Jak inwestować

Odpowiedz

Dlaczego ING nie informuje o przyczynach wczorajszej awarii?

Wczoraj od godziny 9:38 do 11:02 notowania nie działały, a był to najlepszy czas na sprzedaż Allegro. Zanim wyraziłem oburzenie, poczekałem na dzisiejsze otwarcie, bo może by cena wróciła i nie byłoby problemu. Dzisiaj na otwarciu było -3%, a teraz jest -3.5%, a ja zostałem z przymusem dzisiejszej spłaty OTP. Można więc powiedzieć, że straciłem ponad 1/3 kapitału przez awarię maklera. Ja rozumiem, że mój "kapitał" jest śmiesznie niski, jednak mimo wszystko robię nim kilkadziesiąt tysięcy obrotu miesięcznie, od którego płacę prowizję, a co najważniejsze, chodzi o kilkaset złotych, gdzie bank ganiałby mnie o każdą złotówkę. 
Po awarii nie otrzymałem nawet informacji o jej przyczynach, cisza.

 

Choć straty są symboliczne, moja niechęć do ING jest teraz dość znaczna, czas chyba zacząć nową przygodę z innym domem maklerskim, bo przecież aż strach byłoby grać większym kapitałem. 

Melonik1
Doradca z ambicjami I
Doradca z ambicjami I icon
5
3
06-04-2022
Wiadomość 1 z 7 (5 262 wyświetleń)

Re.: Dlaczego ING nie informuje o przyczynach wczorajszej awarii?

Wczorajsze problemy z prezentowaniem i aktualizacją notowań dotknęły części klientów. Nie powodowały braku możliwości dokonywania transakcji.

Jeżeli uznajesz, że w jej wyniku poniosłeś faktyczną stratę, prosimy o reklamację wraz z całym opisem poprzez wiadomość w module Makler. I w ten sposób będziemy mogli się odnieść do Twojej konkretnej sytuacji. 

---
Jeśli podoba ci się moja odpowiedź, daj mi lajka.
Jeśli odpowiedź ci pomogła, zaakceptuj ją jako rozwiązanie.
---
Odpowiedz
0 Lajków
BartoszS
Pracuję w ING
Pracuję w ING icon
116
34
30-10-2015
Wiadomość 2 z 7 (5 245 wyświetleń)

Re.: Dlaczego ING nie informuje o przyczynach wczorajszej awarii?

Napisz prosze czy pomogla reklamacja.
Odpowiedz
0 Lajków
Weisschwartz
Doradca z ambicjami II
Doradca z ambicjami II icon
30
6
13-07-2017
Wiadomość 3 z 7 (5 206 wyświetleń)

Re.: Dlaczego ING nie informuje o przyczynach wczorajszej awarii?

Jasne, jak tylko przyjdzie odpowiedź, czyli "najpóźniej do 6 maja" Emotikon: Mrugający

Odpowiedz
0 Lajków
Melonik1
Doradca z ambicjami I
Doradca z ambicjami I icon
5
3
06-04-2022
Wiadomość 4 z 7 (5 173 wyświetleń)

Re.: Dlaczego ING nie informuje o przyczynach wczorajszej awarii?

Dzisiaj otrzymałem odpowiedź.
W dużym skrócie reklamacja nie została uznana, a w uzasadnieniu można przeczytać, że część klientów miała w tamtym czasie problemy spowodowane awarią serwerów ING, podczas której dalej przyjmowane były zlecenia (szkoda tylko, że nie poinformowali o tym klientów podczas tej 2-godzinnej awarii).
Zauważyli też, że faktycznie ciężko sprzedaje się bez notowań (szczególnie grając na dźwigniach), ale stwierdzili, że problemu nie było, bo mogłem przecież zadzwonić i załatwić wszystko przez telefon (no, akurat wtedy nie mogłem, bo nie zawsze mam taką możliwość).

 

Założyli mi opaskę na oczy podczas operacji na otwartym sercu, a kiedy doszło do szkody stwierdzili, że przecież mogłem zadzwonić na infolinie NFZ i oni by mnie pokierowali, lol.

 

Zmieniam dom maklerski, nie może być tak, że ktoś robi transakcji na 80 tysięcy w kilka miesięcy na małym kapitale (czyli płacąc przez to często większą procentowo prowizję) po czym nasypią piachu w oczy w najgorszym momencie i się tego wyprą. Z jednej strony szkoda, bo zawsze szkoda jak się traci pieniądze, szczególnie w takim przypadku, ale z drugiej jednak ta relatywnie niewielka strata uchroniła mnie przed błędem jakim byłaby wpłata większej kwoty do gry poprzez ING. 

Melonik1
Doradca z ambicjami I
Doradca z ambicjami I icon
5
3
06-04-2022
Wiadomość 5 z 7 (4 970 wyświetleń)

Re.: Dlaczego ING nie informuje o przyczynach wczorajszej awarii?

Chwała Ci za ten feedback i bardzo doceniam czas, który poświęciłeś na podzielenie się nim. Powodzenia w inwestycjach i szerokości!

 

Weisschwartz
Doradca z ambicjami II
Doradca z ambicjami II icon
30
6
13-07-2017
Wiadomość 6 z 7 (4 930 wyświetleń)

Re.: Dlaczego ING nie informuje o przyczynach wczorajszej awarii?

A dziękuję i wzajemnie Emotikon: Szczęśliwy

Odpowiedz
0 Lajków
Melonik1
Doradca z ambicjami I
Doradca z ambicjami I icon
5
3
06-04-2022
Wiadomość 7 z 7 (4 910 wyświetleń)
Ostatnie wpisy na forum
Re.: zablokowany dostep do konta - koniecznosc wizyty w banku?

Dodam tylko - ze po takich rozmowach z konsultantami czuje sie jak traktowany jak idiota - prosze o wyjasnienie lub kontakt.

28-03-2024
Re.: Zablokowany dostep

kuriozum mialem dzis to samo - jak sie skonczyla twoja sytuacja?

28-03-2024
zablokowany dostep do konta - koniecznosc wizyty w banku?

Witam - dziś otrzymalem sms o tresci "wykryslismy podejrzane transakcje dlatego tymczasowo zablokowalismy bankowosc internetowa, skontaktuj sie z infolinia". Po kontakcie z infolinia otrzymalem inform

...

28-03-2024
Najbardziej pomocni użytkownicy