Odpowiedz

Kupno biletów przez CarPlay - czy to żart

Jakiś czas temu wprowadziliście obsługę Android Auto na Androidzie i możliwość kupowania biletów parkingowych bezpośrednio z ekranu tabletu w samochodzie. Nie śledziłem jak to działa, nie korzystam z Androida.

Nawet nie wiecie jak się ucieszyłem, gdy dziś aktualizacją wprowadziliście to samo na CarPlay'u od Apple.

Pytam tylko, czy ktoś upadł na głowę wprowadzając tą funkcję? Jaki sens ma to, że nie mogę kupić biletu bez odblokowania telefonu?

Mam w samochodzie bezprzewodowy CarPlay i telefon mam w kieszeni jadąc samochodem. Czym się różni wyjęcie telefonu i kupienie na nim bezpośrednio biletu od wyjęcia telefonu, odblokowania go i kupienia biletu na tablecie samochodu? Mam wrażenie, że ta druga opcja będzie nawet dłuższa!

 

Błagam, naprawcie to ponieważ w chwili obecnej funkcja ta jest bezużyteczna.

Odpowiedz
0 Lajków
f0ku5
Zaprawiony analityk I
Zaprawiony analityk I icon
92
37
02-12-2022
Wiadomość 1 z 16 (6 098 wyświetleń)

Re: Kupno biletów przez CarPlay - czy to żart

Ze względów bezpieczeństwa, po rozpoczęciu parkowania, możesz zostać poproszony o wprowadzenie PINu lub w niektórych sytuacjach kodu SMS. Zakup biletu może również się odbyć bez autoryzacji. O tym w jaki sposób należy potwierdzić operacje decyduje specjalny algorytm bezpieczeństwa. 

**
Jeśli podoba Ci się moja odpowiedź, daj mi lajka.
Moja odpowiedź Ci pomogła? Zaakceptuj ją jako rozwiązanie!
Odpowiedz
0 Lajków
NataliaKr
Moderator
Moderator icon
410
81
18-01-2021
Wiadomość 2 z 16 (6 041 wyświetleń)

Re: Kupno biletów przez CarPlay - czy to żart

Super, a mogę tym razem prosić o odpowiedź na temat? Czy rozmawiam z botem?

Odpowiedz
0 Lajków
f0ku5
Zaprawiony analityk I
Zaprawiony analityk I icon
92
37
02-12-2022
Wiadomość 3 z 16 (6 038 wyświetleń)

Re: Kupno biletów przez CarPlay - czy to żart

Odpowiedzieliśmy na Twoje pytanie. Twoją opinię przekazaliśmy też do odpowiedniego zespołu.

**
Jeśli podoba Ci się moja odpowiedź, daj mi lajka.
Moja odpowiedź Ci pomogła? Zaakceptuj ją jako rozwiązanie!
Odpowiedz
0 Lajków
MateuszF
Moderator
Moderator icon
537
119
12-04-2017
Wiadomość 4 z 16 (5 995 wyświetleń)

Re: Kupno biletów przez CarPlay - czy to żart

Nie, nie odpowiedzieliście na moje pytanie i w ogóle go nie zrozumieliście Emotikon: Szczęśliwy
Chodzi mi o płatność przez CarPlay, nie przez telefon.
Odpowiedz
0 Lajków
f0ku5
Zaprawiony analityk I
Zaprawiony analityk I icon
92
37
02-12-2022
Wiadomość 5 z 16 (5 982 wyświetleń)

Re: Kupno biletów przez CarPlay - czy to żart

Dołączam się do zdania przedmówcy, że funkcjonalność kupna biletu z ekranu CarPlay wymagająca najpierw odblokowania telefonu jest absolutnie bezużyteczna. Właśnie po to jest przycisk na ekranie samochodu, żeby NIE TRZEBA BYŁO po niego sięgać i go odblokowywać. Jakoś nawigacja Google czy Spotify nie wymaga odblokowania do działania.

