Odpowiedz

Re.: nowy system bankowosci internetowej


AgnieszkaBin pisze:
@dawidt Nie znamy jeszcze konkretnej daty. O wyłączeniu ING BankOnLine poinformujemy wcześniej.

 

Tak, tak poinformujcie wcześniej.  Przenoszę się do PKO .  Z chwilą zamknięcia "starego" systemu, daję dyla z banku który ma klientów w d..... .  Interfejs nowego systemu to porażka.

Odpowiedz
0 Lajków
PanCerny
Doradca z ambicjami II
Doradca z ambicjami II icon
15
12
10-09-2016
Wiadomość 791 z 1 332 (19 103 wyświetleń)

Re.: nowy system bankowosci internetowej

A skąd przekonanie, że tam nie mają?
Odpowiedz
0 Lajków
Użytkownik nie istnieje
Wiadomość 792 z 1 332 (19 094 wyświetleń)

Re.: nowy system bankowosci internetowej


mcumberpl pisze:
A skąd przekonanie, że tam nie mają?

 

Zrobiłem "risercz" w kilku bankach.  Jak na razie nikt nie wpadł na tak idiotyczną zmianę jak ING .....

Odpowiedz
0 Lajków
PanCerny
Doradca z ambicjami II
Doradca z ambicjami II icon
15
12
10-09-2016
Wiadomość 793 z 1 332 (19 083 wyświetleń)

Re.: nowy system bankowosci internetowej


amari pisze:

 

Ręce opadają. Jeżeli zrobicie to samo z apką mobilną, która jeszcze daje mi możliwosć wykonania takiego wzorca w szybki sposób to dobijecie nawet mnie. A jestem uparty i wiele waszych pomysłów już przetrwałem, nawet to ile trzeba się naklikać i nascrollować po ekranie żeby wykonać prosty przelew między własnymi kontami... Nie wspomne już o tym że w poprzednim systemie czasem dostawałem "specjalne oferty lokat" - w nowym to chyba nawet nie ma na nie miejsca... 


Z apką mobilną już to zrobili. Przecież Moje ING Mobile wygląda i działa tak samo jak wersja desktopowa. O ile na desktopie jest myszka, duży ekran i da się jakoś nie zauważać pewnych rzeczy, o tyle na smartfonie korzystanie z tego to droga przez mękę. Stara aplikacja dostaje same plusy, nowa 95% minusów. Bank i tak nadal twierdzi, że jest git.

Odpowiedz
0 Lajków
atmt
Zaprawiony analityk II
Zaprawiony analityk II icon
146
77
27-11-2015
Wiadomość 794 z 1 332 (19 061 wyświetleń)

Re.: nowy system bankowosci internetowej

Chyba wynika to z tego że bankowcy pracując na co dzień z tym szajsem mają go opanowany. My, użytkownicy korzystamy z tego kilka minut w ciągu dnia, a więc bardziej nam odpowida coś co jest intuicyjne, i z punktu widzenia banku wydaje się być niezrozumiałe. Tak jak w powiedzeniu - syty nie zrozumie głodnego.

Poza tym, bank ma zarabiać pieniądze, a nie przejmować się  klientem który jest tylko u**beep**liwym dodatkiem do pieniążków które ma na koncie, albo zaciągniętych kredytów. Pamiętam, jak platforma N łączyła się z C+  myśleli że klient jest głupi i pójdzie na te ich plewy, i jak się skończyło?

Odpowiedz
0 Lajków
alz
alz
Zaprawiony analityk I
Zaprawiony analityk I icon
81
56
24-11-2016
Wiadomość 795 z 1 332 (19 051 wyświetleń)

Re.: nowy system bankowosci internetowej


amari pisze:

 

Zapewne ktoś już o to pytał, w końcu ten wątek ma 70 stron i niestety nie jestem w stanie go przeczytać. Tym bardziej że odpowiedz pracownika banku zapewne jest standardowa. Pytanie jest proste ---- jak zrobić przelew do US tak samo prosto, szybko, na każdym systemie (także ze starszymi przeglądarkami, albo prostszymi) w tym nowym bublu? Wchodzę do niewiarygodnie koszmarnej funkcji przelewów, wpisuję sobie np. PIT-5L - oczywiscie nic się nie pojawia, wzorca nie ma. Jestem w stanie znalezc stary przelew z poprzedniego kwartału. Tylko ze otwiera się jako zwykły przelew do edycji... Po kilku takich próbach - uwzględniając nawet najbardziej wydumane "pomysły ing" po prostu ze złością wyłączam stronę banku.

 


Aby zrobić taki przelew prosimy wybrać Wykonaj transakcję -> zaznaczyć konto z którego ma być przelew -> Przelew podatkowy -> w polu Typ formularz prosimy wpisać ten, o którym piszesz czyli PIT-5L. Potem wystarczy uzupełnić pozostałe pola.
Jeżeli nadal będzie się pojawiał problem, prosimy o wiadomość.





-----------------
Jeśli podoba Ci się moja odpowiedź, daj mi lajka.
Jeśli odpowiedź Ci pomogła, zaakceptuj ją jako rozwiązanie.
Odpowiedz
0 Lajków
AgnieszkaBin
Moderator
Moderator icon
772
171
04-09-2015
Wiadomość 796 z 1 332 (19 026 wyświetleń)

Re.: nowy system bankowosci internetowej

@PanCernyto samo ludzie mówili kiedy zmienil sie mBank.

