Odpowiedz

przelewy miedzy rachunkami

Witam zrobilam wczoraj przelew ze swojego konta na konto syna w ing kiedy dostanie kase bo narazie nie ma a niby przelewy wewnatrzbankowe sa realizowane od razu

Odpowiedz
0 Lajków
nowa
Nowy w branży II
Nowy w branży II icon
1
0
30-10-2016
Wiadomość 1 z 9 (16 249 wyświetleń)

Re.: przelewy miedzy rachunkami

Patrząc na ten wątek: https://spolecznosc.ingbank.pl/-/Bankowo%C5%9B%C4%87-internetowa/potwierdzenie-przelewu/td-p/5523 - wnioskuje, że pieniądze będą zaksięgowane w poniedziałek.

Odpowiedz
0 Lajków
Mitchris
Zaprawiony analityk II
Zaprawiony analityk II icon
160
73
05-11-2015
Wiadomość 2 z 9 (16 217 wyświetleń)

Re.: przelewy miedzy rachunkami

Przez weekend trwały prace technologiczne, dlatego przelew wewnętrzny w ING realizowany był tego samego dnia, jednak księgowanie pieniędzy w dniu 31.10.2016. 

Jeśli podoba ci się moja odpowiedź, daj mi lajka.
Jeśli odpowiedź ci pomogła, zaakceptuj ją jako rozwiązanie.
Odpowiedz
0 Lajków
MarcinBa
Były moderator
Były moderator icon
108
35
04-09-2015
Wiadomość 3 z 9 (16 174 wyświetleń)

Re.: przelewy miedzy rachunkami

Czy ten weekend z pracami technologicznymi trwał aż do wczoraj? 

Bo właśnie wczoraj (3.11 czwartek) po godzinie 20-21 chciałem dokonać przelewu wewnętrznego WŁASNEGO (z konta OKO na osobiste) - od zawsze takie przelewy były realizowane natychmiast, tzn. kasa pojawiała się od razu. Zaś wczoraj zrobiłem przy kasie w sklepie przelew własny (drobna kwota na zakupy), próbuję zapłacić kartą - BRAK ŚRODKÓW. Patrzę na ekran telefonu a tam komunikat mniej więcej tego typu "Twój przelew został przyjęty do późniejszej realizacji". Spróbowałem więc zrobić przelew jeszcze raz - dokładnie to samo "do późniejszej realizacji".

 

Pieniądze fizycznie pojawiły się na koncie dopiero dzisiaj. Coś się wobec tego pozmieniało w kwestii realizacji przelewów własnych/wewnętrznych, że po godzinie 20tej nie mam dostępu do swoich WŁASNYCH oszczędności? 


Odpowiedz
0 Lajków
tomash87
Nowy w branży II
Nowy w branży II icon
1
0
04-11-2016
Wiadomość 4 z 9 (15 948 wyświetleń)

Re.: przelewy miedzy rachunkami

Nic się nie zmieniło. Zlecenia płatnicze w złotych między dwoma rachunkami dla klientów indywidualnych w ING Banku Śląskim są realizowane w czasie rzeczywistym. 

Jest natomiast jeden wyjątek, jeśli ktoś na swoim koncie posiada zajęcie egzekucyjne (np. z powodu mandatu) to faktycznie księgowanie i udostępnienie pieniędzy odbywa się dopiero w najbliższym/kolejnym dniu roboczym.

Zachęcam do kontaktu telefonicznego z nami w celu wyjaśnienia i sprawdzenia - 32 357 00 69.


 



-----------------
Jeśli podoba Ci się moja odpowiedź, daj mi lajka.
Jeśli odpowiedź Ci pomogła, zaakceptuj ją jako rozwiązanie.
Odpowiedz
0 Lajków
KatarzynaA
Były moderator
Były moderator icon
354
91
04-09-2015
Wiadomość 5 z 9 (15 883 wyświetleń)

Re.: przelewy miedzy rachunkami

[ Edytowane ]
Bzdura, i to od przedstawiciela. Przelew zapisany do pozniejszej realizacji mimo eostepnych srodkow etc. Komornicy nie maja tu nic do rzeczy. A sugerowanie ze ktos ma zajecie rachunku jest bezsensownym sianiem paniki.
Odpowiedz
0 Lajków
Flamaster
Nowy w branży II
Nowy w branży II icon
1
0
26-12-2017
Wiadomość 6 z 9 (14 586 wyświetleń)

Re.: przelewy miedzy rachunkami

Informacje przekazane wcześniej są prawidłowe.

Napisz mi co dokładnie się nie zgadza?



-----------------
Jeśli podoba Ci się moja odpowiedź, daj mi lajka.
Jeśli odpowiedź Ci pomogła, zaakceptuj ją jako rozwiązanie.
Odpowiedz
0 Lajków
KatarzynaA
Były moderator
Były moderator icon
354
91
04-09-2015
Wiadomość 7 z 9 (14 502 wyświetleń)

Re.: przelewy miedzy rachunkami

Gdy kolezanka zrobila przelew w tym samym banku mamy konta o godz 17.30 wykonany a na moim rachunku jest zajecie to o ktorej zaksiegowane zostana pieniadze na moim koncie czy dopiero o 11 ?
Odpowiedz
0 Lajków
Klaudia2
Nowy w branży II
Nowy w branży II icon
1
0
11-04-2018
Wiadomość 8 z 9 (12 671 wyświetleń)

Re: Re.: przelewy miedzy rachunkami

Saldo kont objętych zajęciem egzekucyjnym aktualizujemy w dni robocze i soboty między godziną 8:00 a 20:00. Jeżeli Twoja koleżanka wyśle Ci pieniądze w trakcie dnia roboczego o 17:30 to chwilę później powinny być one na Twoim koncie (jeżeli nie przekroczyłaś jeszcze kwoty wolnej od zajęcia). Gdyby taki przelew został do Ciebie zlecony od klienta, który również ma konto w naszym banku po 20:00 lub w niedzielę albo jakieś święto to w takiej sytuacji zaksięgujemy go na Twoim koncie w kolejnym dniu roboczym po godzinie 8:00. 

Jeśli podoba Ci się moja odpowiedź, daj mi lajka.
Jeśli odpowiedź Ci pomogła, zaakceptuj ją jako rozwiązanie.
Odpowiedz
0 Lajków
ŁukaszW
Były moderator
Były moderator icon
699
228
12-10-2015
Wiadomość 9 z 9 (12 562 wyświetleń)
Ostatnie wpisy na forum
Re: Ile lat wstecz ING bierze pod uwagę w ryczałcie?

biorą 2 ostatnie lata + kwartał bieżącego.

 

Martyna, you are useless.

29-03-2024
Re.: zablokowany dostep do konta - koniecznosc wizyty w banku?

A i zapomniałem dopisać, jak będziesz w oddziale to koniecznie na miejscu upewnij się czy odblokowali dostęp. Bo ja się musiałem wracać i wszystko zajęło blisko 2 godziny. 

29-03-2024
Re.: zablokowany dostep do konta - koniecznosc wizyty w banku?

Niestety w ING to częsta praktyka, blokują za byle co, ja i moja rodzina mieliśmy blokady m.in za instalacje aplikacji moje ING po raz pierwszy. Najlepsze, że tłumaczyli się tym, że nastąpiła instalac

...

29-03-2024
Najbardziej pomocni użytkownicy