Rozumiem, że jest to bank i pieniądze klienta, ale w obecnej wersji nie ma to absolutnie żadnego sensu. Zmieńcie to albo całkiem skasujcie tę opcję.

Odpowiedz
0 Lajków
Cantrol
Nowy w branży II
Nowy w branży II icon
4
2
17-01-2024
Wiadomość 6 z 16 (5 486 wyświetleń)

Re: Kupno biletów przez CarPlay - czy to żart

ING w ogóle nie zrozumiało o co mi chodzi Emotikon: Mrugający
Ja już sobie dałem spokój, jestem w trakcie zmiany swojego głównego konta. Nie wiem co się dzieje z ING, ale coś złego.

f0ku5
Zaprawiony analityk I
Zaprawiony analityk I icon
92
37
02-12-2022
Wiadomość 7 z 16 (5 477 wyświetleń)

Re: Kupno biletów przez CarPlay - czy to żart

Zrozumieliśmy i odpowiedzieliśmy na Twoje pytanie. Nawet korzystając z Android Auto - może się zdarzyć, że transakcja będzie wymagała dodatkowego potwierdzenia, również na telefonie. O tym jednak, czy tak będzie decyduje system. Na pewno na początku korzystania z takiego rozwiązania będzie to częstsze, bo system musi się "nauczyć" nowego narzędzia z jakiego korzystasz. 

**
Jeśli podoba Ci się moja odpowiedź, daj mi lajka.
Moja odpowiedź Ci pomogła? Zaakceptuj ją jako rozwiązanie!
Odpowiedz
0 Lajków
SebastianM
Moderator
Moderator icon
80
13
03-03-2023
Wiadomość 8 z 16 (5 384 wyświetleń)

Re: Kupno biletów przez CarPlay - czy to żart

[ Edytowane ]

I dalej nie rozumiecie o co chodzi, ręce opadają.

Podpowiem - nie chodzi o autoryzację SMS tylko o to, że z kupna biletów przez CarPlay nie da się skorzystać bez odblokowania telefonu, co czyni tą funkcję bezużyteczną!

 

Dodatkowo podpowiem, że korzystając z CarPlay'a nie korzystam z żadnego nowego urządzenia. Korzystam z telefonu.

Fajnie by było gdyby osoby wypowiadające się na tym forum i reprezentujące bank (?) miały chociaż jakieś małe pojęcie o usługach oferowanych przez ING.

Odpowiedz
0 Lajków
f0ku5
Zaprawiony analityk I
Zaprawiony analityk I icon
92
37
02-12-2022
Wiadomość 9 z 16 (5 368 wyświetleń)

Re: Kupno biletów przez CarPlay - czy to żart

Twoją opinię przekazaliśmy do zespołu odpowiadającego za aplikację.

**
Jeśli podoba Ci się moja odpowiedź, daj mi lajka.
Moja odpowiedź Ci pomogła? Zaakceptuj ją jako rozwiązanie!
Odpowiedz
0 Lajków
SebastianM
Moderator
Moderator icon
80
13
03-03-2023
Wiadomość 10 z 16 (5 365 wyświetleń)
Ostatnie wpisy na forum
Re: Analiza wniosku kredyt hipoteczny

To u mnie podobnie tylko ponowne dostarczenie dokumentów zmieniło status w środę i mam rzekomy termin na przyszły tydzień w majówkę. Czy wiecie już ile się czeka na podpisanie umowy?

26-04-2024
Re: Analiza wniosku kredyt hipoteczny

To trochę zawiłe, bo niby mieliśmy już wszystko w poniedziałek 15.04, później w środę 17.04, że mamy dostarczyć dokumenty i dokumenty dostarczyliśmy tego samego dnia, status z “dostarczenia” na mamy j...

26-04-2024
Re: Analiza wniosku kredyt hipoteczny

Gratuluję, czy możesz przypomnieć ile czekaliście na decyzję od momentu dostarczenia ostatnich dokumentów?

26-04-2024
Najbardziej pomocni użytkownicy