Odpowiedz

Transakcja kartą FACEBK fbmeads IE

Witam, 
Dzisiaj na swoim koncie bankowym ING zauważyłem dziwną transakcję na 52zł dokonaną kartą płatniczą o tytule FACEBK KFM4SGWRK2 fbmeads IE. Pragnę zauważyć, że moje konto na FB nie jest w żaden sposób powiązane z kontem bankowym. Zgłosiłem już reklamację do FB oraz w banku. Czy mieliście już kiedyś podobny problem? :oŻeby było śmieszniej, nie ruszałem się dzisiaj nawet z domu Emotikon: LOL

Odpowiedz
0 Lajków
norbiszon
Nowy w branży II
Nowy w branży II icon
5
3
30-06-2018
Wiadomość 1 z 81 (72 910 wyświetleń)

Re: Transakcja kartą FACEBK fbmeads IE

@nornbiszon - jeśli np. podczas korzystania z usług Facebooka, takich jak gry czy aplikacje wykupiłeś np. jakiś dodatek lub subskrypcję za pomocą karty, takie pieniądze mogą być ściągane automatycznie. Dobrze, że zgłosiłeś to do Facebooka oraz nam. w przypadku nierozpoznanych transakcji najlepiej też zastrzec kartę. Nową wydamy Ci bezpłatnie do 8 dni. Kartę możesz zastrzec w swojej bankowości Moje ING. 

**
Jeśli podoba Ci się moja odpowiedź, daj mi lajka.
Moja odpowiedź Ci pomogła? Zaakceptuj ją jako rozwiązanie!
Odpowiedz
0 Lajków
AgnieszkaR
Były moderator
Były moderator icon
168
22
02-11-2016
Wiadomość 2 z 81 (72 903 wyświetleń)

Re: Transakcja kartą FACEBK fbmeads IE

Właśnie problem w tym, że nie korzystam na Facebooku z żadnych aplikacji, gier, tym bardziej, że moja karta nie jest i nigdy nie była w żaden sposób powiązana z kontem na pw. portalu. Kartę już zastrzegłem i obecnie czekam na wyjaśnienie zaistniałej transakcji, gdyż nie miałem z tą transakcją nic wspólnego.
Odpowiedz
0 Lajków
norbiszon
Nowy w branży II
Nowy w branży II icon
5
3
30-06-2018
Wiadomość 3 z 81 (72 894 wyświetleń)

Re: Transakcja kartą FACEBK fbmeads IE

Rozumiem, dlatego dobrze że to zgłosiłeś i zastrzegłeś kartę Emotikon: Szczęśliwy Poczekaj na wyjaśnienie z naszej strony. 

**
Jeśli podoba Ci się moja odpowiedź, daj mi lajka.
Moja odpowiedź Ci pomogła? Zaakceptuj ją jako rozwiązanie!
Odpowiedz
0 Lajków
AgnieszkaR
Były moderator
Były moderator icon
168
22
02-11-2016
Wiadomość 4 z 81 (72 890 wyświetleń)

Re: Transakcja kartą FACEBK fbmeads IE

Hello,

 

I would also like to report similar thing.

 

On 02.07.2018 my debit card was charged with 90zl with title FACEBK *E59SSGS7K2 fb.me/ads.

 

Please note that I don't even have an Facebook account, I have no applications, games, anything.

 

This has nothing to do with FB, it is only in the title, and the scammer could use anything there. This is obviously a scam.

 

Could you please advise how to pursue this? I have blocked the card immediately, but it seems that someone is targeting ING card owners.

 

Best regards,

Boris

Odpowiedz
0 Lajków
Boris1
Nowy w branży II
Nowy w branży II icon
1
0
17-07-2018
Wiadomość 5 z 81 (72 311 wyświetleń)

Re: Transakcja kartą FACEBK fbmeads IE

Please - contact us: 

 

- phone +48 32 357 00 12, 
- bank branch or
- online banking - Moje ING, Messeges. 

 

Only that way we can check this transaction and try to help you. 

**
Jeśli podoba Ci się moja odpowiedź, daj mi lajka.
Moja odpowiedź Ci pomogła? Zaakceptuj ją jako rozwiązanie!
Odpowiedz
0 Lajków
AgnieszkaR
Były moderator
Były moderator icon
168
22
02-11-2016
Wiadomość 6 z 81 (72 309 wyświetleń)

