Odpowiedz

API do maklera.

Dzień dobry,

Czy istnieje jakieś API do usług maklerskich? Jeśli tak, jak starać się o dostęp do niego?

 

Jeśli takowe nie istnieje, być może warto by było przemyśleć udostępnienie takiego API. Mogłoby to dać ogromną przewagę ING nad konkurencją. Przykładowo, aplikacje mobilne mogłyby być tworzone przez niezależnych twórców i użytkownicy nie musieliby polegać na, nieukrywajmy, porzuconej aplikacji mobilnej makleraING. To najprostsze wykorzystanie API, ale myślę, że wraz z jego udostępnieniem pojawiłoby się mnóstwo innowacyjnych aplikacji.

Odpowiedz
0 Lajków
monte
Doradca z ambicjami I
Doradca z ambicjami I icon
1
0
30-11-2020
Wiadomość 1 z 5 (9 443 wyświetleń)

Re.: API do maklera.

API nie udostępniamy. Dziękujemy za zgłoszenie.
Odpowiedz
0 Lajków
PawełH
Pracuję w ING
Pracuję w ING icon
95
20
15-06-2020
Wiadomość 2 z 5 (9 396 wyświetleń)

Re.: API do maklera.

No właśnie na tym ma polegać giełda, że każdy ma równe szanse na niej i decyzje nie są podejmowane przez boty. Poza tym wyobraź sobie, że ktoś tworzy aplikację, która może wysyłać zlecenia pieniężne, ktoś zacznie jej używać, "bo niby lepsza" i okaże się, że wygenerowała błąd... kto odpowie za straty?

Odpowiedz
0 Lajków
cannot
Nowy w branży II
Nowy w branży II icon
1
0
04-03-2021
Wiadomość 3 z 5 (8 974 wyświetleń)

Re.: API do maklera.

chyba żyjesz w jakimś innym świecie... boty na giełdach działają, ING czy API ma czy nie ma - inni brokerzy mają, ING nie ma "równoległej" giełdy wolnej od botów. więc pomijając pytanie "co jest niesprawiedliwego w botach?" to gdyby mówić o jakiejś tam w ogóle "sprawiedliwości" ta by była gdyby do ing można mieć dostęp z własnego oprogramowania tak jak do innych platform.

Odpowiedzialność ponosi użytkownik z reguły, natomiast nikt nie każe używać nieautoryzowanych aplikacji osobiście bym nie podpinał pod takie konta ze znaczną ilością środków do uzyskania absolutnej pewności, że wszystko jest ok. (osobiście pewnie bym sam napisał...)

wiadran
Doradca z ambicjami I
Doradca z ambicjami I icon
3
2
22-07-2021
Wiadomość 4 z 5 (7 642 wyświetleń)

Re.: API do maklera.

Ja też chciałbym dostęp do API. Jakie BM mogą udostępnić dostęp do API?

Odpowiedz
0 Lajków
duzers
Nowy w branży II
Nowy w branży II icon
1
0
15-04-2022
Wiadomość 5 z 5 (7 408 wyświetleń)
Ostatnie wpisy na forum
Re: Hasło maskowane - pozwólcie nam je wyłączyć!

Widać uwagi trafiły do kosza skoro 2 lata i nadal macie ten syf w panelu logowania Emotikon: Smutny(((

19-06-2026
Re: Problem z płatnościami zbliżeniowymi BLIK

Nie mieliśmy wcześniej zgłoszeń w tym temacie. Przekazaliśmy informację do działu technicznego z prośbą o sprawdzenie. 

16-06-2026
Problem z płatnościami zbliżeniowymi BLIK

Witajcie.
Mam od jakiegoś czasu problem przy każdej próbie płatności zbliżeniowo blikiem. Mianowicie, przy próbie zapłacenia smartfonem zawsze najpierw odblokowuję ekran odciskiem palca (taki jest wymó...

16-06-2026
Najbardziej pomocni użytkownicy