Aplikacja mobilna

Odpowiedz

Re.: Płatność zbliżeniowa tylko po odblokowaniu telefonu

Ja mam cały czas włączone NFC, wracając do tematu, ostatnio z ciekawości wziąłem kartę 'mastercard w telefonie' pomijam fakt jakim jest niewygodne przełączanie się miedzy aplikacja ING a AP, do tego AP płacę po odblokowaniu ekranu (wygodne), w ING musiałem odblokować tel. z palca (utrudnienie), karty niestety nie można podpiąć do AP co zmusza do przełączania, a bez neta się nie da, w takiej formie to skorzystam parę razy  do kiedy będzie za free i zrezygnuje za dużo zabawy, a zwykły plastik mi nie potrzebny, chciałbym mieć wszystko w jednym miejscu AP i możliwość wyboru czy place po odblokowaniu ekranu czy całego tel.

Odpowiedz
0 Lajków
MartinSnow
Nowy w branży II
Nowy w branży II icon
1
0
04-05-2018
Wiadomość 51 z 64 (12 991 wyświetleń)

Re.: Płatność zbliżeniowa tylko po odblokowaniu telefonu

_MartinSnow_

Rozumiem, że skrót AP to Apple Pay?

Jeśli tak to na ten moment żaden z banków w Polsce nie udostępnia możliwości podpięcia swoich kart pod Apple Pay.

Dopiero niedawno zostało ogłoszone wprowadzenie tej usługi w Polsce (o ile dobrze pamiętam to ok. czerwca kilka banków wprowadzi taką funkcjonalność).

Na ten moment ING umożliwia dodawanie kart debetowych do Google Pay i nie ma określonej daty czy i kiedy będzie również możliwość podpięcia się pod Apple Pay.

Do tego czasu pozostaje możliwość korzystania z płatności zbliżeniowych ING na urządzeniach Appla dzięki specjalnej mobilnej karcie Mastercard.

---
Jeśli podoba ci się moja odpowiedź, daj mi lajka.
Jeśli odpowiedź ci pomogła, zaakceptuj ją jako rozwiązanie.
Odpowiedz
0 Lajków
Michal_Br
Pracuję w ING
Pracuję w ING icon
17
6
15-03-2017
Wiadomość 52 z 64 (12 944 wyświetleń)

Re.: Płatność zbliżeniowa tylko po odblokowaniu telefonu

Czy coś się zmieniło w kwestii płatności telefonem. Zawsze na różnych telefonach miałem bez podświetlania ekranu. Teraz na S9 okazało się że muszę podświetlić ekran bo nie można zapłacić. Od czego to zależy? Czy to kwestia ustawienia w aplikacji (bo chętnie zmienię aby było bez podświetlania) czy telefonu?

Odpowiedz
0 Lajków
ROB
ROB
Doradca z ambicjami II
Doradca z ambicjami II icon
29
3
25-02-2017
Wiadomość 53 z 64 (12 295 wyświetleń)

Re: Re.: Płatność zbliżeniowa tylko po odblokowaniu telefonu

@ROB Obecnie podświetlenie telefonu to minimalny wymóg dla zadziałania karty. Nie ma możliwości konfiguracji tej opcji.

Odpowiedz
0 Lajków
Użytkownik nie istnieje
Wiadomość 54 z 64 (12 250 wyświetleń)

Re: Re.: Płatność zbliżeniowa tylko po odblokowaniu telefonu

Dzisiaj podczas płatności telefonem udało mi się zapłacić bez jego odblokowania.

No przyznam szczerze, że jestem przerażony. Zawsze podświetlałem telefon, żeby zapłacić. Dzisiaj coś mnie tknęło, wyjąłem telefon z kieszeni, przyłożyłem i transakcja poszła - po prostu nie zamurowało.

Mogę prosić o informację o co tu chodzi? Jeśli to tak teraz działa to ja dziękuję...
Odpowiedz
0 Lajków
fenix1974
Nowy w branży II
Nowy w branży II icon
4
0
24-11-2016
Wiadomość 55 z 64 (11 309 wyświetleń)

Re: Re.: Płatność zbliżeniowa tylko po odblokowaniu telefonu

To jakaś maskara. Mam za każdym razem jak zrobię płatność pamiętać, żeby wyłączyć NFC. Absurd. Po to zrezygnowałem z karty płatniczej, żeby płacić telefonem i nie wyobrażam sobie sytuacji, którą tak promujesz. To po to mam telefon zabezpieczony przed użyciem, pinem, czy odciskiem palca, żeby każdy mógł pobrać sobie kasę z mojego konta, kto się do mnie zbliży z terminalem? No nie mogę uwierzyć...
Odpowiedz
0 Lajków
fenix1974
Nowy w branży II
Nowy w branży II icon
4
0
24-11-2016
Wiadomość 56 z 64 (11 282 wyświetleń)

Re: Re.: Płatność zbliżeniowa tylko po odblokowaniu telefonu

Nie wszyscy użytkownicy mają możliwość szybkiego odblokowania telefonu odciskiem palca, stąd decyzja, że wystarczy w momencie płatności podświetlenie ekranu. Nie jest wymagane odblokowanie.

