdzić transakcje. Chcemy aby transakcje kartami kredytowymi miały znaczącą akceptowalność a samo ich używanie było bardzo komfortowe. W momencie rozliczenia transakcji zaprezentujemy ją w historii.

Jeśli taka sytuacja będzie miała miejsce, powiadomienie PUSH nie dotrze od razu tylko w momencie rozliczenia płatności. 

Jeśli podoba Ci się moja odpowiedź, daj mi lajka.
Jeśli odpowiedź Ci pomogła, zaakceptuj ją jako rozwiązanie.
Odpowiedz
0 Lajków
MartaK
Były moderator
Były moderator icon
672
176
04-09-2015
Wiadomość 4 z 6 (6 370 wyświetleń)

Re: VISA Zbliżeniowa a powiadomienia PUSH

Nie jestem przekonany, iż to kwestia terminala, ponieważ dokonując transakcji zbliżeniowej w tym samym terminalu kartą wydaną przez inny bank, kwota jest widoczna od razu w historii tego danego banku.  

Kwestia, którą poruszam dotyczy karty debetowej nie kredytowej.

Odnosząc się do ostatniej kwestii, która została przez Panią poruszona, powiadomień PUSH nie ma nawet w przypadku rozliczenia płatności zbliżeniowej po tych 2-3 dniach.

Odpowiedz
0 Lajków
marcinkowski
Nowy w branży II
Nowy w branży II icon
13
3
10-04-2016
Wiadomość 5 z 6 (6 354 wyświetleń)

Re: VISA Zbliżeniowa a powiadomienia PUSH

Przy karcie debetowej odbywa się do podobnie. Niestety tą drogą nie mamy możliwości sprawdzenia danych w systemie bankowym. Prosimy, wyślij do nas wiadomość po zalogowaniu się do bankowości - sprawdzimy to. 

Jeśli podoba Ci się moja odpowiedź, daj mi lajka.
Jeśli odpowiedź Ci pomogła, zaakceptuj ją jako rozwiązanie.
Odpowiedz
0 Lajków
MartaK
Były moderator
Były moderator icon
672
176
04-09-2015
Wiadomość 6 z 6 (6 351 wyświetleń)
Ostatnie wpisy na forum
Re: ING nie dba o bezpieczeństwo środków, brak autoryzacji nawet przy przelewach wysokokwotowych

Czyli tak samo potwierdzacie to co pisałem wcześniej, nic tylko piszecie o algorytmie który z bezpieczeństwem nie ma nic wspólnego. Jesteście jedynym bankiem w PL który umożliwia wysłanie przelewu bez

...

28-03-2024
Wakacje kredytowe 2024, dochód

Dzień dobry, czy 13stka wliczana jest do dochodu przy obliczaniu RdD? Czy skoro bank nie wizął jej pod uwagę przy liczeniu zdolności kredytowej, teraz też należy ją pominąć ?

27-03-2024
czas oczekiwania na decyzje

co to znaczy 21 od dnia zlozenia kompletu dokumentow czyli czego w przypadku osoby na umowie o prace? pytam sie o ostateczna decyzje etap 6?

27-03-2024
Najbardziej pomocni użytkownicy