Odpowiedz
Tomaszy
Nowy w branży II
Nowy w branży II icon
1
1
17-11-2015
Wiadomość 1 z 9 (18 042 wyświetleń)

Re.: Karta wirtualna ING

Karta wirtualna to karta debetowa.

...
Jeśli podoba Ci się moja odpowiedź, daj mi lajka.
Jeśli odpowiedź Ci pomogła, zaakceptuj ją jako rozwiązanie.
KamilaC
Były moderator
Były moderator icon
177
70
04-09-2015
Wiadomość 2 z 9 (17 993 wyświetleń)

Re.: Karta wirtualna ING

Witam,

 

Poszę o podsumowanie informacji odnośnie opłat za uruchomienie karty i jej uzytkowanie.

 

Na stronie ogólnej była informacja o "wszystko za darmo do..." po czym otrzymałem kod cvv2 i od razu stan konta minus 20zł, zapewne jaka opłata o której zapomniano wspomnieć. Dalej nie wiem co z tym zrobić. Moge aktywwać kolejny kod ale tu od razu jest informacja że będzie JAKAŚ opłata. Jaka? Jakie kroki powinienem dalej poczynić i jaie będą wszelkie opłaty? Mogę się wycofać z tej karty? Nie minęło 14 dni więc mógłbym odstąpić od tej "umowy"?

 

Marek

MarekP
Nowy w branży II
Nowy w branży II icon
1
1
01-12-2015
Wiadomość 3 z 9 (17 584 wyświetleń)

Re.: Karta wirtualna ING

Jeżeli zamawiałeś pierwszy raz kartę wirtualną ING Visa (dla klienta indywidualnego) i masz 18-26 lat, to opłaty za wydanie nie pobieramy. W innej sytuacji pobieramy jednorazowo opłatę 20 zł. Za użytkowanie karty, aktywację i za pierwsze wydanie kodu CVV2 nie pobieramy opłaty.

Jeżeli chodzi o odstąpienie od Umowy karty, to możesz to zrobić jeżeli nie minęło 14 dni kalendarzowych od dnia otrzymania pierwszej karty, o ile nie dokonałeś żadnej operacji przy użyciu tej karty.

-------------

Jeśli podoba ci się moja odpowiedź, daj mi lajka.
Jeśli odpowiedź ci pomogła, zaakceptuj ją jako rozwiązanie.

MonikaC
Moderator
Moderator icon
626
119
04-09-2015
Wiadomość 4 z 9 (17 498 wyświetleń)

Re.: Karta wirtualna ING

Witam,

czy na karcie wirtualnej może powstać zadłużenie, np podczas dokonywania zakupów w markecie google?

Teoretycznie jest to karta prepaid, więc nie może nastąpić zadłużenie ale przeglądając https://www.ingbank.pl/_fileserver/item/1000438 możemy zauważyć w I.16 informacje o odsetkach w przypadku zadłużenia, które to moim zdaniem jest sprzeczne z ideą karty prepaid

Proszę o wyjaśnienie.

 

Pozdrawiam

Kacper

kapsel
Nowy w branży II
Nowy w branży II icon
2
2
08-12-2015
Wiadomość 5 z 9 (17 265 wyświetleń)

Re.: Karta wirtualna ING

Powinny być zapewnione środki na rachunku karty w celu rozliczenia danej transakcji. Może się zdarzyć sytuacja, że powstaje saldo ujemne, natomiast dotyczy to tylko jednej sytuacji. 

Przykładowo:

w momencie kiedy zapłacimy kartą to założy się blokada środków, transakcja nie rozliczy się, blokada zostanie zwolniona, następnie wykorzysta się środki na inna transakcję a po jakimś czasie transakcja pierwsza się rozliczy.

Może wtedy powstać saldo ujemne na rachunku.

NikolaK
Były moderator
Były moderator icon
18
7
04-09-2015
Wiadomość 6 z 9 (17 155 wyświetleń)

Re.: Karta wirtualna ING

Czyli przy normalnym użytkowaniu (np podczas zakupów w markecie google) jest niewielka szansa ze powstanie zadłużenie na karcie. Co się dzieję w sytuacji gdy posiadam na karcie np 10zł a chcę zakupić program za 20zł, transakcja zostaje odrzucona czy powstaje zadłużenie?

kapsel
Nowy w branży II
Nowy w branży II icon
2
2
08-12-2015
Wiadomość 7 z 9 (17 148 wyświetleń)

Re.: Karta wirtualna ING

Taka transakcja zostanie odrzucona. Należy zapewnić środki, które wystarczą na jej realizację.
AgnieszkaKu
Były moderator
Były moderator icon
15
5
04-09-2015
Wiadomość 8 z 9 (17 052 wyświetleń)

Re.: Karta wirtualna ING

Jeśli chodzi o AppStore - to nie koniecznie odrzucana jest płatność.

Kilka razy zdarzyło mnie się, że zakupiłem aplikację za kwotę większą, niż miałem na koncie. W efekcie takim, nie pobrało mi nic z konta, a aplikację miałem "za darmo". Problem pojawiał się później, bo nie mogłem nic więcej pobrać (nawet wersji darmowych ani nawet aktualizacji powiadanych aplikacji).

Dopiero, jak zasiliłem konto, pobrało mi zaległą opłatę i wszystko działało.
franeloo
Doradca z ambicjami II
Doradca z ambicjami II icon
29
6
10-11-2015
Wiadomość 9 z 9 (16 804 wyświetleń)
Ostatnie wpisy na forum
Re.: Kredyt hipoteczny - czas oczekiwania na decyzję

Gratuluję i bardzo dziękuje za informację Emotikon: Szczęśliwy

28-03-2024
Re: Kupno biletów przez CarPlay - czy to żart

Niestety całe ING, tam gdzie nie trzeba to wielce dbają bezpieczeństwo, tak jak z tym CarPlay wymagającym odblokowania tel, albo jak aktywujesz U2F w aplikacji to każde uruchomienie aplikacji wymaga p

...

28-03-2024
Re.: Kredyt hipoteczny - czas oczekiwania na decyzję

Tak, wczoraj dostaliśmy informację o zakończonej analizie i wstępną decyzję. Ja śledzę wpisy o ich czasach procesowych i były zgodne ze stanem faktycznym. Dzisiaj nadal są wnioski z 4.03 - czas analiz...

28-03-2024
Najbardziej pomocni użytkownicy