Odpowiedz

Re.: nowy system bankowosci internetowej

[ Edytowane ]

wojciech pisze:

Powiadomienia push są do bani bo jak w danym momencie nie masz połączenia z interentem albo masz wyłączoną synchronizację to... go nie dostaniesz i przepadnie (to jest gigantyczny babol).

A do tego są najwyraźniej mocno powiązane z nowym systemem, wiec jak system padnie to i tak nic nie dostaniesz (z resztą to bez sensu - po co informować o tym, co widać? o przerwach technicznych ING informuje na swoim blogu, ale miłoby to jednak wysyłać jako wiadomosć MAIL bo nie każdy wchodzi tam co dzień albo ma w czytniku RSS).


@wojciech Zgadza się, nie mając połączenia z internetem nie otrzymasz powiadomienia Push. Jeśli zależy Ci na informacji odnośnie wpływu lub obciążenia na koncie (a nie masz stałego dostępu o internetu) to proponuję skorzystanie z jednego z trzech pakietów SMS:

- Pakiet Darmowy, w ramach, którego możesz otrzymać 3 SMS-y informujące o uznaniach/obciążeniach rachunku powyżej 300 zł. Ten pakiet jest bezpłatny.

- Pakiet Abonamentowy, w ramach, którego możesz otrzymać do 25 SMS-ów o uznaniach i/lub obciążeń na rachunku, dokonaniu transakcji kartą oraz o niezrealizowaniu stałego zlecenia. Opłata za korzystanie z pakietu wynosi 5 zł.

- Pakiet Bezabonamentowy, w ramach, którego możesz otrzymać nieokreśloną ilość wiadomości SMS o uznaniach i/lub obciążeń na rachunku, dokonaniu transakcji kartą oraz o niezrealizowaniu stałego zlecenia, gdzie za każdą wiadomość pobieramy opłatę w wysokości 0,25 zł.

Pakiet Abonamentowy i Bezabonamentowy możesz edytować i ustalić o jakich transakcjach i od jakiej kwoty chcesz być informowany.

Pakiet SMS działa w ramach serwisu Halo Śląski (jest to bezpłatna usługa), którą możesz założyć w dowolnym oddziale banku.




-----------------
Jeśli podoba Ci się moja odpowiedź, daj mi lajka.
Jeśli odpowiedź Ci pomogła, zaakceptuj ją jako rozwiązanie.
KatarzynaA
Były moderator
Były moderator icon
354
91
04-09-2015
Wiadomość 911 z 1 332 (16 685 wyświetleń)

Re.: nowy system bankowosci internetowej


yoakhim pisze:

Ja natomiast mam problem z anulowaniem wniosków na kredyt, kartę kredytową, limit w końcie. Niezależnie od platformy, na której pracuję i system (Mac, PC, Win, OS X, Android oraz iOS), klikając "Rezygnuj z wniosku", pojawia się biały prostokąt z kręcącym się bez końca kółeczkiem.

 

 


@yoakhim 
Przedstawiona sytuacja może wynikać z błędu przeglądarki. Pomocne w tej sytuacji może być oczyszczenie przeglądarki, z której korzystasz.

CO MOŻE POMÓC?

  1. Zmiana przeglądarki
  2. Uruchomienie przeglądarki bez dodatków
  3. Wyczyszczenie plików cookies i pamięci podręcznej

INTERNET EXPLORER W przeglądarce IE możesz uruchomić tą funkcję poprzez kliknięcie ikonki koła zębatego, następnie bezpieczeństwo i usuwanie historii przeglądania.
GOOGLE CHROME  W Google Chrome możesz kliknąć ikonkę menu, przejść do więcej narzędzi i kliknąć wyczyść dane przeglądania.
MOZILLA FIREFOX Dla Mozilli Firefox możesz kliknąć w ikonkę menu, kliknąć opcje, przejść do zakładki prywatność i kliknąć w odnośnik kierujący do czyszczenia pamięci przeglądarki.

Jeśli opisane rozwiązania nie pomogą, to napisz do nas wiadomość w bankowości.
 
