Odpowiedz

Re: Re.: Apple Pay

@alucky

Nie miałem zamiaru moim wpisem tego nawet dokonać. 

Sam się odniosłem do braku Apple Pay w ING emocjonalnie ale ochłonąłem. Bo co to zmieni?

Nic nie zmieni. Zmienię na bank inny, który ściągnie mnie Apple Pay a dobije opłatami lub obsługą. Do dzisiaj sobie radzę bez Apple Pay i jak na razie bez tego sobie poradzę.

Jak będzie w ING, to będzie.

 

Mi tylko chodziło o odniesienie się do "szczeniackiego" moim zdaniem zachowania. Wybrał inny bank? Super! Jego decyzja. Ale napisał to w ten sposób jakby wygrał w toto lotka a bank stracił kurę znoszącą złote jaja Emotikon: Mrugający

 

Wg mnie albo się przyzwyczai to pewnych "ułomności" BZWBK albo wróci Emotikon: Mrugający

 

ING mnie czasami irytuje z wprowadzaniem nowych rozwiązań (nie wychodzi przed szereg) ale szanuje ten bank za stabilność finansową, która pewnie podparta właśnie jest konserwatywnym podejściem do wielu spraw (chociaż czasami potrafi zaskoczyć rynek czymś nowym). Dzięki temu ta instytucja nie przechodzi ciągle z rąk do rąk innych włascicieli jak 90% naszych banków w Polsce.

 

Tyle wypowiedzi z mojej strony w tym temacie.  Teraz czekam na oficjalne stanowisko ING w sprawie Apple Pay, bo jeszcze go nie uraczyliśmy.

Odpowiedz
0 Lajków
viggen
Główny rachmistrz I
Główny rachmistrz I icon
264
47
03-02-2016
Wiadomość 231 z 573 (11 657 wyświetleń)

Re: Re.: Apple Pay

[ Edytowane ]
Chyba oficjalne stanowisko jest takie: Zdajemy sobie sprawę, że wielu klientów czeka na to rozwiązanie, ale obecnie nie możemy składać obietnic. Gdy będziemy wdrażać Apple Pay u nas, na pewno damy o tym znać. Nic więcej się nie dowiemy. Obym się mylił.
Odpowiedz
0 Lajków
alucky
Doradca z ambicjami III
Doradca z ambicjami III icon
49
7
18-06-2018
Wiadomość 232 z 573 (11 616 wyświetleń)

Re: Re.: Apple Pay

Zgadza się wszystko, sam dwa konta ING oraz mBank, ze względu na to że pracuje i wpływy z tego tytułu idą do ING a dodatkowe z działalności cześć do ING część do mBanku. Każdy z banków ma swoje zalety i wady, co zauważyłem pomiędzy tymi dwoma, ano w ING konto mam tzw premium więc bankomaty mam wszystkie za free nawet BLIK wypłaty, fakt płacę więcej, ale to na koncie ING wykonuje najwięcej operacji finansowych. Drugi plus dla ING to wpłacanie w wpłatomacie, kasa nawet w sobotę jest natychmiast na koncie, w przypadku mBank po dokonaniu w płaty czekasz godzinę. Ponadto czytam że wpłatomaty mbanku często szwankują a odzyskanie utraconej kasy długo trwa. Także nie ma róży bez kolców , ING nie ma Apple Pay ale zapewne kiedyś będzie. Wracając do różnic to w ING podczas logowania do konta nigdy nie podajesz pełnego hasła, tylko wybrane znaki, u konkurencji podajesz wszystko. Dlatego każdego przestrzegam by nigdy nie logowali się do banku, w kafejkach i knajpach. Wiem co potrafi taki system Kali Linuks, sam go testowo używałem, system ten potrafi skanować sieć i na bieżąco potrafi pokazywać loginy i hasła różnych kont internetowych. Każdy haker ma takowy sprzęt z odpowiednim oprogramowaniem. Routery tzw publiczne zabezpieczenie mają żadne. W przypadku mbanku wpłatomaty nie są wszystko za free, więc tu górą jest ING, usługi online oraz aplikacja mobilna bije na głowę konkurencję. Także bez lamentu, poczekać, a jeśli bardzo ktoś chcę mieć Apple Pay to założyć sobie drugie konto. Przynajmniej do czasu kiedy będzie w ING. Uważam że hejt jest nie potrzebny ponieważ nie wiemy ile chce,  lub na jakich warunkach Apple udostępnia to bankom, nie znamy treści umów, Apple jak i Banki to nie instytucje charytatywne więc wiadomo że chodzi o kasę. Żaden bank nie podpiszę niewygodnej umowy, mają armię prawników do tego. 

Odpowiedz
0 Lajków
speacetronic
Doradca z ambicjami I
Doradca z ambicjami I icon
8
0
21-06-2018
Wiadomość 233 z 573 (11 499 wyświetleń)

Re: Re.: Apple Pay

Które banki niby wymagają podania całego hasła? Ja mam drugie konto w BZWBK i tam od zawsze wymagali pojedynczych znaków wybranych przez system.

Poza tym... kafejki internetowe? Publiczne wifi? Serio? Ktoś jeszcze z tego korzysta? Po cholerę, każdy ma gigantyczny pakiet internetowy w telefonie, lte, a i aplikacje banków pozwalają aktualnie na prawie wszystko plus logujesz się poprzez Touch ID. Trochę słaby argument wybrałeś Emotikon: Mrugający

Wracając do głównego wątku, chyba ing ma nas w pompie. Niech się wyszczekaja i zamilkną.
Odpowiedz
0 Lajków
Marcin2
Doradca z ambicjami I
Doradca z ambicjami I icon
2
3
20-06-2018
Wiadomość 234 z 573 (11 436 wyświetleń)

Re: Re.: Apple Pay

@Marcin2 np mBank ma całe hasło do logowania.

