Odpowiedz

Re: BLIK a bankomaty

Jeszcze odświeżę temat.

Zakładałem, że w ING się coś zmieni na lepsze i nadal kosicie za wypłatę BLIKiem z obcych bankomatów! Jedna wypłata za 0zł a później aż 10zł!!!! (jak zakładałem temat było 5zł)

Wszystkie duże banki dają możliwość nadal wypłaty z każdego bankomatu z obsługą wypłatę BLIKIEM (nadal nie wprowadziły opłat)  aby trzeba było za to płacić. ING nadal bez zmian....(zmiana z 5zł na 10zł)

Jeśli to za wysoki koszt dla banku, to może nie nielimitowana wypłata BLIKIEM ale np 5 czy 10 w danym miesiącu?

 

Już przemilczę fakt, że obecnie za każdą wpłatę/wypłatę moich ciężko zarobionych pieniążków w placówce ING muszę płacić!!! Kiedyś ta awaryjna jedna wpłata/wypłata była do OKO za darmo. Dzisiaj nie ma wcale.

Zarabiacie miliardy rocznie i tak zawsze trzeba jeszcze klienta oskubać.

Odpowiedz
0 Lajków
viggen
Główny rachmistrz I
Główny rachmistrz I icon
291
47
03-02-2016
Wiadomość 11 z 29 (3 858 wyświetleń)

Re: BLIK a bankomaty

[ Edytowane ]

Wypłaty w Polsce kartą debetową i kodem BLIK z bankomatów ING oraz sieci Planet Cash są darmowe, niezależnie od konta, jakie masz. Nie pobieramy też opłat za wypłatę euro kartą w naszych bankomatach. Kodem BLIK wypłacisz gotówkę tylko w złotych: bankomaty ING Banku Śląskiego i Planet Cash - wypłacasz bezpłatnie, a pozostałe bankomaty - pierwsza wypłata rozliczona przez bank w okresie miesiąca liczonego od 29 dnia danego miesiąca do 28 dnia kolejnego miesiąca jest bezpłatna, każda kolejna kosztuje 5 zł. Jeśli chcesz skorzystać z darmowych wypłat w placówce, możesz zmienić typ konta na Komfort lub Active: https://www.ing.pl/indywidualni/konta-osobiste

**
Jeśli podoba Ci się moja odpowiedź, daj mi lajka.
Moja odpowiedź Ci pomogła? Zaakceptuj ją jako rozwiązanie!
Odpowiedz
0 Lajków
SebastianM
Moderator
Moderator icon
99
16
03-03-2023
Wiadomość 12 z 29 (3 768 wyświetleń)

Re: BLIK a bankomaty

Dlaczego Wy jak zwykle odpowiadacie nie na temat? Kiedy w końcu wprowadzicie darmowe wypłaty BLIK z każdego bankomatu tak, jak w każdym normalnym banku w Polsce?
f0ku5
Zaprawiony analityk II
Zaprawiony analityk II icon
143
45
02-12-2022
Wiadomość 13 z 29 (3 727 wyświetleń)

Re: BLIK a bankomaty

Dokładnie. Nam chodzi o wypłaty BLIKiem z obcych bankomatów!!!

Jeśli to się Wam jako ING nie kalkuje jak ma konkurencja (Millenium, Mbank, PKO BP, Santander i inne)- wszystkie wypłaty BLIKIEM z obcych za 0zł - to chociaż (propozycja oczywiście)

1. 10 razy w miesiącu BLIKiem z obcych za 0zł (a nie tylko 1 raz)

2. 0zł wypłaty BLIKiem z obcych bankomatów, ale minimum 100zł (np tak ma Mbank, gdzie są darmowe bankomaty wszystkie, jeśli się wypłaci minimum 100zł, inaczej 2,5zł ale w przypadku kart debetowych, ponieważ BLIK u nich jest za darmo!)

