Odpowiedz

import przelewów split payment (MPP)

Dzień dobry.

Proszę o udostępnienie możliwości importowania przelewów typu Split Payment w formacie Elixir-0 (albo dowolnym innym) dla posiadaczy kont firmowych w systemie Moje ING - zaznaczam,  że przygotowywanie przelewów typu Split Payment (MPP) jest to wymagane przez prawo, więc nie przemawia do mnie odpowiedź typu "klienci nie zgłaszają takiej potrzeby", którą widziałem w innych wątkach. Banki konkurencji oferują to od dawna, a ING pracuje nad tym już 5 lat (!). Alternatywnie jeżeli dla informatyków banku ING jest to zbyt duże wyzwanie (chyba nie tylko ja dochodzę do takiego wniosku), to mogę to dla banku oprogramować pro bono.

 

Pozdrawiam,

Piotr

Odpowiedz
0 Lajków
pit
pit
Doradca z ambicjami I
Doradca z ambicjami I icon
11
12
05-02-2022
Wiadomość 1 z 5 (3 002 wyświetleń)

Re.: import przelewów split payment (MPP)

Taka ciekawostka - w ING Business jest taka opcja więc nie stanowi to dla informatyków wyzwania. Bardziej chodzi o kwestię decyzji. Po co robić coś w koncie, które praktycznie jest za darmo jak można przekierować klienta na wyższy pakiet gdzie już za wszystko się płaci. Pecunia non olet.

Odpowiedz
0 Lajków
cougar
Doradca z ambicjami I
Doradca z ambicjami I icon
6
2
09-08-2022
Wiadomość 2 z 5 (2 796 wyświetleń)

Re.: import przelewów split payment (MPP)

Zgadza się, w ING Business to działa, jednak w tamtym systemie możliwości są nieporównywalnie większe, takie jak chociażby Webservice (używam w spółkach z o.o. i działa rewelacyjnie). Tutaj mówimy zaledwie o obsłużeniu przelewów typu MPP, bez czego w zasadzie import przelewów nie ma większego sensu i zmusza nas do tracenia czasu na niepotrzebne wklepywanie przelewów do systemu. Równie dobrze można by było nie obsługiwać importu przelewów w kwotach powyżej 999,99 PLN ze względu na występujący (bądź nie) separator tysięcy. Dla mnie to ten sam rodzaj absurdu.

Odpowiedz
0 Lajków
pit
pit
Doradca z ambicjami I
Doradca z ambicjami I icon
11
12
05-02-2022
Wiadomość 3 z 5 (2 636 wyświetleń)

Re.: import przelewów split payment (MPP)

Co mogę powiedzieć. Jeszcze niedawno nie można było zapisać kontrahenta z numerem NIP (za to z numerem telefonu) i przy ręcznym MPP trzeba było za każdym razem pamiętać o jego wpisaniu.

Odpowiedz
0 Lajków
cougar
Doradca z ambicjami I
Doradca z ambicjami I icon
6
2
09-08-2022
Wiadomość 4 z 5 (2 616 wyświetleń)

Re: import przelewów split payment (MPP)

W Moim ING przedsiębiorcy mogą wykonać Split Payment, nie mamy możliwości zrobienia paczki takich przelewów w tej bankowości. Sugestię o jej zaimplementowaniu przekazałam do odpowiedniego działu. 

**
Jeśli podoba Ci się moja odpowiedź, daj mi lajka.
Moja odpowiedź Ci pomogła? Zaakceptuj ją jako rozwiązanie!
ElżbietaG
Moderator
Moderator icon
93
16
14-12-2020
Wiadomość 5 z 5 (2 536 wyświetleń)
Ostatnie wpisy na forum
Re.: Przejecie konta POMOCY!!!

Stało się to przed chwilą!!!!

 

29-04-2024
Przejecie konta POMOCY!!!

Witam pilnie potrzebuje pomocy poniedziałek ktoś włamał się na moje konto zmienił nr.tel i hasło do logowania proszę pilnie o pomoc!!

29-04-2024
Analiza wniosku

Wniosek złożony 9.02, dziś na drugim punkcie..analiza dokumentów, dosyłane ponownie zaświadczenia , zaraz minie 3 mce..Jestem załamana, bo umowa kupna nieruchomości już mi sie zakończyła 15 kwietnia. ...

28-04-2024
Najbardziej pomocni użytkownicy