Odpowiedz

Problem z dodaniem karty ING w Apple Pay w MacBook Air

Cześć!

Mam problem z dodaniem karty w ApplePay w MacBook Air 2020. Klikając dodaj kartę, od razu zaciąga mi się karta, którą używam do płatności telefonem, muszę jedynie wpisać kod zabezpieczający znajdujący się na odwrocie karty. Wpisuję kod, zatwierdzam warunki umowy, po czym pojawia mi się komunikat "Spróbuj ponownie później lub skontaktuj się z wystawcą karty, aby uzyskać więcej informacji". Wystawcą karty jest ING, do którego dzwoniłam, Pani średnio potrafiła mi pomóc, ale powiedziała, że po potwierdzeniu warunków powinien mi przyjść sms potwierdzający - nic takiego nie mam.

Operację dodania karty próbowałam wielokrotnie, za każdym razem jest to samo. Może ktoś miał taką sytuację i ją rozwiązał? Byłabym wdzięczna za każdą propozycję rozwiązania problemu.

 

Dodam (może to ważne), że na iPhone ta karta bezproblemowo działa i normalnie nią płacę. 

Odpowiedz
0 Lajków
guccisima
Doradca z ambicjami I
Doradca z ambicjami I icon
5
0
08-11-2020
Wiadomość 1 z 16 (8 530 wyświetleń)

Re.: Problem z dodaniem karty ING w Apple Pay w MacBook Air

Obsługa banku nie pomoże w tym zakresie, jest on zbyt szeroki. 

- sprawdź czy Twój region oraz język jest ustawiony na Polska (ustawienia systemu)

- sprawdź czy masz aktualna wersje systemu i pobrane aktualizacje

 

 

Odpowiedz
0 Lajków
Użytkownik nie istnieje
Wiadomość 2 z 16 (8 487 wyświetleń)

Re.: Problem z dodaniem karty ING w Apple Pay w MacBook Air

System jest uaktualniony, region oczywiście Polska. Jest to nowy komputer.
Dodam tylko, że raz udało mi się dodać tą kartę, ale potem zmuszona byłam przeinstalować system i po tym fakcie już się karty dodać nie da.
Odpowiedz
0 Lajków
guccisima
Doradca z ambicjami I
Doradca z ambicjami I icon
5
0
08-11-2020
Wiadomość 3 z 16 (8 470 wyświetleń)

Re.: Problem z dodaniem karty ING w Apple Pay w MacBook Air

Proponuje jeszcze sprawdzić w moim ING, czy w opcjach konkretnej karty i jej opcji Apple Pay widnieje już twoje urządzenie, na które wcześniej dodawałaś kartę (mam na myśli Macbooka) 

 

Jeżeli urządzenie znajduje się na liście, proszę usuń i wykonaj próbę dodania karty na urządzeniu. 

Odpowiedz
0 Lajków
Użytkownik nie istnieje
Wiadomość 4 z 16 (8 442 wyświetleń)

Re.: Problem z dodaniem karty ING w Apple Pay w MacBook Air

W opcjach karty (zarówno w aplikacji w telefonie, jak i przez komputer) nie ma takiego czegoś jak podłączone urządzenia. Mam tylko opcję "usuń kartę z tego urządzenia" tj. z telefonu.

Dzwoniłam dziś do ING i konsultant mi powiedział, że po potwierdzeniu warunków umowy (przy dodawaniu karty w MacBook) powinien przyjść kod weryfikacyjny - nic takiego się nie dzieje.

Odpowiedz
0 Lajków
guccisima
Doradca z ambicjami I
Doradca z ambicjami I icon
5
0
08-11-2020
Wiadomość 5 z 16 (8 437 wyświetleń)

Re.: Problem z dodaniem karty ING w Apple Pay w MacBook Air

Proponuje jeszcze telefon do Apple Support.

800 4411875‬

 

Odpowiedz
0 Lajków
Użytkownik nie istnieje
Wiadomość 6 z 16 (8 434 wyświetleń)

Re.: Problem z dodaniem karty ING w Apple Pay w MacBook Air

Tam chyba nieczynne :/ Bo dzwonię już 3 raz i czekam kolejne 17 minut i mam już pełną listę przebojów.

Odpowiedz
0 Lajków
guccisima
Doradca z ambicjami I
Doradca z ambicjami I icon
5
0
08-11-2020
Wiadomość 7 z 16 (8 424 wyświetleń)

Re.: Problem z dodaniem karty ING w Apple Pay w MacBook Air

[ Edytowane ]

Problem nie pojawia się w przypadku karty Revolut i mBank. Próbowałem już dodać kartę Visa z ING i PKO BP – bezskutecznie. Kontaktowałem się ze wsparciem Apple, jednak nic to nie dało. Uważam, że sprawa związana jest z samą kartą – komunikat wyświetlany przy nieudanym dodaniu karty, to informacja, aby skontaktować się dostawcą karty, więc coś musi być na rzeczy. Kilku moich znajomych ma również problemy z dodaniem kart ING do płatności na Macbooku-u. Zgłosiłem sprawę już do PKO, a jutro zgłoszę problem do ING.

Odpowiedz
0 Lajków
JB1
JB1
Doradca z ambicjami II
Doradca z ambicjami II icon
20
2
28-10-2021
Wiadomość 8 z 16 (5 823 wyświetleń)

Re.: Problem z dodaniem karty ING w Apple Pay w MacBook Air

[ Edytowane ]

Dzień Dobry!

Nie będę zakładał nowego wątku.

U mnie pojawia się dokładnie ten sam problem z tym samym komputerem.

M1 Mackbook Air 2020 z Touch ID, po próbie dodanie karty do Wallet, która już działa na iphonie 12 oraz Ipadzie pro 2020, pojawia się komunikat, że nie można dodać karty.

Na infolinii powiedzieli, żeby zgłosić reklamację.

Po zgłoszeniu reklamacji do ING dostałem informację, że mam się upewnić czy napewno używam komputera z Touch ID.....

Karta Visa, jak powyżej. System aktualny, nowy Monterey, ale ten sam problem miałem na ostatniej wersji BigSur.

Macie Państwo jakieś pomysły?

 

Odpowiedz
0 Lajków
kamil19871
Nowy w branży II
Nowy w branży II icon
1
0
30-10-2021
Wiadomość 9 z 16 (5 735 wyświetleń)

Re.: Problem z dodaniem karty ING w Apple Pay w MacBook Air

Dziwny problem z tą kartą ING. Ja mam MacBooka Pro z M1 2020 i też nie mogę dodać do Apple Pay. Ale żeby było smiesznie mogę tę sama kartę dodać do Apple Pay w iPhonie oraz Appla Watchu co jest dziwne i niezrozumiałe. Dodatkowo jak pisze Guccusima zaraz po zakupie MacBooka kartę dodałem bez problemu a później po reinstalacji systemu już nie mogę Emotikon: Smutny
Odpowiedz
0 Lajków
Memos
Nowy w branży II
Nowy w branży II icon
3
0
30-10-2021
Wiadomość 10 z 16 (5 705 wyświetleń)
Ostatnie wpisy na forum
Re: Re.: Nowe konta w ING

A kiedy jakaś sensowna opcja na płacenie kartą w walutach obcych?

28-03-2024
Re: Kupno biletów przez CarPlay - czy to żart

Czyli dobrze rozumiem? W końcu przyznaliście, że Wasz sposób wprowadzenia obsługi CarPlay jest obecnie całkowicie bezużyteczny?

28-03-2024
Najbardziej pomocni użytkownicy