 



-----------------
Jeśli podoba Ci się moja odpowiedź, daj mi lajka.
Jeśli odpowiedź Ci pomogła, zaakceptuj ją jako rozwiązanie.
Odpowiedz
0 Lajków
KatarzynaA
Były moderator
Były moderator icon
354
91
04-09-2015
Wiadomość 912 z 1 332 (16 683 wyświetleń)

Re.: nowy system bankowosci internetowej


KatarzynaA pisze:

wojciech pisze:

Powiadomienia push są do bani bo jak w danym momencie nie masz połączenia z interentem albo masz wyłączoną synchronizację to... go nie dostaniesz i przepadnie (to jest gigantyczny babol).

A do tego są najwyraźniej mocno powiązane z nowym systemem, wiec jak system padnie to i tak nic nie dostaniesz (z resztą to bez sensu - po co informować o tym, co widać? o przerwach technicznych ING informuje na swoim blogu, ale miłoby to jednak wysyłać jako wiadomosć MAIL bo nie każdy wchodzi tam co dzień albo ma w czytniku RSS).


@wojciech Zgadza się, nie mając połączenia z internetem nie otrzymasz powiadomienia Push. Jeśli zależy Ci na informacji odnośnie wpływu lub obciążenia na koncie (a nie masz stałego dostępu o internetu) to proponuję skorzystanie z jednego z trzech pakietów SMS:

- Pakiet Darmowy, w ramach, którego możesz otrzymać 3 SMS-y informujące o uznaniach/obciążeniach rachunku powyżej 300 zł. Ten pakiet jest bezpłatny.

- Pakiet Abonamentowy, w ramach, którego możesz otrzymać do 25 SMS-ów o uznaniach i/lub obciążeń na rachunku, dokonaniu transakcji kartą oraz o niezrealizowaniu stałego zlecenia. Opłata za korzystanie z pakietu wynosi 5 zł.

- Pakiet Bezabonamentowy, w ramach, którego możesz otrzymać nieokreśloną ilość wiadomości SMS o uznaniach i/lub obciążeń na rachunku, dokonaniu transakcji kartą oraz o niezrealizowaniu stałego zlecenia, gdzie za każdą wiadomość pobieramy opłatę w wysokości 0,25 zł.

Pakiet Abonamentowy i Bezabonamentowy możesz edytować i ustalić o jakich transakcjach i od jakiej kwoty chcesz być informowany.

Pakiet SMS działa w ramach serwisu Halo Śląski (jest to bezpłatna usługa), którą możesz założyć w dowolnym oddziale banku.



Ciekawe po co wymyślili e maile ? Ale po co wysyłać nimi potwierdzenia skoro zą darmo ...

Odpowiedz
0 Lajków
august
Zaprawiony analityk I
Zaprawiony analityk I icon
76
15
31-03-2016
Wiadomość 913 z 1 332 (16 673 wyświetleń)

Re.: nowy system bankowosci internetowej


KatarzynaA pisze:

wojciech pisze:

Powiadomienia push są do bani bo jak w danym momencie nie masz połączenia z interentem albo masz wyłączoną synchronizację to... go nie dostaniesz i przepadnie (to jest gigantyczny babol).

A do tego są najwyraźniej mocno powiązane z nowym systemem, wiec jak system padnie to i tak nic nie dostaniesz (z resztą to bez sensu - po co informować o tym, co widać? o przerwach technicznych ING informuje na swoim blogu, ale miłoby to jednak wysyłać jako wiadomosć MAIL bo nie każdy wchodzi tam co dzień albo ma w czytniku RSS).


@wojciech Zgadza się, nie mając połączenia z internetem nie otrzymasz powiadomienia Push. Jeśli zależy Ci na informacji odnośnie wpływu lub obciążenia na koncie (a nie masz stałego dostępu o internetu) to proponuję skorzystanie z jednego z trzech pakietów SMS:

- Pakiet Darmowy, w ramach, którego możesz otrzymać 3 SMS-y informujące o uznaniach/obciążeniach rachunku powyżej 300 zł. Ten pakiet jest bezpłatny.