Re: Transakcja kartą FACEBK fbmeads IE

Pragnę zaznaczyć, że środki zwrócił mi w końcu serwis Facebook w związku z nieautoryzowanym dostępem do konta. Jednak bank ING nie poczuwa się do żadnej odpowiedzialności oraz nie jest w stanie wytłumaczyć, dlaczego została użyta moja karta płatnicza, która nie była w żaden sposób powiązana z kontem w serwisie Facebook, tym samym zamierzam zamknąć konto oraz sprawę nagłośnić w mediach społecznościowych, gdyż nie bez przyczyny obawiam się o bezpieczeństwo moich danych oraz środków pieniężnych, które najwyraźniej nie są należycie chronione oraz aby przestrzec potencjalnych klientów banku Mrugający mężczyzna

norbiszon
Nowy w branży II
Nowy w branży II icon
5
3
30-06-2018
Wiadomość 7 z 81 (72 188 wyświetleń)

Re: Transakcja kartą FACEBK fbmeads IE

Przepraszam, że spotkała Cię taka sytuacja. Chciałabym sprawdzić Twoją reklamacje, ale przez społeczność nie mogę odnieść się do Twojego zgłoszenia.
Proszę, skontaktuj się z nami przez Moje ING - Wiadomości, telefonicznie 32 357 00 62 (od poniedziałku do piątku od 8:00 do 19:00) lub z oddziałem. Wtedy będziemy mogli sprawdzić Twoją reklamację.

 

Przestępcy wyszukują różnych metod, aby obciążyć karty płatnicze.
Przy płatnościach internetowych (jak np. na Facebooku) najczęstszą przyczyną jest utrata danych karty.

 

Mogły one zostać np.:

  • nieświadomie przekazane na fałszywym portalu,
  • utracone przez sklep, w którym wcześniej robiłeś zakupy,
  • wyłapane przez oprogramowanie szpiegowskie działające w ukryciu na Twoim urządzeniu lub
  • spisane przez osobę trzecią.

 

Nie zawsze mamy możliwość wskazania bezpośrednio, kiedy dane karty zostały ujawnione.
W takiej sprawie może nam pomóc zgłoszenie sprawy Policji.

Gdy niepowołana osoba przejmie takie dane, może je wykorzystać na różnych portalach internetowych.
To czy korzystaliśmy z takiego portalu w przeszłości nie ma wtedy znaczenia.

Kluczowe jest wtedy jak najszybsze zastrzeżenie karty i zgłoszenie nam reklamacji.
Na jej podstawie żądamy zwrotu skradzionych pieniędzy dzięki ochronie Chargeback.

 

Z naszej strony stosujemy szereg zabezpieczeń, które pozwalają wykluczyć nieautoryzowane transakcje i ograniczyć ich skutki.
Opisujemy je dokładnie m. in. na naszej stronie internetowej.
Duży wpływ na bezpieczeństwo danych karty mają ich użytkownicy. Z tego powodu przygotowaliśmy dla nich kilka porad odnośnie płatności w internecie.


-------------

Jeśli podoba ci się moja odpowiedź, daj mi lajka.
Jeśli odpowiedź ci pomogła, zaakceptuj ją jako rozwiązanie.

Odpowiedz
0 Lajków
MonikaC
Moderator
Moderator icon
626
119
04-09-2015
Wiadomość 8 z 81 (68 140 wyświetleń)

Re: Transakcja kartą FACEBK fbmeads IE

Witam, 

 

mam identyczną sytuacje. Czego wymagał FB do odkręcenia sprawy i ile czekałeś na zwrot środków?

Odpowiedz
0 Lajków
Janun
Nowy w branży II
Nowy w branży II icon
1
0
02-08-2018
Wiadomość 9 z 81 (67 225 wyświetleń)

Re: Transakcja kartą FACEBK fbmeads IE

Poprostu zgłosiłem sprawę do Facebooku, w ciągu 3 dni otrzymałem od nich odpowiedź na temat nieautoryzowanej ingerencji na moim koncie i w przeciągu około kolejnych 3 dni otrzymałem zwrot środków na konto.

Odpowiedz
0 Lajków
norbiszon
Nowy w branży II
Nowy w branży II icon
5
3
30-06-2018
Wiadomość 10 z 81 (67 216 wyświetleń)
Ostatnie wpisy na forum
Re.: Kredyt hipoteczny - czas oczekiwania na decyzję

Trzymam kciuki za pozytywną i szybką decyzję dla Ciebie 🙂

28-03-2024
Re.: Kredyt hipoteczny - czas oczekiwania na decyzję

Gratuluję i bardzo dziękuje za informację Emotikon: Szczęśliwy

28-03-2024
Re: Kupno biletów przez CarPlay - czy to żart

Niestety całe ING, tam gdzie nie trzeba to wielce dbają bezpieczeństwo, tak jak z tym CarPlay wymagającym odblokowania tel, albo jak aktywujesz U2F w aplikacji to każde uruchomienie aplikacji wymaga p

...

28-03-2024
Najbardziej pomocni użytkownicy