Dziwi mnie opór ludzi do zmian, staram się jednak patrzeć na siebie.

Odpowiedz
0 Lajków
Użytkownik nie istnieje
Wiadomość 797 z 1 332 (19 018 wyświetleń)

Re.: nowy system bankowosci internetowej


dawidt pisze:

Stary system już jest stopniowo wygaszany (co za modne słowo). Na przykład wyszukiwarka jest coraz bardziej ułomna.

Banalne sprawdzenie stanu kont w nowym ing wymaga przewijania, oglądania kręcącego sie kółka oczekiwania, przełączenia między finansami prywatnymi i firmowymi. Za to potem widać kwote powtórzoną aż 4 razy. Żeby się utrwaliło.

Piszecie, że nowy system to spełnienie marzeń klientów. Proszę wymienić która z uwag w tym wątku została juz uwzględniona?


Prosimy napisz do nas przez bankowość internetową (Wiadomości). Wtedy będziemy mogli sprawdzić dlaczego pojawia Ci się powtórzona kwota 4 razy i co jest powodem tego, że długo ładuje Ci się system.





-----------------
Jeśli podoba Ci się moja odpowiedź, daj mi lajka.
Jeśli odpowiedź Ci pomogła, zaakceptuj ją jako rozwiązanie.
Odpowiedz
0 Lajków
AgnieszkaBin
Moderator
Moderator icon
772
171
04-09-2015
Wiadomość 798 z 1 332 (19 008 wyświetleń)

Re.: nowy system bankowosci internetowej

Z mojego doświadczenia, ING ma jeden z lepszych kontaktów z klientami...
Odpowiedz
0 Lajków
dzik
Doradca z ambicjami II
Doradca z ambicjami II icon
16
4
04-01-2017
Wiadomość 799 z 1 332 (18 984 wyświetleń)

Re.: nowy system bankowosci internetowej

O tym że mogę od początku wprowadzić wszystkie dane w całkowicie nowy przelew podatkowy to myśle że każde dziecko wie i sobie znajdzie.
Piszę o tym że mam zapisany wzorzec do mojego US z odpowiednimi polami już wypełnionymi - chce go użyć, zmienić kwotę, datę i kwartał rozliczenia a potem wysłać. Tak, przypadkiem (!!!!!!!) mój wzorzec ma nazwę PIT-5L, o czym zapomniałem napisać, bo wydawało mi się to niepotrzebne. Dopowiem też że to tylko przykład - chodzi tu o kilka przelewów które dotychczas wykonywałem szybko i sprawnie...
Dziękuję za powyższą poradę - mogłem się jej w sumie spodziewać Emotikon: Szczęśliwy. Znam jeszcze jedną równie przydatną --- prosimy użyć starego systemu....

Dla wszystkich z poradami "to nowoczesne, to lepsze, narzekacze są ble" odpowiadam z góry że jestem bardzo wyrozumiały, rozumiem potrzebę wprowadzania nowości oraz rozwijania systemu. Rozumiem nawet dlaczego twórcy tego koszmaru z kółkami uwazają i będą podkreślać że to jest hit i absolutne novum oraz że teraz już nic nie da się zrobić bo po prostu projektant zawalił swoją pracę.
Podpowiem wszystkim raz jeszcze - w starym systemie, który także był pełen wad, proste operacje bankowe wymagały kilku kliknięć. Jak podaję powyżej,w nowym systemie zamiast wykonania "wzorca" muszę za każdym razem wprowadzać NOWY przelew podatkowy, z wyborem US, przypominaniem sobie jakie to akurat dane muszę wprowadzić w danym formularzu itd.... Ależ dobra zmiana, szczególnie jak muszę to wykonać za granicą kraju z prostego linuxowego systemu z nieznaną ing przeglądarką!
I nie obrażajcie "narzekaczy" bo oni zwykle mają jakiś konkretny powód - ja sobie jakoś poradzę, ewentualnie zmienię bank. I przestanę narzekać od ręki - pytanie czy aby na pewno o to chodzi...
amari
Doradca z ambicjami I
Doradca z ambicjami I icon
6
5
18-01-2017
Wiadomość 800 z 1 332 (18 958 wyświetleń)
Ostatnie wpisy na forum
Re: ING nie dba o bezpieczeństwo środków, brak autoryzacji nawet przy przelewach wysokokwotowych

Czyli tak samo potwierdzacie to co pisałem wcześniej, nic tylko piszecie o algorytmie który z bezpieczeństwem nie ma nic wspólnego. Jesteście jedynym bankiem w PL który umożliwia wysłanie przelewu bez

...

28-03-2024
Wakacje kredytowe 2024, dochód

Dzień dobry, czy 13stka wliczana jest do dochodu przy obliczaniu RdD? Czy skoro bank nie wizął jej pod uwagę przy liczeniu zdolności kredytowej, teraz też należy ją pominąć ?

27-03-2024
czas oczekiwania na decyzje

co to znaczy 21 od dnia zlozenia kompletu dokumentow czyli czego w przypadku osoby na umowie o prace? pytam sie o ostateczna decyzje etap 6?

27-03-2024
Najbardziej pomocni użytkownicy