- Pakiet Abonamentowy, w ramach, którego możesz otrzymać do 25 SMS-ów o uznaniach i/lub obciążeń na rachunku, dokonaniu transakcji kartą oraz o niezrealizowaniu stałego zlecenia. Opłata za korzystanie z pakietu wynosi 5 zł.

- Pakiet Bezabonamentowy, w ramach, którego możesz otrzymać nieokreśloną ilość wiadomości SMS o uznaniach i/lub obciążeń na rachunku, dokonaniu transakcji kartą oraz o niezrealizowaniu stałego zlecenia, gdzie za każdą wiadomość pobieramy opłatę w wysokości 0,25 zł.

Pakiet Abonamentowy i Bezabonamentowy możesz edytować i ustalić o jakich transakcjach i od jakiej kwoty chcesz być informowany.

Pakiet SMS działa w ramach serwisu Halo Śląski (jest to bezpłatna usługa), którą możesz założyć w dowolnym oddziale banku.



Przepraszam, czy ta wiadomość to jakiś ponury żart?

Clue powiadomień na e-mail to możliwość "odwiązania" się od telefonu i bycia przykutym do GSM w taki czy inny sposób (bo i powiadomienia push i telefon wymagają bycia w zasiegu). Z kolei e-mail... mogę sobie sprawdzić na dowolnym urządzeniu, w dowolnej aplikacji i o dowolnym czasie.

A, i e-mail są ciut tańsze (już pomijając, że wsze ceny za powiadomienia sms są z kosmosu, ale to pewnie radosny narzut terminacji i używanie takiego a nie innego dostawcy bramki sms)

Odpowiedz
0 Lajków
wojciech
Główny rachmistrz I
Główny rachmistrz I icon
245
89
02-03-2016
Wiadomość 914 z 1 332 (16 619 wyświetleń)

Re.: nowy system bankowosci internetowej


@wojciechpisze: Z kolei e-mail... mogę sobie sprawdzić na dowolnym urządzeniu, w dowolnej aplikacji i o dowolnym czasie.

W tym kanale też możesz mieć takie same problemy z łącznością jak przy telefonach.

Rozumiem, pracujesz przy komputerze skrzynka e-mail otwarta. Przychodzi wiadomość o awarii i co? Odłożysz temat złożenia dyspozycji na później?
 
Nie dostajesz maila, sytuacja obecna, wchodzisz na stronę logowania. Nie wyświetla się. Zaglądasz na ingbank.pl i czytasz o awarii. Adres banku możesz zapisać sobie do ulubionych.

W Twoim oczekiwaniem jest pewnie najzwyklejszy newsletter?

Jest awaria, Bank wysyła wiadomość o problemach w dostępie. Podobnie z pracami konserwacyjnymi itp.
Czy jednak jakiś bank korzysta z tego typu kanału powiadomień klienta o problemach?

Odpowiedz
0 Lajków
Użytkownik nie istnieje
Wiadomość 915 z 1 332 (16 612 wyświetleń)

Re.: nowy system bankowosci internetowej


mcumberpl pisze:

@wojciechpisze: Z kolei e-mail... mogę sobie sprawdzić na dowolnym urządzeniu, w dowolnej aplikacji i o dowolnym czasie.

W tym kanale też możesz mieć takie same problemy z łącznością jak przy telefonach.

Rozumiem, pracujesz przy komputerze skrzynka e-mail otwarta. Przychodzi wiadomość o awarii i co? Odłożysz temat złożenia dyspozycji na później?
 
Nie dostajesz maila, sytuacja obecna, wchodzisz na stronę logowania. Nie wyświetla się. Zaglądasz na ingbank.pl i czytasz o awarii. Adres banku możesz zapisać sobie do ulubionych.

W Twoim oczekiwaniem jest pewnie najzwyklejszy newsletter?

Jest awaria, Bank wysyła wiadomość o problemach w dostępie. Podobnie z pracami konserwacyjnymi itp.
Czy jednak jakiś bank korzysta z tego typu kanału powiadomień klienta o problemach?


