Odpowiedz

Zaufane urządzenia - automatycznie usuwane?

Dzień dobry

 

Mam pytanie związane z zaufanymi urządzeniami w aplikacji mobilnej.

 

Przez długi czas logowałem się do aplikacji mobilnej ze smartfona(nazwijmy go tutaj smartfon1). Po jakimś czasie kupiłem nowego smartfona(nazwijmy go smartfon2) i zacząłem tylko z niego korzystać z aplikacji mobilnej banku ING. Gdy po kilku miesiącach chciałem na smartfon1 zalogować się do aplikacji to nie było to możliwe. Na smartfon2 po zalogowaniu sprawdziłem w ustawieniach w zaufanych urządzeniach że smartfon1 ma adnotację "usunięte (tutaj data)". Czy jest jakiś określony termin niekorzystania z aplikacji mobilnej na danym urządzeniu kiedy to urządzenie zostanie automatycznie usunięte? Wiem że sam tego urządzenia nie usuwałem Emotikon: Szczęśliwy

 

Z góry dziękuję za pomoc. 

Odpowiedz
0 Lajków
Mac
Mac
Nowy w branży II
Nowy w branży II icon
9
0
08-01-2022
Wiadomość 1 z 3 (4 447 wyświetleń)

Re.: Zaufane urządzenia - automatycznie usuwane?

Naprawdę nikt nie wie jak to działa? Żaden z moderatorów nie jest w stanie tego wyjaśnić?
Odpowiedz
0 Lajków
Mac
Mac
Nowy w branży II
Nowy w branży II icon
9
0
08-01-2022
Wiadomość 2 z 3 (4 234 wyświetleń)

Re: Re.: Zaufane urządzenia - automatycznie usuwane?

@Mac Jeżeli nie używasz aplikacji na danym telefonie przez 90 dni, to dla bezpieczeństwa odparujemy ją z Twojego telefonu. Musisz ją wtedy aktywować ponownie. 

Jeśli podoba Ci się moja odpowiedź, daj mi lajka.
Jeśli odpowiedź Ci pomogła, zaakceptuj ją jako rozwiązanie.
Odpowiedz
0 Lajków
ŁukaszW
Były moderator
Były moderator icon
699
228
12-10-2015
Wiadomość 3 z 3 (4 134 wyświetleń)
Ostatnie wpisy na forum
Re.: zablokowany dostep do konta - koniecznosc wizyty w banku?

Dodam tylko - ze po takich rozmowach z konsultantami czuje sie jak traktowany jak idiota - prosze o wyjasnienie lub kontakt.

28-03-2024
Re.: Zablokowany dostep

kuriozum mialem dzis to samo - jak sie skonczyla twoja sytuacja?

28-03-2024
zablokowany dostep do konta - koniecznosc wizyty w banku?

Witam - dziś otrzymalem sms o tresci "wykryslismy podejrzane transakcje dlatego tymczasowo zablokowalismy bankowosc internetowa, skontaktuj sie z infolinia". Po kontakcie z infolinia otrzymalem inform

...

28-03-2024
Najbardziej pomocni użytkownicy