Odpowiedz

Konfiguracja powiadomień PUSH.

Szanowne ING, czy doczekamy się konfiguracji (personalizacji) powiadomień PUSH w aplikacji? 

Odpowiedz
0 Lajków
Mitchris
Zaprawiony analityk II
Zaprawiony analityk II icon
160
73
05-11-2015
Wiadomość 1 z 15 (23 933 wyświetleń)

Re.: Konfiguracja powiadomień PUSH.

Można już wybrać rachunki i karty dla powiadomień. Na pewno nie ma potrzeby otrzymywać każdej informacji typu płatność kartą, bo takie bym wyłączył z wyjątkiem zakupów w Internecie. I tu pytanie czy aż tak można uszczegółowić konfigurację?
Odpowiedz
0 Lajków
Użytkownik nie istnieje
Wiadomość 2 z 15 (23 816 wyświetleń)

Re: Konfiguracja powiadomień PUSH.

Mitchrismcumberpl, w Moim ING mobile możecie wybrać, do których kont oraz kart chcecie otrzymywać powiadomienia PUSH. Na chwilę obecną nie mamy w planach ich personalizacji. 

**
Jeśli podoba Ci się moja odpowiedź, daj mi lajka.
Moja odpowiedź Ci pomogła? Zaakceptuj ją jako rozwiązanie!
IlonaU
Moderator
Moderator icon
1073
215
07-06-2017
Wiadomość 3 z 15 (23 779 wyświetleń)

Re: Konfiguracja powiadomień PUSH.

To słabo. Nie potrzebuję powiadomienia o każdej operacji, tylko o nie których. W aplikacji Banku Millenium można dowolnie skonfigurować powiadomienia - jest to bardzo wygodne.

Mitchris
Zaprawiony analityk II
Zaprawiony analityk II icon
160
73
05-11-2015
Wiadomość 4 z 15 (23 753 wyświetleń)

Re: Konfiguracja powiadomień PUSH.

Zapisaliśmy Twoją sugestię i przekazaliśmy ją do osób, które odpowiadają za naszą aplikację mobilną. 

**
Jeśli podoba Ci się moja odpowiedź, daj mi lajka.
Moja odpowiedź Ci pomogła? Zaakceptuj ją jako rozwiązanie!
IlonaU
Moderator
Moderator icon
1073
215
07-06-2017
Wiadomość 5 z 15 (23 750 wyświetleń)

Re: Konfiguracja powiadomień PUSH.

Jestem od niedawna na tym forum i zatrzymałem się ostatnio na wiadomościach PUSH. Jest to dla mnie istotne, aby powiadomienia PUSH były zawsze nadawane jak do tej pory. Są dla posiadaczy rachunku cennym powiadomieniem, gdyż są błyskawicznie wyświetlane po każdej transakcji na koncie. Weźmy wszyscy pod uwagę, to co one mogą nam przynieść w sytuacji zagrożenia utraty środków na koncie. W przypadku kradzieży lub zgubienia karty, ktoś może zapłacić zbliżeniowo w sklepie czy gdzie indziej lub wyciągnąć gotówkę jeśliby jeszcze znał PIN do karty. Niektórzy może się zaśmieją bo mają ubezpieczoną kartę ale nie wszyscy tak robią. Możemy wówczas zablokować kartę w aplikacji lub konto, jeśli poszły jakieś przelewy nie wykonane przez nas. Zatrzymanie przelewu jest możliwe gdyż nie są realizowane natychmiastowo, tylko po jakimś czasie, więc może być szansa, że mogą być cofnięte lub zablokowane, (nie jestem w stanie sprawdzić, dlatego napisałem „może być szansa” - jeśli decyduje tu czas reakcji).

Czytałem gdzieś, że przelewano niewielką kwotę z rachunku a właściciel zorientował się po kilku miesiącach ponieważ wykonywał wiele przelewów i nie zaglądał często w historię. Nie pamiętam w jakim to było banku ale chodzi o fakt. Jeżeli niektórzy uważają, że wystarczy im tylko opcja włączania i wyłączania tego powiadomienia czy konfiguracji, to już zależeć będzie od banku czy to udostępnią.

Ja bym zasugerował jeszcze pewne rozwiązanie dla użytkowników aplikacji bankowej w telefonach w kwestii bezpieczeństwa. Programiści mogliby wprowadzić coś w rodzaju paska bezpieczeństwa w postaci gwiazdek czy kłódek na dole po zalogowaniu do aplikacji. Ustawienia zdefiniowane przez użytkownika np. podwójne uwierzytelnienie 1-, najnowsza aktualizacja 2-ga , włączone wiadomości PUSH 3-cia  itp. Każdy by wiedział jak sam ze swojej strony dodatkowo chroni swoje konto. Ale w sumie rzeczy bank i tak zadbał o nas abyśmy nie musieli szukać możliwych sposobów ochrony oprócz programu antywirusowego, który każdy posiadać musi.