Znowu się nie popisałeś zrozumieniem tekstu czytanego -- czy ja cokolwiek powyżej wspomniałem o awarii? Nie, nawet odpowiedź na moją wcześniejszą wiadomość dotyczyła powiadomień o zdarzeniach na koncie (bo via powiadomienia sms nie dostaniesz nic więcej).

* nie potrzebuję powiadomień o awarii (jak nie działa to nie działa, bank co najwyżej mógłby sprawniej podmieniać stronę logowania tak, żeby informawać że jest awaria i "pracują" + szacowany czas - powiadomienie o tym to głupota);

* średnio potrzebuję informację o planowanych pracach serwisowych - mam ich aktualności via RSS więc jak są planowane przerwy to wiem z kilkudniowym wyprzedzeniem -- to może jednak być przydatne dla osób, dla których "RSS" to taka sama abstrakcja jak podróż na Marsa;

* powiadomienia o zdarzeniach na koncie (i tutaj sugestia używania SMS jak mi push nie odpowiada) - tak, to jest przydatne że jakieś środki wpłynęły bądź przelew został zrealizowany -- do tego mogę od razu dostać powiadomienie; odpada konieczność logowania się co jakiś czas żeby sprawdzić stan realizacji i nie muszę posiłkować się konkretnym telefonem na którym koniecznie muszę używać błogosławionego systemu od google/apple.

Odpowiedz
0 Lajków
wojciech
Główny rachmistrz I
Główny rachmistrz I icon
245
89
02-03-2016
Wiadomość 916 z 1 332 (16 606 wyświetleń)

Re.: nowy system bankowosci internetowej

Ten temat ciągle odbiega na prawo i lewo. Trudno się w nim połapać.

Traktuj mój wpis jako ogólne zagadnienie związane z powiadomieniami na e-mail.

Przesyłanie potwierdzenia przelewów, wyciągów na maila mnie to akurat nie interesuje.

Informacja o przerwach w dostępie do systemu? Już prędzej.

 

Powiadomienia push sprawdzają się w ING bardzo dobrze. Zastrzeżeniem jest brak informacji o pobranej prowizji, ale może to się zmieni. Natomiast płatności kartami, szczególnie jak konto wspólne, sprawdza się doskonale. Dla mnie rozwiązanie najdogodniejsze.

Pomimo, że skrzynkę e-mail mam otwartą niemal cały czas.

Odpowiedz
0 Lajków
Użytkownik nie istnieje
Wiadomość 917 z 1 332 (16 544 wyświetleń)

Re.: nowy system bankowosci internetowej

I kolejny "kwiatek", który mnie rozzłościł. Dostałem """OFERTĘ" super lokaty 3M - oczywiscie dopiero wtedy kiedy przelewałem środki na inne konto. Chciałbym obejrzeć tę lokatę, sprawdzić jej warunki - może skorzystać ( choć jest gorsza niż standardowa oferta z bezpośredniej konkurencji).

Przeszukałem cały ten koszmarny kolorowy nakółowany system - jakbym chciał wziąć kredyt, karte kredytową albo zmarnować swoje pieniądze w pseudo-inwestycjach to znajduję to w każdym możliwym miejscu tego śmiesznego systemu.

Gdzie jest jednak ta oferta lokaty????????????????  Pracownicy banku może coś zapropnują? Może nie zauważyłem jakiegoś miejsca w którym programista schował tę podobno przynaną mi ofertę?

Odpowiedz
0 Lajków
amari
Doradca z ambicjami I
Doradca z ambicjami I icon
6
5
18-01-2017
Wiadomość 918 z 1 332 (16 529 wyświetleń)

Re.: nowy system bankowosci internetowej


mcumberpl pisze:

Ten temat ciągle odbiega na prawo i lewo. Trudno się w nim połapać.

Traktuj mój wpis jako ogólne zagadnienie związane z powiadomieniami na e-mail.

Przesyłanie potwierdzenia przelewów, wyciągów na maila mnie to akurat nie interesuje.

