Odpowiedz

Karta kredytowa VISA - Jak jest rozliczana?

Prawdopodobnie nie zrozumiałam tego, co czytam w umowie, więc zapytam. Dokładnie rok temu równocześnie otworzyłam limit zadłużenia w koncie oraz kartę kredytową VISA. Wykorzystałam w którymś momencie prawie całe limity, ale mając w głowie, że po 12 miesiącach nastąpi jakieś rozliczenie i całe zadłużenie ma być do tego czasu spłacone, spłaciłam wszystko. Na karcie mam obecnie 600 zł nadpłaty, a na koncie 1200 zł własnych środków. Myślałam, że po 12 miesiącach coś nastąpi, ale... nic się nie stało. Tak więc pytania: Czy te 12,35% było regularnie ściągane z mojego konta już w ciągu roku, jako odsetki raz w miesiącu? Zakładam, że opłata roczna nie została pobrana, bo była dostateczna wysokość transakcji bezgotówkowych? Umowę podpisałam 20 mają zeszłego roku, teraz jest 21, więc... nie wiem, czy coś się wydarzy w poniedziałek, bo mamy weekend, czy może jednak mam spokój na kolejny rok...? Wiem, że bank i tak może mi w każdej chwili wypowiedzieć umowę bez podania przyczyny, ale pytam o względny spokój... po prostu nie wiem, czy trzymać jeszcze te środki na karcie, czy mogę już zejść poniżej limitu bez obaw o problemy. Będę wdzięczna za odpowiedź.
Odpowiedz
0 Lajków
Sally71
Nowy w branży II
Nowy w branży II icon
2
0
21-05-2022
Wiadomość 1 z 3 (2 253 wyświetleń)

Re.: Karta kredytowa VISA - Jak jest rozliczana?

Kiedy piszę "opłata roczna" to chodzi mi o dodatkowe 68 zł, nie o oprocentowanie 12,35%.
Odpowiedz
0 Lajków
Sally71
Nowy w branży II
Nowy w branży II icon
2
0
21-05-2022
Wiadomość 2 z 3 (2 243 wyświetleń)

Re: Re.: Karta kredytowa VISA - Jak jest rozliczana?

Faktycznie mogłaś nie zrozumieć zapisów umowy. Po 12 miesiącach nie następuje rozliczenie. Pobieramy wtedy opłaty roczne. W przypadku limitu zadłużenia w koncie jest to 1,8% przyznanej kwoty, min. 68 zł a w przypadku karty kredytowej jej wysokość zależy od typu karty. Tej opłaty jednak możesz uniknąć, jeśli aktywnie korzystasz z karty i wykonasz w ciągu 12 miesięcy określoną ilość płatności bezgotówkowych. 
Zgodnie z umową zarówno zadłużenie na karcie kredytowej oraz z tytułu limitu powinno być spłacane na bieżąco. Odsetki, które wynikają z oprocentowania danego rozwiązania pobieramy miesięcznie. 

Abyśmy mogli sprawdzić to na Twoim koncie, to:
- napisz do nas na czacie po zalogowaniu na swoje konto internetowe (przez naszą stronę lub w aplikacji) lub 
- skontaktuj się z naszą infolinią pod numerem 32 357 00 69.

**
Jeśli podoba Ci się moja odpowiedź, daj mi lajka.
Moja odpowiedź Ci pomogła? Zaakceptuj ją jako rozwiązanie!
Odpowiedz
0 Lajków
IlonaU
Moderator
Moderator icon
1051
213
07-06-2017
Wiadomość 3 z 3 (2 145 wyświetleń)
Ostatnie wpisy na forum
Re: Kredyt na oprocentowanie stałe a wakacje kredytowe

Ewentualnie gdzie bank ma argument aby odrzucić reklamacje to moment złożenia wniosku o zawieszenie rat. Jeżeli ktoś złożył wniosek przed wejściem w życie tej poprawki to w obowiązują go zasady z pier

...

28-09-2023
Re: Kredyt na oprocentowanie stałe a wakacje kredytowe

Niestety poprawka zmieniła sporo (taki był jej cel), a rzecznik finansowy musi na jakieś podstawie podważyć decyzje banku. 

 

W ustawie był zapis:

11. 

"Okresu zawieszenia spłaty kredytu nie wlicza się do

...

28-09-2023
Re: Kredyt na oprocentowanie stałe a wakacje kredytowe

Odmowa jest totalnie bez sensu. Prawda jest taka, że ta poprawka nic nie zmienia. Już po jej uchwaleniu bank wydawał pozytywną odpowiedź na reklamacje. W odpowiedzi nie zaznaczał niestety kiedy dojdzi

...

28-09-2023
Najbardziej pomocni użytkownicy