Odpowiedz

Mastercard w telefonie - problem

Cześć.
Mam od 25 sierpnia problem z płatnością zbliżeniową NFC dla karty Mastercard. Do 24 sierpnia wszystko działało bez zarzutu. 25.08 próbując zapłacić zbliżeniowo, po przyłożeniu telefonu do terminala na ekranie telefonu pojawiał się zielony znaczek "ok" i telefon wibrował tak, jakby wszystko przebiegło pomyślnie, natomiast na ekranie terminalu pojawiał się komunikat "wczytaj ponownie kartę". Oczywiście ponowne wczytanie nic nie pomaga. Problem występował w kilku sklepach. Mogłem zapłacić jedynie blikiem.
Problem zgłosiłem na czacie ING i zasugerowano mi, abym wykonał transakcję powyżej 100 zł żebym miał możliwość wpisać kod PIN. Tak zrobiłem i od tego czasu wszystkie płatności, nawet te poniżej 100 zł, przebiegały pomyślnie. Niestety do czasu, bo przedwczoraj czyli 8 września problem znowu wrócił - znowu ten sam monit na ekranie terminala po przyłożeniu telefonu. Czy ktoś mi może wyjaśnić co tu się dzieje? To zaczyna być irytujące... Czy ktoś ma jeszcze taki problem czy jestem w tym odosobniony?

Odpowiedz
0 Lajków
LukaszING
Doradca z ambicjami I
Doradca z ambicjami I icon
9
3
20-02-2018
Wiadomość 1 z 4 (340 wyświetleń)

Re.: Mastercard w telefonie - problem

> Czy ktoś ma jeszcze taki problem czy jestem w tym odosobniony?

Nie. Miałem podobną sytuację (nieopisywana na forum). Wątki z tym samym problemem znajdziesz w dziale "Płatności".

Na infolinii otrzymałem porady podobne do tych, które otrzymałeś. Nie sprawdzałem transakcji +100 zł + PIN. Zamknąłem kartę Mastercard w telefonie, zamówiłem nową. Po testach wszystko wydaje się działać poprawnie. Oczywiście jest to obejście problemu, a nie rozwiązanie. Jest natomiast szybkie, bez opłat i do wykonania z aplikacji.

> Czy ktoś mi może wyjaśnić co tu się dzieje?
Zapewne kwestia techniczna do zbadania przez support. Jeśli terminal wspiera standard Mastercard PayPass, powinieneś być w stanie dokonać płatności.
brajanusz
Doradca z ambicjami I
2
1
10-09-2021
Wiadomość 2 z 4 (324 wyświetleń)

Re: Re.: Mastercard w telefonie - problem

@LukaszING Niestety przez forum nie możemy dla Ciebie sprawdzić niczego w naszych systemach, ale otrzymałeś dobrą propozycję od @brajanusz . To może pomóc. Warto jednak, abyś zgłosił się do nas ponownie na czacie lub telefonicznie 32 357 00 69 i opisał, co się dzieje oraz co już sprawdziłeś. Dzięki temu będziemy mogli przyjrzeć się temu jeszcze raz. 

Jeśli podoba Ci się moja odpowiedź, daj mi lajka.
Jeśli odpowiedź Ci pomogła, zaakceptuj ją jako rozwiązanie.
Odpowiedz
0 Lajków
ŁukaszW
Moderator
Moderator icon
618
198
12-10-2015
Wiadomość 3 z 4 (263 wyświetleń)

Re: Re.: Mastercard w telefonie - problem

Dzięki. Zamknąłem kartę i stworzyłem nową. Na razie wszystko działa ok.
Odpowiedz
0 Lajków
LukaszING
Doradca z ambicjami I
9
3
20-02-2018
Wiadomość 4 z 4 (243 wyświetleń)
Ostatnie wpisy na forum
Czy aplikacja jest konieczna?

Czy aplikacja ING jest konieczna żeby korzystać z usług banku? W warunkach udzielania kredytu mam obowiązek posiadania aplikacji - pytanie po co? I co się stanie jak ją odinstaluję?

22-09-2021
Re: Re.: Kredyt hipoteczny okres kredytowania, a wcześniejsza spłata i zwrot odsetek

Tak, możesz zmienić raty równe w raty malejące Emotikon: Szczęśliwy  Wystarczy złożyć wniosek płatny (200zł) o aneks do kredytu. 

Skontaktuj się z naszą infolinią +48 32 357 00 57. Wykonamy dla Ciebie kalkulację - jak z

...

22-09-2021
Najbardziej pomocni użytkownicy