Informacja o przerwach w dostępie do systemu? Już prędzej.

 

Powiadomienia push sprawdzają się w ING bardzo dobrze. Zastrzeżeniem jest brak informacji o pobranej prowizji, ale może to się zmieni. Natomiast płatności kartami, szczególnie jak konto wspólne, sprawdza się doskonale. Dla mnie rozwiązanie najdogodniejsze.

Pomimo, że skrzynkę e-mail mam otwartą niemal cały czas.


Podziwiam za upór , naprawdę ... W przypadku zmasowanego ataku np Anonymous na serwery banku , ja mam je u siebie w skrzynce , bezpieczne , zarchiwizowane . Skoro wszystkie inne banki dają możliwość potwierdzenia e mailem to może COŚ w tym jest ? Nie mam smartfona , przebywam poza zasięgiem itp więc nic nie wiem ,  a maile powiadamiające sobie grzecznie czekają gotowe do odczytania przy okazji i zarchiwizowania . Taki mój back up , komu to przeszkadza i dlaczego ?

Odpowiedz
0 Lajków
august
Zaprawiony analityk I
Zaprawiony analityk I icon
76
15
31-03-2016
Wiadomość 919 z 1 332 (16 496 wyświetleń)

Re.: nowy system bankowosci internetowej

@Konto usunięte

To fajnie, że u Ciebie się sprawdza i idealnie pasuje do Twojego workflow (i nie neguję, że u sporej części populacji będzie się sprawdzać), ale bądź łaskaw spojrzeć na to z innej perspektywy i wziąć pod uwagę też inne oczekiwania użytkownikow (i możliwości jakie daje e-mail)

@august

GTW z ING zaraz Ci odpiszą, że StrasznaTajemnicaBankowa czy inne bzdury... rzecz jasna PDF może być zabezpieczony hasłem albo jak bankowi tak zależy, to użytkownik może sobie wygenerować klucz PGP i podać część publiczną bankowi i wtedy bank zaszyfruje wiadomość tym kluczem (tak, to rozwiązanie jest bardzo "nerdowskie" Emotikon: Mrugający ). Jak widać rozwiazania są, logiczne argumenty są, ale... nie jesteśmy milenialsami, milenialsi uważają, że e-mail jest antyczny, milienialsi uważają, że na świecie istnieją tylko smartfony i abosolutnie tylko push trzeba używać bo jest świętością...

 

No i dalej możemy sobie tak rzucać grochem o ścianę w bardzo bezproduktywny sposób bo bank jest jak ta stereotypowa "baba" z odpowiedzią "nie bo nie", a mógłby byś wspaniałą Kobietą z którą chce się tworzyć partnerski związek, że tak sobie pozwolę na drobną paralelę Emotikon: Mrugający

Odpowiedz
0 Lajków
wojciech
Główny rachmistrz I
Główny rachmistrz I icon
245
89
02-03-2016
Wiadomość 920 z 1 332 (16 482 wyświetleń)
Ostatnie wpisy na forum
Re.: Kredyt hipoteczny - czas oczekiwania na decyzję

Tak, wczoraj dostaliśmy informację o zakończonej analizie i wstępną decyzję. Ja śledzę wpisy o ich czasach procesowych i były zgodne ze stanem faktycznym. Dzisiaj nadal są wnioski z 4.03 - czas analiz...

28-03-2024
Re: Kupno biletów przez CarPlay - czy to żart

Przepraszamy za dłuższy czas odpowiedzi. Temat jest analizowany po naszej stronie. Damy znać jeśli wprowadzone będą zmiany w tym zakresie.

28-03-2024
Re.: Kredyt hipoteczny - czas oczekiwania na decyzję

Dzień dobry,

Czy ma już Pani decyzję?

Ja złożyłam wniosek 6.03, od 8.03 jest w analizie. Nie proszono mnie o dodatkowe dokumenty, miałam operat zewnętrzny, 19.03 ING sprawdzał mnie w BIK i nadal beż żad

...

28-03-2024
Najbardziej pomocni użytkownicy