3. Lub dorzućcie do darmowych Euronety, które są w KAŻDYM centrum handlowym (Planet Cash tak nie ma) i praktycznie w każdym centrum jakiegoś miasta. Jak Planet Cash będzie tak jak Euronet (czyli się rozbuduje na odpowiednim poziomie) to wtedy sobie Euronety wytniecie z TOiP, A teraz nie ma Euronetów a jest Planet Cash, który dopiero się rozbudowuje.....

Odpowiedz
0 Lajków
viggen
Główny rachmistrz I
Główny rachmistrz I icon
291
47
03-02-2016
Wiadomość 14 z 29 (3 698 wyświetleń)

Re: BLIK a bankomaty

Dziękujemy za sugestię. Przekazaliśmy ją do właściwego zespołu. Każdą opinię klientów analizujemy.



-----------------
Moja odpowiedź Ci pomogła? Zaakceptuj ją jako rozwiązanie.
Jeśli chcesz szybciej uzyskać odpowiedź, zachęcamy Cię do kontaktu na czacie w Moim ING lub skorzystania z Wirtualnego Asystenta.
Odpowiedz
0 Lajków
MonikaC
Moderator
Moderator icon
640
121
04-09-2015
Wiadomość 15 z 29 (3 646 wyświetleń)

Re: BLIK a bankomaty

[ Edytowane ]

Pisałem temat w czerwcu 2022. Mamy dzisiaj ostatni dzień sierpnia 2024. Czy coś się zmieniło? NIE

Od tego czasu, karta kosztuje już 10zł, jeśli nie zrobisz operacji na minimum 300zł. Są banki, gdzie wymagają ilość operacji 3-5 w miesiącu, tutaj trzeba aż 300zł wyklepać.

Od tego czasu, wzrosły opłaty za bankomaty obce. Było 7zł, dzisiaj 10zł.

Od tego czasu, z jednej wypłaty darmowej z bankomatu obcego kartą, zrobiło się zero wypłat. Został tylko BLIK, który i tak podrożał. I nadal tylko jeden BLIK z bankomatów obcych....

Cashback BLIKIEM nadal nie działa. Nadal tylko kartą. Na szczęście jeszcze 0zł.

W tym czasie konkurencja jak mBank zdążyła podwyższyć opłaty za wypłaty z bankomatów, wyłączyć darmowe BLIKI (chyba że wypłacisz 300zł z bankomatów uznanych za ich), zabrali Euronety, wprowadzili Cashback 2zł. Podwyższyli też inne opłaty.

Argument, że mBank miał darmowe BLIKI właśnie prysnął.

Są banki gdzie pozwalają kupić pakiet darmowych bankomatów za około 5zł. U was aż 25zł!

Za granicą coraz więcej banków daje 0zł + przewalutowanie (2-4%) a u Was....10 zł + 3% wartości transakcji za przewalutowanie w strefie Euro i 5% kwoty wypłaty + 3% za przewalutowanie (poza Euro). No dramat.

Kantor mający jedne z większych spreadów i tak można wymienić tylko 3 waluty.

Karta wielowalutowa w każdym banku, na podobnych zasadach a niektóre mają więcej walut.

Konto maklerskie niby za darmo ale nie można korzystać z zagranicznych giełd i ETFów.

BLIKIEM na telefon maks 500zł jednorazowo i 1000zł maks na dzień. Inne banki dają nawet 3-5 tys jednorazowo i 10 czy 20 tys dziennie to też nie jakiś kosmos.

I tak można wymieniać i wymieniać.

 

Karta wirtualna w ING wydanie 20zł. Gdzie w mBanku nadal 0zł. Zaleta taka, że macie obok mBanku, bo reszta banków nadal śpi.

I dwie kolejne zalety. OKO gdzie jako jedyni umożliwiacie wielokrotne przelewy miedzy własnym rachunkami bez opłat oraz to, że jak się zrezygnuje z debetówki, można się wyprowadzić bez zamykania konta, bo jest nadal (czy też na razie) za 0zł.