Wolny
Doradca z ambicjami II
Doradca z ambicjami II icon
16
3
06-10-2017
Wiadomość 6 z 15 (23 480 wyświetleń)

Re: Konfiguracja powiadomień PUSH.

Zapoznałam się z Twoimi propozycjami i przekazałam je dalej do dalszej analizy Emotikon: Szczęśliwy



-----------------
Jeśli podoba Ci się moja odpowiedź, daj mi lajka.
Jeśli odpowiedź Ci pomogła, zaakceptuj ją jako rozwiązanie.
KatarzynaA
Były moderator
Były moderator icon
354
91
04-09-2015
Wiadomość 7 z 15 (23 401 wyświetleń)

Re: Konfiguracja powiadomień PUSH.

Chciałbym podsunąć jeszcze pewne rozwiązania bezpieczeństwa konta. 

Jeśli konfiguracja byłaby ta dostępna dla użytkowników, zamiast paska poziomu bezpieczeństwa można by w aplikacji w zakładce Bezpieczeństwo włączać limity dla przelewów lub płatności kartą w godzinach nocnych ustawianych w dowolnych zakresach i w dowolnej kwocie np. 0 zł. Mogła by być do wyboru ręczna i automatyczna. W godzinach rannych system przywracałby zwykłe ustawienia zwłaszcza, gdy powiadomienia PUSH przychodzą dopiero rano i nie są monitorowane nocą i nie każdy by chciał wstawać do odczytywania. Z kolei, gdy ktoś będzie wykonywał przelewy wieczorem, sam ustawiałby sobie pełny dostęp na czas przelewów.

Mamy w chwili obecnej możliwość ukrywania kont i rachunków jak i zastrzeganie kart do 30 dni (po tym okresie będzie nieaktywna), to też dobre rozwiązania. Mnie tutaj chodzi jeszcze o dodanie ustawień automatycznych, aby działały w ustalonych godzinach przez użytkownika ale to tylko sugestie.

No i w ogóle jeśli będą kiedyś takie plany. Lepiej być o krok do przodu niż do tyłu.

Jak najbardziej użytkownicy mogliby sobie wtedy wyłączać niektóre powiadomienia. To rozwiązanie z mojego punktu widzenia byłoby dobre dla przeciwników jak i dla zwolenników powiadomień PUSH.

Wolny
Doradca z ambicjami II
Doradca z ambicjami II icon
16
3
06-10-2017
Wiadomość 8 z 15 (23 255 wyświetleń)

Re: Konfiguracja powiadomień PUSH.

@Wolny dzięki za podsunięcie pomysłu. Przesłałem go osobom, które zajmują się tą działką w naszym banku. Weźmiemy to pod uwagę przy kolejnych zmianach Emotikon: Mrugający

Jeśli podoba Ci się moja odpowiedź, daj mi lajka.
Jeśli odpowiedź Ci pomogła, zaakceptuj ją jako rozwiązanie.
ŁukaszW
Były moderator
Były moderator icon
699
228
12-10-2015
Wiadomość 9 z 15 (23 066 wyświetleń)

Re: Konfiguracja powiadomień PUSH.

Godzinowa konfiguracja wydaje się fajnym pomysłem, chociaż musi ona odnosić się do poszczególnych operacji z osobna.

Z jednej strony wkurza mnie w nocy powiadomienie o zaksięgowaniu wpłaty, z drugiej zaś jeśli ktoś wykradałby mi pieniądze to chciałbym móc zareagować jak najszybciej, a w takim przypadku powiadomienia są najbardziej istotne. A może jednak lepiej mieć dobry sen do rana i np. o 8 dowiedzieć się, że konto zostało obciążone bez mojej wiedzy?

Wciąż mam obawy, że takie rozwinięcie samodzielnej konfiguracji Powiadomień będzie mało popularne.  Co nie znaczy, że pomysłu nie uznaje za dobry i wart rozpatrzenia.

Odpowiedz
0 Lajków
Użytkownik nie istnieje
Wiadomość 10 z 15 (22 892 wyświetleń)
Ostatnie wpisy na forum
Re: Re.: Nowe konta w ING

A kiedy jakaś sensowna opcja na płacenie kartą w walutach obcych?

28-03-2024
Re: Kupno biletów przez CarPlay - czy to żart

Czyli dobrze rozumiem? W końcu przyznaliście, że Wasz sposób wprowadzenia obsługi CarPlay jest obecnie całkowicie bezużyteczny?

28-03-2024
Najbardziej pomocni użytkownicy