Odpowiedz

BLIK nie działa

Nowa wersja 2.0.2 (2.0.192.0) w systemie Windows 10 Mobile - zarówno na skrócie Blik na ekranie przed logowaniem jak i po zalogowaniu, po wpisaniu kodu w bankomacie  nie można zatwierdzić PINem transakcji blik ponieważ nie wysuwa się klawiatura ekranowa (podczas płacenia w internecie to samo), a dokładnie po dotknięciu palcem pola do wpisania PIN klawiatura na chwilę się pokazuje i zsuwa się po sekundzie na dół, po ponownym dotknięciu już się nie wysuwa, po dwukrotnym dotknięciu znów się na chwilę wysuwa i znika, po upłynięciu czasu ważności kodu wysuwa się prawidłowo i można już wpisać PIN ale już nie ma po co. Dokładnie tak samo zachowuje się na drugim telefonie. W innych przypadkach i innych aplikacjach klawiatura działa prawidłowo. Odinstalowanie i ponowna instalacja nie powoduje żadnej zmiany. Przy wersji 2.0.1 wszystko było w porządku.

Odpowiedz
0 Lajków
tomik1968
Doradca z ambicjami II
Doradca z ambicjami II icon
23
4
27-03-2017
Wiadomość 1 z 5 (18 687 wyświetleń)

Re.: BLIK nie działa

Tak jak już pisałem w innych wątkach problem jest nam znany. Aktualizację planujemy na przełom czerwca i lipca. Najlepszym rozwiązaniem do tego czasu będzie ponowne zamówienie karty płatniczej, która umożliwi wpłaty i wypłaty gotówki. Przepraszam za utrudnienia.

Jeśli podoba Ci się moja odpowiedź, daj mi lajka.
Jeśli odpowiedź Ci pomogła, zaakceptuj ją jako rozwiązanie.
Odpowiedz
0 Lajków
ŁukaszW
Były moderator
Były moderator icon
699
228
12-10-2015
Wiadomość 2 z 5 (18 626 wyświetleń)

Re.: BLIK nie działa


ŁukaszW pisze:

Tak jak już pisałem w innych wątkach problem jest nam znany. Aktualizację planujemy na przełom czerwca i lipca. Najlepszym rozwiązaniem do tego czasu będzie ponowne zamówienie karty płatniczej, która umożliwi wpłaty i wypłaty gotówki. Przepraszam za utrudnienia.


Usunięcie regresji zajmie Państwu prawie 3 miesiące? Do tego czasu korzystanie z BLIKa w płatnościach internetowych należy traktować jako pozycja na liście życzeń.

Nieprofesjonalne.

Odpowiedz
0 Lajków
LukeQ
Nowy w branży II
Nowy w branży II icon
1
0
23-05-2017
Wiadomość 3 z 5 (18 510 wyświetleń)

Problem z płatnościami BLIKIEM

Mam problem z płatnościami BLIKIEM, a mianowicie przestały całkowicie działać na moim telefonie. Kod generuje się bez problemu lecz kiedy przychodzi momemt autoryzacji pinem wyświetla mi się błąd typu " brak autoryzacji na telefonie...". Próbowałam już reinstalować aplikację, dezaktywować oraz aktywować ponownie płatności BLIK lecz bez większych rezultatów. Co ciekawe aplikacja wraz z płatnościami działa na innym telefonie. Prosze o pomoc, w oddziale banku byli bezsilni a płatnosci BLIK są dla mnie bardzo ważne.

Odpowiedz
0 Lajków
RelMayer
Doradca z ambicjami I
Doradca z ambicjami I icon
1
0
25-05-2017
Wiadomość 4 z 5 (17 664 wyświetleń)

Re.: Problem z płatnościami BLIKIEM

Abyśmy mogli to sprawdzić, skontaktuj się z naszą infolinią: (32) 357 00 69 lub napisz do nas wiadomość przez Moje ING.


Jeśli podoba Ci się moja odpowiedź, daj mi lajka.
Jeśli odpowiedź Ci pomogła, zaakceptuj ją jako rozwiązanie.
Odpowiedz
0 Lajków
MartynaC
Moderator
Moderator icon
421
93
12-04-2017
Wiadomość 5 z 5 (17 581 wyświetleń)
Ostatnie wpisy na forum
Re: ING nie dba o bezpieczeństwo środków, brak autoryzacji nawet przy przelewach wysokokwotowych

Czyli tak samo potwierdzacie to co pisałem wcześniej, nic tylko piszecie o algorytmie który z bezpieczeństwem nie ma nic wspólnego. Jesteście jedynym bankiem w PL który umożliwia wysłanie przelewu bez

...

28-03-2024
Wakacje kredytowe 2024, dochód

Dzień dobry, czy 13stka wliczana jest do dochodu przy obliczaniu RdD? Czy skoro bank nie wizął jej pod uwagę przy liczeniu zdolności kredytowej, teraz też należy ją pominąć ?

27-03-2024
czas oczekiwania na decyzje

co to znaczy 21 od dnia zlozenia kompletu dokumentow czyli czego w przypadku osoby na umowie o prace? pytam sie o ostateczna decyzje etap 6?

27-03-2024
Najbardziej pomocni użytkownicy