A ostatnia, to już jako produkt extra.  KK Visa Classic, gdzie opłaty i możliwość jego ominięcia jest bardzo bardzo niska i za granicą się płaci bezgotówkowo bez opłat (tylko kurs VISA)

KONIEC ZALET. Aż 4 zalet!

 

Mam konto w ING 10 lat. Trzyma mnie kredyt (warunki), fajne działanie systemu (do którego też mam coraz więcej zastrzeżeń), przyjazny bank, placówka pod nosem (ostatnio zwinęła żagle i w moim mieście ponad 250tys mam dzisiaj tylko 2 a było 5). Powoli się zaczynam zastanawiać nad zmianą banku, bo konkurencja nie śpi. Cały czas pracujecie, słuchacie klientów itd a tak naprawdę nic się nie zmienia. I tak my piszemy, prosimy a dostajemy coś "nowego" o co faktycznie nawet nie prosimy. Jak ten temat. Jak inne tematy. "Pracujemy" "Przekazane do innego działu" itd a tak naprawdę, mija od zakładanych tematów pół roku, rok czy ten powyższy (mija już 2 lata) i nadal bez zmian.

Konto ING staje się obecnie tylko kontem, gdzie człowiek ma dostać wynagrodzenie, zrobić przelewy (jeszcze za darmo) i płacić kartą (bo jeszcze bez prowizji)

Nic się nie zmienia na lepsze. Nastąpiła u Was stagnacja. Nowości ważne nie wprowadzacie razem z innymi bankami. Raczej ich tylko gonicie. Wprowadzacie nowe usługi jak Visa mobile czy inne wodotryski, które nie są nikomu potrzebne. Zmieniają się tylko opłaty TOiP na coraz gorsze. Tylko czekać, co zaraz wymyślicie i gdzie przytniecie (bo dawno nie było podwyżek a mBank już zrobił)? Większa opłata za kartę lub limit? Cashback już nie za 0zł, tylko jak niektóre banki po 2zł? Czy BLIK płatny?

Śmieszna jest tylko sytuacja, że banki zagraniczne, które kiedyś wyróżniały się "nowymi standardami", niskimi opłatami itd dzisiaj są coraz bardziej pazerne i coraz droższe a tym samym zataczamy koło, gdzie polskie Banki wydają się tańsze - choćby spojrzeć na PKO BP i ich apkę IPKO czy też na bank PEKAO i ich apkę. Warunki podobne lub lepsze niż w ING. Apki bardzo dobre i czytelne. Nowości wprowadzane w miarę szybko. I to zawsze POLSKIE BANKI a nie z kapitałem zagranicznym.

Kiedyś nie do pomyślenia, że banki polskie zaczynają być coraz lepsze niż zagraniczne. Dzisiaj coraz bardziej realne.

 

Więc czekam tylko na kolejne podwyżki TOiP. Tylko je zobaczę, zamykam wszystko co mogę (rachunek główny musi zostać bo kredyt) i zwijam żagle do konkurencji. Bo poza podwyżkami, nic ciekawego w ING od dłuższego czasu nie ma co się spodziewać. Niestety.

Odpowiedz
0 Lajków
viggen
Główny rachmistrz I
Główny rachmistrz I icon
291
47
03-02-2016
Wiadomość 16 z 29 (514 wyświetleń)

Re: BLIK a bankomaty

Podpisuję się wszystkim, co mam pod powyższym postem.

NIKT w ING nie słucha opinii i próśb klientów, nastąpiła masakryczna stagnacja. Nie wiem, szykujecie się do sprzedaży, czy co? Bo tak to wygląda.

Odpowiedz
0 Lajków
f0ku5
Zaprawiony analityk II
Zaprawiony analityk II icon
143
45
02-12-2022
Wiadomość 17 z 29 (506 wyświetleń)

Re: BLIK a bankomaty

[ Edytowane ]

Jeszcze tylko dodam, że mBank po podwyżkach, mocno grabi klienta, bo z tych "własnych" trzeba wypłacić minimum 300zł. Inaczej 2,5zł. Ale obce są dwa razy tańsze niż w ING!!! Po podwyżkach są pod tym względem tańsi od ING! Koszt 5zł, a u Was aż 10zł.

