Odpowiedz

Cześć zadłużenia na spłatę innej karty

Mam pewną zagwozdkę. W umówie karty kredytowej zaznaczyłem opcję przekazania części kredytu w nowej karcie na spłatę karty w innym banku. Wskazana jest w umówię kwota spłaty starej karty z zaznaczeniem, że powinienem to zrobić w ciągu 3 dni roboczych od uruchomienia środków. Czy powinienem spodziewać się automatycznego przelewu na konto osobiste w kwocie, którą powinienem przekazać na spłatę dawnej karty? Umowa zastrzega tez, że powinienem to zrobić w ciągu 3 dni roboczych od uruchomienia środków (jak mniemam od daty aktywacji karty) i w ciągu 14 dni powiadomić o zamknięciu starej karty Bank ING. W jaki sposób powinienem to zrobić? W oddziale, czy jest to możliwe online?

Niestety po kilkukrotnym czytaniu wszystkich dokumentów nie znalazłem odpowiedzi na te kwestie. Z góry dziękuję za pomoc!
Odpowiedz
0 Lajków
3qxv
Doradca z ambicjami I
Doradca z ambicjami I icon
6
2
21-04-2016
Wiadomość 1 z 5 (6 160 wyświetleń)

Re: Cześć zadłużenia na spłatę innej karty

Pieniądze będziesz miał na koncie karty kredytowej w postaci limitu kredytowego. Do 3 dni roboczych od uruchomienia limitu kredytowego (nie jest to data aktywacji karty) powinieneś spłacić kartę kredytową z innego banku. Jeżeli nie będziesz mógł spłacić karty do 3 dni, to napisz do nas wiadomość w Moim ING. W ten sam sposób możesz nam zgłosić zamknięcie swojej karty kredytowej. Będziemy też sprawdzać informacje w Biurze Informacji Kredytowej. Możemy Cię dodatkowo poprosić o dokumenty, które potwierdzą zamknięcie karty kredytowej.
Dodam, że za przelew w Moim ING z konta karty kredytowej pobieramy 2% przelewanej kwoty, min. 5 zł.


-------------

Jeśli podoba ci się moja odpowiedź, daj mi lajka.
Jeśli odpowiedź ci pomogła, zaakceptuj ją jako rozwiązanie.

Odpowiedz
0 Lajków
MonikaC
Moderator
Moderator icon
626
119
04-09-2015
Wiadomość 2 z 5 (6 096 wyświetleń)

Re: Cześć zadłużenia na spłatę innej karty

Dziękuję! Niestety mimo limitu w koncie karty, przelew mogłem wykonać dopiero po jej aktywacji, wcześniej dostawałem komunikat „karta zablokowana”. Być może tak nie powinno być, ale w takim warto zwrócić na to uwagę i naprawić w systemie bankowości, bo z tego wynika, że nie zdążyłem w ciągu 3 dni roboczych. W każdym razie zgłoszę to w moim ing, dziękuję za pomoc!

Odpowiedz
0 Lajków
3qxv
Doradca z ambicjami I
Doradca z ambicjami I icon
6
2
21-04-2016
Wiadomość 3 z 5 (6 090 wyświetleń)

Re: Cześć zadłużenia na spłatę innej karty

Jest to prawidłowe działanie karty. Przelew z konta karty kredytowej możesz zrobić jak już masz kartę aktywną. Przepraszam, bo nie dodałam tego w mojej wcześniejszej odpowiedzi.


-------------

Jeśli podoba ci się moja odpowiedź, daj mi lajka.
Jeśli odpowiedź ci pomogła, zaakceptuj ją jako rozwiązanie.

Odpowiedz
0 Lajków
MonikaC
Moderator
Moderator icon
626
119
04-09-2015
Wiadomość 4 z 5 (6 082 wyświetleń)

Re: Cześć zadłużenia na spłatę innej karty

Teraz wszystko jest już jasne. Wielkie dzięki za pomoc!

Odpowiedz
0 Lajków
3qxv
Doradca z ambicjami I
Doradca z ambicjami I icon
6
2
21-04-2016
Wiadomość 5 z 5 (6 071 wyświetleń)
Ostatnie wpisy na forum
Re.: zablokowany dostep do konta - koniecznosc wizyty w banku?

A i zapomniałem dopisać, jak będziesz w oddziale to koniecznie na miejscu upewnij się czy odblokowali dostęp. Bo ja się musiałem wracać i wszystko zajęło blisko 2 godziny. 

29-03-2024
Re.: zablokowany dostep do konta - koniecznosc wizyty w banku?

Niestety w ING to częsta praktyka, blokują za byle co, ja i moja rodzina mieliśmy blokady m.in za instalacje aplikacji moje ING po raz pierwszy. Najlepsze, że tłumaczyli się tym, że nastąpiła instalac

...

29-03-2024
Re.: zablokowany dostep do konta - koniecznosc wizyty w banku?

Dodam tylko - ze po takich rozmowach z konsultantami czuje sie jak traktowany jak idiota - prosze o wyjasnienie lub kontakt.

29-03-2024
Najbardziej pomocni użytkownicy