Możliwość wykonania transakcji zbliżeniowej bez PIN jest ograniczona do 50 zł. Transakcje powyżej 50 zł są akceptowane PIN-em. Funkcjonalność jest analogiczna jak na karcie plastikowej. Możliwość wykonania nieuprawnionej transakcji i ryzyko jest ograniczone.                                                                                                                                                                

Dziękujemy za Wasze sygnały. Weźmiemy je pod uwagę przy planowaniu zmian w karcie Mastercard w telefonie w przyszłości.


-------------

Jeśli podoba ci się moja odpowiedź, daj mi lajka.
Jeśli odpowiedź ci pomogła, zaakceptuj ją jako rozwiązanie.

Odpowiedz
0 Lajków
MonikaC
Moderator
Moderator icon
626
119
04-09-2015
Wiadomość 57 z 64 (11 214 wyświetleń)

Re: Re.: Płatność zbliżeniowa tylko po odblokowaniu telefonu

Co to za różnica, czy odcisk palca, czy inne czynności odblokowujące?

I bardzo proszę mi nie sugerować i innym użytkownikom, że telefon to karta i ma mieć taką samą funkcjonalność.

Jeżeli telefon jest zablokowany to żadne czynności za pomocą telefonu nie powinny się odbywać, a już na pewno nie takie jak płatność! Obchodzicie zabezpieczenia, które sami nakładamy na swoje telefony. Ja sobie tego nie życzę. Sprawiacie, że każdy nieuprawniony może ten fakt wykorzystać.

Jesteście jedynym bankiem z takim podejściem i jestem poważnie rozczarowany i zaniepokojony. Zamiast dbać o nasze środki finansowe narażacie nas na utratę pieniędzy. I to nie ma żadnego znaczenia, że to 50 zł, jak to ciągle podkreślacie.

Karta jest zwykle w portfelu. Telefon w kieszeni z bardzo łatwym dostępem do nieuprawnionego użycia. Bo chyba każdy wie, że telefon może sam się podświetlić bez wiedzy właściciela?

Życzę Wam, żeby wieść o tym jak łatwo jest okraść klientów ING szybko się rozeszła...
Odpowiedz
0 Lajków
fenix1974
Nowy w branży II
Nowy w branży II icon
4
0
24-11-2016
Wiadomość 58 z 64 (11 201 wyświetleń)

Re: Re.: Płatność zbliżeniowa tylko po odblokowaniu telefonu

Obecna funkcjonalność została zaprojektowana z myślą o wygodzie klienta. Ma zapewnić szybką płatność. Ryzyko jest ograniczone, ponieważ transakcje powyżej 50 zł wymagają potwierdzenia kodem PIN.

W większości rozwiązań konkurencji, w  tym Google Pay również wystarczy wzbudzenie telefonu do wykonania płatności. Technicznie można też wyłączyć moduł NFC na telefonie i załączać go tylko na czas płatności.


-------------

Jeśli podoba ci się moja odpowiedź, daj mi lajka.
Jeśli odpowiedź ci pomogła, zaakceptuj ją jako rozwiązanie.

Odpowiedz
0 Lajków
MonikaC
Moderator
Moderator icon
626
119
04-09-2015
Wiadomość 59 z 64 (11 174 wyświetleń)

Re: Re.: Płatność zbliżeniowa tylko po odblokowaniu telefonu

A Pani swoje jak mantrę, bo tak kazali pisać?

 

I mam też pamiętać, żeby potem moduł NFC wyłączyć?

 

Macie Państwo dziwne poczucie wygody klientów.

 

Nie znalazłem żadnej informacji i ostrzeżenia w aplikacji ani podczas włączania funkcjonalności w telefonie, że włączając tę opcję płatność jest pobierana bez odblokowania telefonu.

Odpowiedz
0 Lajków
fenix1974
Nowy w branży II
Nowy w branży II icon
4
0
24-11-2016
Wiadomość 60 z 64 (11 170 wyświetleń)
Ostatnie wpisy na forum
Re: Re.: Nowe konta w ING

A kiedy jakaś sensowna opcja na płacenie kartą w walutach obcych?

28-03-2024
Re: Kupno biletów przez CarPlay - czy to żart

Czyli dobrze rozumiem? W końcu przyznaliście, że Wasz sposób wprowadzenia obsługi CarPlay jest obecnie całkowicie bezużyteczny?

28-03-2024
Najbardziej pomocni użytkownicy