Odpowiedz

SMS US i ZUS nie dochodzi, inne tak

Witam, Próbowaliśmy to zgłaszać wiele razy, ale do tej pory nie dostaliśmy odpowiedzi czy rozwiązania. Kody sms działają na wszystkie, prócz przelewów do US a dokładniej przelewu PIT-4. I tak jest co miesiąc od ponad pół roku. Firma nie może zapłacić podatku co miesiąc, bo sms dochodzi po pół godziny. Każdy inny przelew i sms dochodzi na czas, po pół minuty. Telefon czasem jest w innym kraju, ale to nie ma znaczenia. Czy któs w końcu to rozwiąże, pomoże? Konto ING business spółka z o.o. Pozdrawiam
Odpowiedz
0 Lajków
rafalczyzyk
Nowy w branży II
Nowy w branży II icon
3
0
15-05-2024
Wiadomość 1 z 5 (1 251 wyświetleń)

Re: SMS US i ZUS nie dochodzi, inne tak

Przykro mi, że napotykacie na taki kłopot. Tu niestety nie jestem w stanie zanotować zgłoszenia technicznego, aby zostało to zweryfikowane. Nie mam też dostępu do wcześniejszych zgłoszeń. Zadzwoń proszę na naszą infolinię +48 32 357 00 24. Postaramy się pomóc. Infolinia jest czynna od poniedziałku do piątku w godzinach 8:00 - 18:00. 



-----------------
Moja odpowiedź Ci pomogła? Zaakceptuj ją jako rozwiązanie.
Jeśli chcesz szybciej uzyskać odpowiedź, zachęcamy Cię do kontaktu na czacie w Moim ING lub skorzystania z Wirtualnego Asystenta.
Odpowiedz
0 Lajków
MagdalenaD
Moderator
Moderator icon
337
65
04-09-2015
Wiadomość 2 z 5 (1 250 wyświetleń)

Re: SMS US i ZUS nie dochodzi, inne tak

Infolinia nie pomogła, nie mają pojęcia o co chodzi. Może jakieś podpowiedzi?

Odpowiedz
0 Lajków
rafalczyzyk
Nowy w branży II
Nowy w branży II icon
3
0
15-05-2024
Wiadomość 3 z 5 (1 247 wyświetleń)

Re: SMS US i ZUS nie dochodzi, inne tak

Jeszcze pytanie, czy sms do przelewów podatkowych idzie przez inne bramki sms niż na normalne przelewy? Bo jedynie tu może być jakiś problem chyba.

Odpowiedz
0 Lajków
rafalczyzyk
Nowy w branży II
Nowy w branży II icon
3
0
15-05-2024
Wiadomość 4 z 5 (1 233 wyświetleń)

Re: SMS US i ZUS nie dochodzi, inne tak

Tutaj, bez dostępu do systemu nie mamy jak tego sprawdzić, stąd nasza prośba o kontakt z infolinią - tam specjalista może zarejestrować zgłoszenie konkretnie dla danego przelewu i numeru telefonu i będziemy mogli na tej podstawie prześledzić jak to technicznie wygląda.



-----------------
Moja odpowiedź Ci pomogła? Zaakceptuj ją jako rozwiązanie.
Jeśli chcesz szybciej uzyskać odpowiedź, zachęcamy Cię do kontaktu na czacie w Moim ING lub skorzystania z Wirtualnego Asystenta.
Odpowiedz
0 Lajków
ElżbietaG
Moderator
Moderator icon
106
16
14-12-2020
Wiadomość 5 z 5 (1 138 wyświetleń)
Ostatnie wpisy na forum
Re.: Hasło maskowane / partial password


@maszaikasza:

Po pierwsze, nie używam menadżera haseł "innych firm", tylko natywnego, wbudowanego w system operacyjny, uznawanego za zaufany i z którym jak dotąd nie miałem żadnych problemów. Między in

...

17-10-2024
Re.: Propozycja usprawnień w Przelewach podatkowych (iOS)

Dziękujemy za Twoją sugestię, przekazałam ją do osób, które odpowiadają za rozwój naszej bankowości internetowej.

17-10-2024
Najbardziej pomocni użytkownicy