Odpowiedz

VISA Zbliżeniowa a powiadomienia PUSH

Witam, 

czy w przypadku transakcji zbliżeniowych wykonanych kartą VISA zbliżeniowa nie ma powiadomień PUSH z aplikacji? Wykonałem kilka transakcji i nie było ani razu powiadomienia.

 

Płacąc za pomocą Mastercard w telefonie, powiadomienia są i to od razu po wykonaniu każdej transakcji.

Odpowiedz
0 Lajków
marcinkowski
Nowy w branży II
Nowy w branży II icon
13
3
10-04-2016
Wiadomość 1 z 6 (6 518 wyświetleń)

Re: VISA Zbliżeniowa a powiadomienia PUSH

Prosimy sprawdź czy dla karty Visa Zbliżeniowa włączyłeś powiadomienia. Aby to sprawdzić, wybierz po zalogowaniu kolejno: dane i ustawienia, aplikacja mobilna, notyfikacje, powiadomienia PUSH - zarządzaj. 

Jeśli podoba Ci się moja odpowiedź, daj mi lajka.
Jeśli odpowiedź Ci pomogła, zaakceptuj ją jako rozwiązanie.
Odpowiedz
0 Lajków
AgnieszkaS
Były moderator
Były moderator icon
408
112
12-10-2015
Wiadomość 2 z 6 (6 472 wyświetleń)

Re: VISA Zbliżeniowa a powiadomienia PUSH

Oczywiście mam włączone powiadomienia dla tej konkretnej karty, otrzymuję np. powiadomienia w przypadku kiedy transakcja jest wykonywana za pomocą czytnika, nie ma tylko powiadomień dokonując płatności zbliżeniowo.

 

Ponadto, jeżeli można , dlaczego transakcje zbliżeniowego wykonane kartą widoczne na koncie są dopiero po 2-3 dniach od wykonania?

Odpowiedz
0 Lajków
marcinkowski
Nowy w branży II
Nowy w branży II icon
13
3
10-04-2016
Wiadomość 3 z 6 (6 441 wyświetleń)

Re: VISA Zbliżeniowa a powiadomienia PUSH

W ramach funkcjonalności zbliżeniowej może się zdarzyć, że transakcja odbędzie się w trybie offline. Są to głównie sytuacje w których terminal nie łączy się z bankiem aby potwierdzić transakcje. Chcemy aby transakcje kartami kredytowymi miały znaczącą akceptowalność a samo ich używanie było bardzo komfortowe. W momencie rozliczenia transakcji zaprezentujemy ją w historii.

Jeśli taka sytuacja będzie miała miejsce, powiadomienie PUSH nie dotrze od razu tylko w momencie rozliczenia płatności. 

Jeśli podoba Ci się moja odpowiedź, daj mi lajka.
Jeśli odpowiedź Ci pomogła, zaakceptuj ją jako rozwiązanie.
Odpowiedz
0 Lajków
MartaK
Były moderator
Były moderator icon
672
176
04-09-2015
Wiadomość 4 z 6 (6 374 wyświetleń)

Re: VISA Zbliżeniowa a powiadomienia PUSH

Nie jestem przekonany, iż to kwestia terminala, ponieważ dokonując transakcji zbliżeniowej w tym samym terminalu kartą wydaną przez inny bank, kwota jest widoczna od razu w historii tego danego banku.  

Kwestia, którą poruszam dotyczy karty debetowej nie kredytowej.

Odnosząc się do ostatniej kwestii, która została przez Panią poruszona, powiadomień PUSH nie ma nawet w przypadku rozliczenia płatności zbliżeniowej po tych 2-3 dniach.

Odpowiedz
0 Lajków
marcinkowski
Nowy w branży II
Nowy w branży II icon
13
3
10-04-2016
Wiadomość 5 z 6 (6 358 wyświetleń)

Re: VISA Zbliżeniowa a powiadomienia PUSH

Przy karcie debetowej odbywa się do podobnie. Niestety tą drogą nie mamy możliwości sprawdzenia danych w systemie bankowym. Prosimy, wyślij do nas wiadomość po zalogowaniu się do bankowości - sprawdzimy to. 

Jeśli podoba Ci się moja odpowiedź, daj mi lajka.
Jeśli odpowiedź Ci pomogła, zaakceptuj ją jako rozwiązanie.
Odpowiedz
0 Lajków
MartaK
Były moderator
Były moderator icon
672
176
04-09-2015
Wiadomość 6 z 6 (6 355 wyświetleń)
Ostatnie wpisy na forum
Re: czas oczekiwania na decyzje

Prosimy o kontakt z doradcą, u którego składałeś wniosek.

28-03-2024
Re: Re.: Nowe konta w ING

A kiedy jakaś sensowna opcja na płacenie kartą w walutach obcych?

28-03-2024
Najbardziej pomocni użytkownicy