 

Kafejki, hotspoty, wifi hotelowe... to rzeczy z których nie warto korzystać ze względów bezpieczeństwa a jeszcze logowanie do banków itp -ktoś jeszcze tak robi? 

---
Lemur
Odpowiedz
0 Lajków
LEMUR
Doradca z ambicjami III
Doradca z ambicjami III icon
44
16
20-06-2018
Wiadomość 235 z 573 (13 201 wyświetleń)

Re: Re.: Apple Pay

[ Edytowane ]

@LEMUR

Jak sie korzysta z VPN można skorzystać z Wifi publicznego Emotikon: Mrugający

 

Myśle, że temat się nam rozjechał daleko od wątku głównego i zapraszam do tego tematu

https://spolecznosc.ingbank.pl/-/Konta-osobiste-i-firmowe/ING-vs-reszta/m-p/14978#M1414

 

Tam możemy się mocno rozpisać i "wylewać" swoje żale Emotikon: Mrugający

O tym co nas boli tu w ING, co bolało w innym banku. O systemach bankowości ING vs inne banki. I sposobach logowania, funkcjach itd itp. W sumie o wszystkim.

BZWBK ma "bank pomysłów", my możemy mieć swój.

 

Pzdr

Odpowiedz
0 Lajków
viggen
Główny rachmistrz I
Główny rachmistrz I icon
264
47
03-02-2016
Wiadomość 236 z 573 (13 139 wyświetleń)

Re: Re.: Apple Pay

Odpowiedź na pytanie które banki wymagają całego hasła, np mBank, czy PKO . Te widziałem i wiem jak to działa. 

Z dziwiłbyś się ile ludzi nie zważa na bezpieczeństwo w sieci, w ogóle sobie sprawy nie zdają, skąd wiem bo brałem udział w takiej akcji. Stąd pisałem o systemie Kali Linuks, który ma narzędzia hakerskie. W pracy gdzie jest 200 komputerów około 50% nie zważa uwagi na to co robią w internecie i hasła podają na stronach bez szyfrowania, potem się dziwią że im ktoś konto obrobił. 

Wracając do tematu, ING w ogóle nie rozważa wprowadzenia usług od Apple, ponieważ, jak się domyślałem, to żaden interes dla nich. Apple zawsze ma jakiś udział w tym dlatego ING się póki co nie dogadało. 

Nie ma co lamentować, ci tam na górze o drobnych nie rozmawiają. Tyle w temacie

Odpowiedz
0 Lajków
speacetronic
Doradca z ambicjami I
Doradca z ambicjami I icon
8
0
21-06-2018
Wiadomość 237 z 573 (13 008 wyświetleń)

Re: Re.: Apple Pay

Do kolegi z postem powyżej co ma logowanie do innych aplikacji bankowych wspólnego Z ApplePay bo taki jest tu temat. Oferty jak i propozycje czy funkcjonalność aplikacji konkurencji jak i samego ING w tym temacie mają się jak kijek do kamyka. 

Odpowiedz
0 Lajków
Adi
Adi
Doradca z ambicjami II
Doradca z ambicjami II icon
20
4
15-06-2018
Wiadomość 238 z 573 (12 973 wyświetleń)

Re: Re.: Apple Pay

Odpowiedziałem na pytanie. Wracając do Apple Pay to znalazłem to "Apple będzie pobierało prowizję od każdej transakcji, która zostanie przeprowadzona za pomocą Pay. Według Financial Times będzie ona wynosiła 0,15% wydanej kwoty, czyli 15 centów od każdych 100 dolarów. Wcześniejsze doniesienia mówiły jednak o tym, że Apple indywidualnie negocjowało poszczególne umowy, więc możliwe, że prowizja będzie różna zależnie od banku, w którym użytkownik systemu płatności Apple ma kartę płatniczą."  Źródło https://myapple.pl/posts/5663-wszystko-co-musicie-wiedziec-o-apple-pay-aktualizacja

 

Odpowiedz
0 Lajków
speacetronic
Doradca z ambicjami I
Doradca z ambicjami I icon
8
0
21-06-2018
Wiadomość 239 z 573 (12 836 wyświetleń)

Re: Re.: Apple Pay

[ Edytowane ]

@Rpiekny Na bieżąco czytamy i analizujemy Wasze wiadomości. Wypowiedzieliśmy się wcześniej w tym temacie. Jeżeli pojawią się dodatkowe informacje - niezwłocznie je podamy.

*****
Jeśli podoba Ci się moja odpowiedź, daj mi lajka.
Moja odpowiedź Ci pomogła? Zaakceptuj ją jako rozwiązanie :-)
Odpowiedz
0 Lajków
PatrycjaT
Były moderator
Były moderator icon
307
69
29-01-2018
Wiadomość 240 z 573 (12 371 wyświetleń)
Ostatnie wpisy na forum
Re: czas oczekiwania na decyzje

Prosimy o kontakt z doradcą, u którego składałeś wniosek.

28-03-2024
Re: Re.: Nowe konta w ING

A kiedy jakaś sensowna opcja na płacenie kartą w walutach obcych?

28-03-2024
Najbardziej pomocni użytkownicy