 

Natomiast nie chodzi mi o porównanie 1:1 do innych banków. Bo nigdy tak nie będzie. W jednym to tańsze, a w drugim co innego. Ale są banki, gdzie większość rzeczy mimo wszystko wychodzi korzystniej, głównie przy podstawowych rzeczach. Chociażby nadal Millenium z kontem 360, które chyba z dużych banków wychodzi najtaniej (ale ten bank omijam szerokim łukiem). Podobnie jak dawny BZWBK, dzisiaj dla zmylenia przeciwnika nazywa się Santander czy też niemiecki mBąk, który kiedyś ratował się taniochą a dzisiaj ani tani, ani dobry. Do tego system mBank zarówno ten www, jak i aplikacja to wygląda jak supermarket a nie aplikacja bankowa - z banku się zrobił jeden wielki dramat (ale obrońców i wyznawców nadal wielu w sieci ma)

Na szczęście rynek nie stoi w stagnacji i nadal mamy banki polskie jak Pekao, PKO itd.

 

Odpowiedz
0 Lajków
viggen
Główny rachmistrz I
Główny rachmistrz I icon
291
47
03-02-2016
Wiadomość 18 z 29 (495 wyświetleń)

Re: BLIK a bankomaty

Pekao to niestety pod wieloma względami jeszcze większy dramat niż ING.

Odpowiedz
0 Lajków
f0ku5
Zaprawiony analityk II
Zaprawiony analityk II icon
143
45
02-12-2022
Wiadomość 19 z 29 (473 wyświetleń)

Re: BLIK a bankomaty

[ Edytowane ]

Nie wiem, nie miałem. Ale znajomi chwalą. Apka PeoPay wyglada ciekawie. Konto wystarczy zasilić 500zł wpływem i 1 operację kartą/blikiem i masz kartę i konto za darmo (inaczej 4zł). Własne bankomaty za darmo, obce 2 razy kartą i blikiem za darmo. Większe limity Blikiem niż ING. Ważne funkcje jak Apple Pay, płatność za bilety itd są. I za granicą, jeśli spełniasz warunki jak wyżej dotyczące konta bez opłat (500zł + 1 operacja), to płatność kartą bez prowizji po kursie VISA i wypłata z bankomatów tak samo. Wpłata/wypłata w banku 8zł a nie 10zł jak w ING. Ma dwa tylko gorsze warunki niż ING- cashback 2zł (ING 0zł) i przelew SWIFT dość drogi (w ING 40zł). Z tym, że Cashback można Blikiem w Pekao, czego w ING nie ma i jak widać, raczej nie będzie. Więc opłaty i konkurencyjność konta PEKAO przynajmniej na papierze wygląda ciekawiej.

Chociaż osobiście, to szybciej mi do starego naszego PKO BP Emotikon: Mrugający

Odpowiedz
0 Lajków
viggen
Główny rachmistrz I
Główny rachmistrz I icon
291
47
03-02-2016
Wiadomość 20 z 29 (460 wyświetleń)
Ostatnie wpisy na forum
Brak ing na Tarchominie / Białołęce

Dzisiaj spotkała mnie niemiła niespodzianka. Chcialam wypłacić gotówkę z bankomatu w Galerii Polnocnej, a tam informacja, że placówka zamknięta. Sprawdzam mapę, gdzie znajdę najbliższy oddział / banko...

14-09-2024
Re: Re.: Nowy wygląd Mojego ING

to jest ciekawy paradoks, błąd banku oznacza coś lepszego. Piękny przykład zmarnowanych pieniędzy.

14-09-2024
Re: Re.: Nowy wygląd Mojego ING

Wczoraj przez moment pojawił się stary wygląd aplikacji… myślałem że w końcu doczekalismy się dobrej zmiany i powrotu do większej przejrzystości, mniejszej ilości reklam i generalnie mniejszej ilości ...

14-09-2024
Najbardziej pomocni użytkownicy