Odpowiedz

API do maklera.

Dzień dobry,

Czy istnieje jakieś API do usług maklerskich? Jeśli tak, jak starać się o dostęp do niego?

 

Jeśli takowe nie istnieje, być może warto by było przemyśleć udostępnienie takiego API. Mogłoby to dać ogromną przewagę ING nad konkurencją. Przykładowo, aplikacje mobilne mogłyby być tworzone przez niezależnych twórców i użytkownicy nie musieliby polegać na, nieukrywajmy, porzuconej aplikacji mobilnej makleraING. To najprostsze wykorzystanie API, ale myślę, że wraz z jego udostępnieniem pojawiłoby się mnóstwo innowacyjnych aplikacji.

Odpowiedz
0 Lajków
monte
Doradca z ambicjami I
Doradca z ambicjami I icon
1
0
30-11-2020
Wiadomość 1 z 5 (7 449 wyświetleń)

Re.: API do maklera.

API nie udostępniamy. Dziękujemy za zgłoszenie.
Odpowiedz
0 Lajków
PawełH
Pracuję w ING
Pracuję w ING icon
92
19
15-06-2020
Wiadomość 2 z 5 (7 402 wyświetleń)

Re.: API do maklera.

No właśnie na tym ma polegać giełda, że każdy ma równe szanse na niej i decyzje nie są podejmowane przez boty. Poza tym wyobraź sobie, że ktoś tworzy aplikację, która może wysyłać zlecenia pieniężne, ktoś zacznie jej używać, "bo niby lepsza" i okaże się, że wygenerowała błąd... kto odpowie za straty?

Odpowiedz
0 Lajków
cannot
Nowy w branży II
Nowy w branży II icon
1
0
04-03-2021
Wiadomość 3 z 5 (6 980 wyświetleń)

Re.: API do maklera.

chyba żyjesz w jakimś innym świecie... boty na giełdach działają, ING czy API ma czy nie ma - inni brokerzy mają, ING nie ma "równoległej" giełdy wolnej od botów. więc pomijając pytanie "co jest niesprawiedliwego w botach?" to gdyby mówić o jakiejś tam w ogóle "sprawiedliwości" ta by była gdyby do ing można mieć dostęp z własnego oprogramowania tak jak do innych platform.

Odpowiedzialność ponosi użytkownik z reguły, natomiast nikt nie każe używać nieautoryzowanych aplikacji osobiście bym nie podpinał pod takie konta ze znaczną ilością środków do uzyskania absolutnej pewności, że wszystko jest ok. (osobiście pewnie bym sam napisał...)

wiadran
Doradca z ambicjami I
Doradca z ambicjami I icon
3
2
22-07-2021
Wiadomość 4 z 5 (5 648 wyświetleń)

Re.: API do maklera.

Ja też chciałbym dostęp do API. Jakie BM mogą udostępnić dostęp do API?

Odpowiedz
0 Lajków
duzers
Nowy w branży II
Nowy w branży II icon
1
0
15-04-2022
Wiadomość 5 z 5 (5 414 wyświetleń)
Ostatnie wpisy na forum
Rozpatrzenie wniosku

Dzień dobry. Wniosek złożony 7 lutego, na stronie ING informacja, że jest już decyzja. Po próbie ustalenia jaka jest decyzja, otrzymałam informację od Pani z ING że jest błąd techniczny i jeszcze raz

...

18-03-2025
Pożyczka na dochody z Wielkiej Brytanii

Witam
Mam pytanie odnośnie pożyczki gotówkowej na dochody z Wielkiej Brytanii czy jest możliwość uzyskania pożyczki pracuje w Anglii w jednej firmie ponad 10 lat dochody na konto w banku angielskim.

18-03-2025
Zapytanie odnośnie pożyczki

Witam, jestem zainteresowany wzięciem pożyczki gotówkowej lub pożyczki konsolidacyjnej. Niezależnie czy będzie to pierwsza czy druga forma - chcę przeznaczyć większą jej część na spłatę obecnego zobow...

17-03-2025
Najbardziej pomocni użytkownicy